Unitati

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
numarul limita de populatie

am purecat toate topicurile si nu am gasit nimic referitor la aceasta problema. deci - care este limita maxima de populatie in ferma?
sper ca intrebarea asta sa nu fi fost postata altundeva si eu sa fi trecut-o cu vederea.
multumesc anticipat.
 

DeletedUser

Guest
A mai fost pe undeva aceasta "problema" si daca nu gresesc mi se pare ca era undeva la limita de 3000 daca nu un pic mai mult
 

DeletedUser

Guest
Deci ai fost informat. Plugul este o cercetare la academie.
 

DeletedUser

Guest
Trupe

As vrea sa-mi zicacineva care-s trupele de atac/aparare in comparatie cu triburile.Deci exemplu sabierii is lanciile de latriburile...etc

Multumesc
 

DeletedUser

Guest
Sabierii nu sunt echivalenti lancierilor de la triburile, mai degraba ar fi hoplitii, daca tot vrei sa faci o "asemanare intre cele 2 jocuri".

Oricum sistemu de lupta e mai avansat decat la triburile, sunt trei tipuri de atac (de la distanta, ascutit, neascutit), si respectiv trei tipuri de armura. (pentru trupele de sol si cele care "zboara")

Joaca-te pe simulatorul din "agora" si iti vei da seama de utilitatea trupelor.
 

DeletedUser47

Guest
As vrea sa-mi zicacineva care-s trupele de atac/aparare in comparatie cu triburile.Deci exemplu sabierii is lanciile de latriburile...etc

Multumesc

Ai aici trupele defensive şi ofensive. Verificaţi şi voi wikii înainte de a pune o întrebare la care puteţi să aflaţi singuri răspunsul.
 

DeletedUser

Guest
Am momentan 6 sabieri.Cum fac sa mai adaug oameni in unitate?Sabieri, etc..
 

DeletedUser47

Guest
Senatul şi Ferma la nivelul 4 pentru a putea construi Cazarma de unde poţi recruta trupe.
 

DeletedUser

Guest
Simplu, fa tutorialul pana la capat.. Farmeaza, citeste ajutorul si uita-te prin sat... Iti vei da singur seama de cum functioneaza jocul si ce-ti trebuie pentru a construi "Cazarma" si a antrena unitati ;)

Have fun :)
 

DeletedUser838

Guest
as vrea sa stiu daca pot sa fac unitati cate vreau eu...
sau unitatiile pe care le fac consuma ceva si o sa fie o limita de unitati:)
 

DeletedUser

Guest
Exista limita pentru unitati.

Ferma produce hrană pentru muncitori şi trupe. Pentru ca oraşul să crească, trebuie să vă extindeţi ferma. Cu cât nivelul de extindere al fermei este mai avansat, cu atât aceasta poate hrăni mai mulţi locuitori şi mai multe trupe.

Pentru mai multe unitati trebuie extinsa ferma.

Farm_50x.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47

Guest
as vrea sa stiu daca pot sa fac unitati cate vreau eu...
sau unitatiile pe care le fac consuma ceva si o sa fie o limita de unitati:)

Îţi consumă muncitorii din fermă. Sus în dreapta îţi apar numărul de muncitori disponibili pentru treupe sau clădiri.
 

DeletedUser838

Guest
as vreau sa stiu daca unitatiile au intretinere,adik daca tine mai mult imi scade din ceva...
am inteles cum le fac...
de exp daca am 20 de sabieri si mai am populatie 54 pot sa mai fac sabieri cati vreau si cat am resurse nu...
o dat faute unitatiile numai au intretinere?
 

DeletedUser47

Guest
Pe scurt, nu au intreţinere. Plăteşti o singură dată pentru ele atunci când le recrutezi.
 

DeletedUser

Guest
Multumesc pentru raspunsuri dar mai am 2 intrebari: Cum fac sa urmez din nou tutorialul?Si doi: am nivel 2 la cazarma si pot face doar sabieri?trebuie sa mai cresc in nivel la cazarma sa fac si altii?
 

DeletedUser47

Guest
Trebuie să construieşti academia pentru a cerceta trupele după care le vei putea recruta. Pentru tutorial dai setarări şi bifezi tutorial.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus