Unitati mitice - avantaje si dezavantaje

  • Autor subiect AncaBoghian
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Deschid aceasta tema pentru a compara parerile voastre bazate pe experienta acumulata in joc despre unitatile mitice disponibile. Avantajele si dezavantajele pe care le ofera acestea, puterea lor de atac sau aparare fata de unitatile normale.
 

DeletedUser

Guest
Mie,unitatile mitice mi se par,bune,mai ales manticorele si centaurii,pentur mne sunt favoritii.Dar,trebui sa pui multa unca daca vrey safaci un oras numai cu ei si acel oras sa fie la maxim.
 

DeletedUser

Guest
De ce ti se par bune manticorele si centaurii? Detaliaza te rog.
 

DeletedUser

Guest
Pai,in primul rand sunt in atac amandoua,eu joc ofensiv,si poti sparge aproape orice defence cu ele daca sunt in jur de 50 fiecare.
Apropo,pe pi un jucator mia dta revolta la pc mele:))[300 si cv:))]

- - - Updated - - -

Plus 100 de usoare ca sa sparga si navalul.
 

DeletedUser

Guest
Manticorele sunt bune ca nu necesita nave de transport pentru a le deplasa, deci nu se impiedica de zidul de bireme al potentialelor victime
 

DeletedUser

Guest
Aceasta tema se vrea a fi o dezbatere, de aceea am cerut sa detalieze punctul lui de vedere.

Si nu numai manticorele au putere de atac mare. E adevarat, marele avantaj al lor este acela ca nu necesita transportoare, ca si pegasii sau harpiile de altfel.

Si Furiile de la Hades au putere de atac foarte mare, ca si si Meduzele de la Hera.

Dar nu doar in atac se pot folosi unitati mitice, acestea sunt excelente si in aparare, cum ar fi Cerberii, Pegasii, Centaurii...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cerberii sunt buni in aparare . te trec toate caldurile pana spargi un oras plin cu aratarile astea .
 

DeletedUser

Guest
Fiecare zeu de pe lumile normale are o unitate mitica folositoare si una extrem de nefolositore.(exceptie Hades)

- - - Updated - - -

Aceasta tema se vrea a fi o dezbatere, de aceea am cerut sa detalieze punctul lui de vedere.

Si nu numai manticorele au putere de atac mare. E adevarat, marele avantaj al lor este acela ca nu necesita transportoare, ca si pegasii sau harpiile de altfel.

Si Furiile de la Hades au putere de atac foarte mare, ca si si Meduzele de la Hera.

Dar nu doar in atac se pot folosi unitati mitice, acestea sunt excelente si in aparare, cum ar fi Cerberii, Pegasii, Centaurii...
Eriniile(Furiile) de la Hades au un atac mai mic ca prastiasul.Nu sunt unitati de atac,sunt mixte.Centaurii sunt nefolositori.

- - - Updated - - -

Lista cu unitatile mitice de pe lumile normale:
Folositoare
Manticoră
Hidră
Medusă
Cerberus
Erinilile(Furiile)
Nefolositoare
Minotaur
Ciclop
Harpie
Centaur
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
In schimb am vazut ca pe achiles exista grifonii...am facut cateva comparatii si is cam cu 30% mai buni ca manticorele deoarece necesita mai putina populatie si mai putine resurse pt a fi facuti deci vor fi si mai multi daca iti faci un full de grifoni...ceea ce cred eu compenseaz ca nu au un atac la fel de mare ca al manticorelor...
 

DeletedUser2795

Guest
Unitatile mitice sunt bune de la caz la caz
In cazul de fata pt acest sistem de cucerire eu as opta pt defece la pegasi si pt atac la manticore si harpie
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus