Vanzarea orasului

DeletedUser

Guest
Propun sa avem optiunea de a ne vinde orasul, sa facem un fel de piata si pentru asta. In functie de cate puncte are orasul sau in functie de cat de dezvoltat este, sa poti face o oferta si sa astepti cumparatori sau sa negociezi direct cu un player. Vanzarea sa se faca pe resurse desigur.

Uneori poate ai prea multe orase si vrei de fapt niste resurse sa te dezvolti in continuare sau poate vrei sa intemeiezi un oras in alta zona si vrei sa scapi de orasul vechi. E o idee inedita cred dar ar merge aplicata.
 

DeletedUser

Guest
Mai degraba as merge pe ideea 'paraseste orasul', nu pe vanzare.
 

DeletedUser

Guest
Si de ce ar vrea cineva sa vanda un oras cucerit ? :)
In caz ca nu stiai poti sa-l cedezi la colegii tai sau sa ceri si resurse la schimb. Nu te opreste nimeni. :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cine ar vinde oras pe 20000 de resurse?sa zicem ca ai oras de 10000 l-ai da pentru resurse?eu nu:|
 

DeletedUser

Guest
cine ar vinde oras pe 20000 de resurse?sa zicem ca ai oras de 10000 l-ai da pentru resurse?eu nu:|

Eu da. In joc mai faci si alegeri proaste, de ce sa nu iti eliberezi un slot la cultura ca sa iei alt oras mai bun/bine pozitionat?
 

DeletedUser

Guest
Ai vinde oras max?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
tocmai.ro...cumperi si vinzi orice..chiar si orase la grepolis
hai ma,pe bune...chiar vi se pare o idee buna?
imagineaza-ti ca ai cucerit un oras...oras in care colegii tai si-au pierdut trupele pt a sustine cucerirea...si tu il scoti la vanzare pe 50 000 resurse...ti se pare normal?mie nu
 

DeletedUser

Guest
Ok Dfa1 ,da si mie 55.A01,45.D01,45.C01 La macelarie si 45.A01:)
 

DeletedUser

Guest
Stiu domnu perfect,dar daca tot ziceai ca ai da si GRATIS eu as profita.
 

DeletedUser

Guest
Oricum , mie ideea mi se pare foarte aiurea...SI nar trebui pusa in practica
 

DeletedUser9424

Guest
eu zic ca ar trebui sa se poata vinde pe monede d aur.ex:ai un oras de 7000 si un coleg i-ti face o propunere sa il vinzipe 160 de monede.apare o fereastra in care pui orasul si el monedele (sau se poate face scimb de oraase la fel) si monedele lui vin la tine si orasul tau automat la el.
 

DeletedUser

Guest
Intelegi vanzarea unui oras este o prostie indiferent de rasplata, grepolisul este un joc de strategie nu o piata unde toti o sa-si creasca orasele ca dupa sa le vanda!X(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12104

Guest
mai degraba schimb de orase...;) dar sa fie un numar limita de orase
 

DeletedUser3207

Guest
Popun sa se implementeze un joc de barbut pentru orase.
Hai cu sase sase!
 

DeletedUser

Guest
De ce sa dai bani/resurse pe oras cand poti sa cuceresti usor?:-/
 
Sus