Unitati Mitice

  • Autor subiect DeletedUser598
  • Data de început

DeletedUser598

Guest
Salut la toti!
Am si eu o propunere in ce priveste Unitatile mitice!
Propunerea consta in aceia ca sa se poate crea doar o unitate mitica din 2 (la alegere) per zeu.
De exemplu:
Zeu: antrenezi doar manticora sau minotaurul (la alegere)
Atena:doar pegasul,sau chintaurul (la alegere)
...
...
Costurile favorurilor sa fie maximal,adica 500.
Populatie necesara undeva 60 (precum cladirele unice)
Costurile mari (10000 per resurse)
Puterile unitati sa fie ridicate.( Asemanator ideelor care apareau mai demult pe forum in ce primeste EROII.)
***
Stiu ca propunerea mea nu se va implementa in jocul de astazi. Este doar o idee pentru Grepolisul din viitor(daca el o sa fie)
Mersi tuturor de atentie !!!
 

DeletedUser

Guest
EU am dat propunerea si am zis pe viitor,posibil,sa fe ceva de genu(cum ar fi Hero)nu acuma sa se implementeze...asa ca nu ai nevoie tu de avantaje si dezavantaje! ;)

Toata lumea va alege unitatile care pot "zbura" de pe o insula pe alta. In cazul lui Poseidon va fi mai complicat, dar daca ai 2 polisuri cu Poseidon ca zeu ai rezolvat.

Deasemenea exista si un dezavantaj foarte mare: Unitatile din joc nu ar mai fi in echilibru. Daca ai vazut, toate unitatile sunt in echilibru. Daca propunerea ta s-ar implementa ar strica acest echilibru, deci puterile tuturor unitatilor ar trebui marite.

Prin urmare sunt contra propunerii tale.
 

DeletedUser598

Guest
Pai de ce marite puterile a tuturor unitatilor. Aceasta unitate mitica sa fie in locul unui Hero.
>>Daca Hero are puteri mai mari,pai nu inseamna ca si trupele trebuie sa aiba,nu? <<
 

DeletedUser1684

Guest
mie mi se pare ca propunerea lui NNerZZuuLL este total stupida...avem deja destule dezavantaje fata de cei care folosesc cont-premium...si atunci de ce nu vrei ca pe fiecare sat sa avem alegere o singura unitate...?si va explic si de ce numi place ideea...dezavantaje vad cu tona si pt atacator si pt aparator in acelasi timp...dar nu vad avantajele...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
lol nu sunt de accord cu asa cv in primul rand datorita costului ridicat s ar recruta maxim 2-3 unitati mitice si atunci hai sa ne jucam triburile care e mai simplu si nu ne chinuim cu unitati mitice,favoruri si alte chestii

OFF: am vazut cv legat de un erou
ar fi foarte bun si dak ar putea sa si poarte arme, fac referire la triburi, ar fi minunat
ar aduce si mai mult farmec jocului
 

DeletedUser

Guest
Care-s avantajele?
Care-s dezavantajele?

Intrebarile sunt ok. Nu e nimic rau in a intrebare asa ceva, in special in aceasta sectiune.

Insa de obicei fiecare utilizator e invitat sa-si dea cu parerea asupra propunerii gasind fiecare avantaje si dezavantaje. :)

Discutiile ce au rezultat dupa intrebarile cu pricina au fost sterse. Cel mai bine e sa va axati asupra propunerii si a posturilor ce discuta strict propunerea in cauza.
 

DeletedUser

Guest
Păi nu am găsit niciun avantaj sau dezavantaj în ceea ce s-a propus.
 
Sus