Urechi de sacal/urechi de girafa

DeletedUser

Guest

Mi-a atras atentia un articol in care se vorbea despre aceste urechi.(sincer cred ca si voua v-ar fi atras-o) si mi-a dat ideea acestui exercitiu daca vreti de limba. Fiecare raspunde la intrebarea de mai sus, intrebare interpretata pe rand ca si cand ar fi auzita cu urechile de sacal(Auzim agresiv, vorbim agresiv si actionam in mare masura agresiv.) sau de girafa(cu compasiune si intelegere fata de sentimentele lui si nevoile din spatele vorbelor acestuia).

Intrebarile nu trebuie sa fie de genul "ce alegi intre x si y" pentru ca sunt deja deschise cateva jocuri de genul acela ci sa reactionezi in mai multe feluri la acelasi stimul: o data mimand tipul coleric si alta data pe cel flegmatic.
Este un topic la offtopic, dar inca este guvernat de un regulament in vigoare care se aplica.
Va rog nu folositi injuraturi si limbaj de mess sau atacuri la persoana.
Pe scurt raspundel la fiecare intrebare in doua feluri, odata agresiv si o data calm si binevoitor...
cine incepe?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
EU INCEP ,AI CEVA IMPOTRIVA? CA DACA AI TE SPARG!/as vrea sa incep eu daca nu va suparati......

Care e animalul tau favorit?
 

DeletedUser

Guest
BA!Animalul meu preferat nu exista,si ce ma aveti ceva inpotriva ca eu urasc animalele ca fac o gramada de mizerie,si nu vad care este problema voastra de va uitati asa la raspunsul meu!:mad:
(sacal)


Mie sa fiu sincer nu prea imi plac animalele,sper sa nu supar pe nimeni dar aceasta este parerea mea.Am cateva incomveniente in privinta animalelor dar in rest pot zice ca sunt dragute.Asa sunt eu, nu am nici un animal preferat.:)(urechi girafa).

Ce va place cel mai mult?Statul in casa la calculator sau iesitul afara?(mie iesitul afara).
 

DeletedUser

Guest
Auzi...:mad:
normal ca iesitul afara!mai bine ies afara sa ma iau de niste pici decat sa stau cu ochii intr-un monitor amarat

Desigur ca prefer iesitul afara ...e mult mai benefic decat sa stau la calculator.

sa scrii o carte?...sau sa citesti una?
 

DeletedUser

Guest
de ce ma intrebi daca-mi place sa scriu o carte? am fata de soarece de biblioteca sau faci misto ca nu stiu sa scriu?

sa scriu o carte?m-am gandit sincera sa fiu si la asta, insa crezi ca am talent? sunt suficient de interesanta?

"Arat bine astazi ?"
 

DeletedUser

Guest
Ce intrebare mai este si asta?Tu chiar nu ti-ai data seama ,ma, pana acuma ca habar nu am.:mad:

Scuzama dar nu imi pot da seama!:eek:

Ce va place mai mult 15 septembrie sau 25 decembrie(pe 15 incepe scoala yah!).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
se pare ca nu ne-am inteles.
intrebarile nu trebuie sa fie de genul "ce alegi intre x si y" pentru ca sunt deja deschise cateva jocuri de genul acela ci sa reactionezi in mai multe feluri la acelasi stimul: o data mimand tipul coleric si alta data pe cel flegmatic.
Este un topic la offtopic, dar inca este guvernat de un regulament in vigoare care se aplica.
Va rog nu folositi injuraturi si limbaj de mess sau atacuri la persoana.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mda scuze am gresit cu acea intrebare.

Uite o inlocuiesc daca nu este vreo problema pot?
 

DeletedUser

Guest
fiindca sunt mai grasuta imediat te gandesti ca ma imbunezi daca mai gandesc la mancare?

ah, te-ai gandit sa ma servesti cu ceva ce-mi place? ce dragut din partea ta!

cum te simti in vacanta?
 

DeletedUser

Guest
de ce ma intrebi daca-mi place sa scriu o carte? am fata de soarece de biblioteca sau faci misto ca nu stiu sa scriu?

sa scriu o carte?m-am gandit sincera sa fiu si la asta, insa crezi ca am talent? sunt suficient de interesanta?

"Arat bine astazi ?"

Șacalul din mine :

Femeieeee!!! M-ai înebunit de cap cu întrebările tale! Ai stat 1 oră în fața oglinzii și m-ai întrebat de o mie de ori până acum aceeași chestie!! Daaaa!!! Arăți bine!! Happy?

Girafa ( încă o mai caut.. :d)

Wow!!! Iubito! Arăți splendid! Ești....strălucitoare, ca întotdeauna!


,, Dragoste..am ies la băut cu băieții diseară... te superi? ''
 

DeletedUser

Guest
Pai bine,fara scoala fara teme.Iesit afara stat la calculator.Ma simt foarte bine!

Pai uite cum sta treaba cu vacanta asta:n-or fi teme,o fi iesit afara si joaca la calculator,dar uite-te ca se cam termina.Urasc sfarsiturile mai ales cand ele sunt urmate de noi inceputuri(in special de inceputurile scolii).

Iti place aceasta tara?
 

DeletedUser

Guest
Șacalul din mine :

,, Dragoste..am ies la băut cu băieții diseară... te superi? ''

Iar cu baietii ? M-am saturat de baietii tai ! Gata ! Pana aici ! Ori pleci acum, si nu ma mai gasesti la intoarcere, ori ramai acasa, si ne uitam la un film romantic...


2. Du-te, dragule, si-asa e cald de mori... Si dupa o saptamana obositoare, meriti si tu putina relaxare :)


De ce nu ti-ai facut temele ?
 

DeletedUser

Guest
Șacalul din mine :

Femeieeee!!! M-ai înebunit de cap cu întrebările tale! Ai stat 1 oră în fața oglinzii și m-ai întrebat de o mie de ori până acum aceeași chestie!! Daaaa!!! Arăți bine!! Happy?

Girafa ( încă o mai caut.. :d)

Wow!!! Iubito! Arăți splendid! Ești....strălucitoare, ca întotdeauna!


,, Dragoste..am ies la băut cu băieții diseară... te superi? ''

sacalul:
Dragoste in sus , dragoste in jos, da-s doar vorbe goale!Cand e de dovedit...te duci cu baietii!

girafa:
Sigur ca nu, asa am timp sa ma rasfat cu o baie plina de spuma, geluri, creme, masaj ...

Costel iar si-a schimbat "prietena"?
 

DeletedUser

Guest
Mai lasatima cu temele astea ca ma terorizeaza de 5 ani de zile.Ce daca nu mi-o facusi o zi?

Pai da uite scuze dar nu am avut timp caci m-am jucat fotbal in curtea scolii.Mi le fac maine in plus.


De ce nu ai inchis calculatorul?
 

DeletedUser

Guest
Dar ce te arde pe tine grija de cat stau eu la pc?

Mai stau putin pe grepolis,ca am un atac.Apoi imi continui de citit cartea.(100%adevarat)

Esti destept/desteapta?
 

DeletedUser

Guest
Nu ti se pare ca incerci sa intreci masura cu intrebarea asta.Ma intrebi daca sunt destept?Dar ce crezi ca sunt prost.Bineinteles ca sunt,nimeni nu mai este ca mine!

Pai din cate mi-am dovedit mie, eu unul cred ca intr-o oarecare masura ma pot numi destept, dar adevarul este ca asta poate fi spus doar de ceilalti.


Iti place la dentist?
 

DeletedUser

Guest
ma intreb cui ii place, dar trebuie .

daca-mi place la dentist?!?!?!
moamaaa ce-ti palce sa faci pe desteptul cu mine!!! las' ca vezi tu...

Cat este ceasul, draguta?
 
Sus