Vacanta/ban neatacabil

  • Autor subiect KuchikyBiakuya
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Fie ca e vacanta sau ca ai ban neatacabil e cam acelasi lucru. Banul neatacabil este practic o vacanta fortata de la joc.( ele manifestandu-se identic).
Insa problema e alta. Daca ai activat vacanta si cu 5 min inainte sa ti se activeze ai luat nava, nu se mai poate trimite nici atac si nici sprijin pe ea pt ca "jucatorul este in vacanta". Toate bune si frumoase pana aici.

La banul neatacabil insa daca l-ai luat dupa ce ti-a intrat nava in oras , orasele in care ai nava bagata POT fi atacate...., ceea ce nu este prea normal. Inteleg ca este pedeapsa si ca jucatorul merita asta, dar daca a fost facut sa fie neatacabil atunci neatacabil sa ramana la fel cum si vacanta a fost facuta sa fie vacanta....

P.S Stiu ca e ciudat ca nu am observat asta pana acum...., dar in seara asta am avut un caz asemanator si mi-a sarit in ochii acest fapt care ,repet, nu este normal din punctul meu de vedere....
 

DeletedUser13482

Guest
nu stiam asta, dar...e buna observatia
si sunt de acord cu tine, desi nu prea folosesc vacanta
si profit de ocazie...sa te rog sa imi spui ce fel de reputatie primesti de la mine...
 

DeletedUser15009

Guest
Sunt perfect de acord cu propunerea ta. Sper sa se faca ceva in legatura cu asta.
 

DeletedUser

Guest
In momentul in care nava intra in oras, nu este atacat jucatorul banat, ci efectiv nava celui ce a bagat-o ( acela nefiind banat, desigur) de aceea este situatia diferita in acest caz.
 

DeletedUser

Guest
In momentul in care nava intra in oras, nu este atacat jucatorul banat, ci efectiv nava celui ce a bagat-o ( acela nefiind banat, desigur) de aceea este situatia diferita in acest caz.

Si atunci cand bagi la unul care are vacanta ,baga nava cineva care NU are vacanta si totusi orasul nu poate fi atacat din cauza ca acela are vacanta dar la banat se poate ....

E acelasi lucru ana, ce ai spus tu se aplica la amandoua cazuri
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
da, buna observatie.... adica jucatorul banat (pe perioada mai mult sau mai putin determinata) are sanse sa i se scoata nava, desi subiectiv vorbind, n-ar merita

dar un jucator onest care si-a furat nava (si poate s-a straduit sa pareze atat cat i-au permis mijloacele inainte de vacanta - bine macar ca acum se poate si ataca singur, inainte nu era posibil) e "mai pedepsit" sa piarda orasul decat cel care a calcat in strachini, intrucat asediul e pazit chiar de vacanta victimei

si fara ipocrizie, toti am facut-o si am profitat de anomalia asta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
inteleg ca nimeni n-a fost "lovit" de tema asta pana acum?
sa inteleg ca toti jucatorii au luat vacanta doar in conditii pasnice?

si nu intereseaza pe nimeni ca banatii pot fi salvati pe interdictie, dar jucatorii onesti care isi fura nava, nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9563

Guest
Nu stiu de ce va mai mirati.Pe Grepolis Romania hotii sint protejati si jucatorii curati sint cei pedepsiti.Se fura cu nerusinare pe serverele romanesti.
 

ciclin

Stie Tot
Barbarule....te credeam mai altfel ...insa incep sa imi schimb parerea despre tine...

Tu ai o problema d-le..... ce tot atata strigi dupa admini ? ...

E usor sa arunci vina pe ceva , decat sa cauti o solutie sa nu mai intampini problema.
 

DeletedUser15661

Guest
Vacanta

Buna ziua,

Am si eu o propunere la cei care pot modifica regulamentul jocului:

1. jucatorii care pleaca dintr-o alianta sa nu aiba voie sa intre in vacanta timp de o saptamana,
nu este normal ca cineva cu 50 de orase sa plece din alianta iar apoi sa activeze vacanta iar orasele lui sa blocheze practic o zona de care poate ceilalti au nevoie.

Multumesc
 

DeletedUser

Guest
Nu se poate asta. La fel de bine poti sa iesi din alianta ca sa treci in academie iar dupa se intampla ceva urgent si trebuie sa pleci, atunci ce faci? nu poti sa activezi o saptamana vacanta? Nu exista din pacate un mod de a dovedi ca X a plecat din alianta pt ca a tradat...
 

DeletedUser12202

Guest
Barbarule,regulamentul este acelasi pe Grepo,cred eu,indiferent de tara.
Dumadigabi,jucatorul are dreptul la optiuni,sa joace in ce alianta vrea,sa ia vacanta cand vrea.Vizavi de ce ai spus,poate activa vacanta cand este intr-o alianta si cu 1 min.inainte de a deveni activa sa paraseasca alianta.
Cat despre subiectul deschis,f.buna observatia si cred ca ar trebui rezolvata,nu se poate pt.unii muma,pt.altii ciuma :).Culmea,ciuma pt.cei corecti !
 

DeletedUser9563

Guest
Barbarule....te credeam mai altfel ...insa incep sa imi schimb parerea despre tine...

Tu ai o problema d-le..... ce tot atata strigi dupa admini ? ...

E usor sa arunci vina pe ceva , decat sa cauti o solutie sa nu mai intampini problema.

Ei lasa ca ma "iubesc" adminii foarte mult.A inceput sa se curete si Grepolis Romania, inca nu de tot , dar e un inceput.Trebuie si romanul sa invete sa renunte la pacalirea regulamentului.Cum sa rezolv problema unuia care crede ca pacalind jocul este cine stie ce mare jucator?Si mai ales daca se stie protejat de faptul ca are buzunarul larg si cumpara gold fara numar.

- - - Actualizat - - -

Barbarule,regulamentul este acelasi pe Grepo,cred eu,indiferent de tara.
Dumadigabi,jucatorul are dreptul la optiuni,sa joace in ce alianta vrea,sa ia vacanta cand vrea.Vizavi de ce ai spus,poate activa vacanta cand este intr-o alianta si cu 1 min.inainte de a deveni activa sa paraseasca alianta.
Cat despre subiectul deschis,f.buna observatia si cred ca ar trebui rezolvata,nu se poate pt.unii muma,pt.altii ciuma :).Culmea,ciuma pt.cei corecti !

Nu prea cred.Cit am fost pe international am invatat ceva despre regulamentul Grepolis , care pe serverele romanesti de abia acum incepe sa respecte.Si prima regula este ca adminii sa fie impartiali, ceea ce nu prea a fost asa in anii trecuti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9563

Guest
Si cind zic si eu ca incepe sa se curete adminatul pe Grepolis Romania, apare unul care imi aduce aminte ca sint unii care sint dovediti ca sint partinitori.Nu zic nume, dar se stie el.
 

DeletedUser14520

Guest
Am piedut o minune pe chi din cauza asta, sa sesizat si atunci si raspunsurile au fost aceleasi, de intamplat nu sa intamplat nimic, de scris nu scrie nicaieri, dam si noi cu presupusul..oare cum ar fi corect..o fi cum ziceti voi..dar anuntati-ne si pe noi..eu cred ca eroarea e la vacanta
 
Sus