Unitati: Carul de lupta

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Avand in vedere confuzia asupra acestei unitati, voi muta aici tot ce s-a discutat despre "carul de lupta".

POSTATI NUMAI INFORMATII LEGATE DE TEMA. POSTATI DOAR CEEA CE NU SE REGASESTE IN TEMA, FARA A REPETA INTREBARILE. FOLOSITI FUNCTIA DE CAUTARE, INAINTE DE A POSTA.

SPAM INTERZIS.


Multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Acestea ar fi discutiile, pana in momentul de fata:

Zei. Dacă nu ma înşel daca nu are cercetat în academie carul de luptă nu poţi cere de la zei.

hmmm...
pai nu scrie nici unde ca trebuie sa ai carul cercetat pentru a-l primi cadou...

Poti sa primesti carul de lupta si daca nu ai academie de 16 si cercetarea respectiva.
Dai click pe oras, dupaia "aplicarea puterii divine", si alegi carul de lupta. Daca nu poti folosi respectiva abilitate inseamna ca nu ai loc, iti trebuie 4 locuri libere in ferma.

Eu acuma am zeul Zeus, daca il schimb ce se intimpla cu carele de lupta? ele se pierd sau nu? Pe forum am gasit ca pierd favorurile si
unitatile mitice, dar cu aceste unitati simple(carele de lupta, cele 5 unitati care le primesti la intimplare, etc.) ce se intimpla cand schimbi zeul?
Multumesc anticipat.

aceste unitati nu sunt mitice deci ele raman sub controlul tau

Daca il ai pe Zeus si ai luat care de lupta iar apoi vrei sa treci pe Poseidon sa zicem, pierzi carele de lupta? ...

Ma gandesc ca, fiind niste unitati pe care oricum ai putea sa le iei din cazarma ar trebui sa ramana. Vreau si eu un raspuns al unui moderator ceva. Multumesc.

carul iti ramane, doar unitatile mitice se pierd. carul NU este unitate "mitica".

Asta cred si eu, dar un GM ii zicea unui prieten ca se pierd si carele. Din moment ce nu scrie pe nicaieri ce se intampla as vrea un raspuns oficial daca se poate.

Carul iti ramane.. am facut si eu la fel :).

Ati cam deviat de la subiect. The7SensE la schimbarea zeului se pierd favorurile acumulate pana in acel moment si unitatile mitologice construite.
Carele de lupta obtinute prin aplicarea puterii divine nu se pierd.


Raspunsuri oficiale in legatura cu jocul le puteti obtine doar intreband la suport. Pe forum puteti obtine pareri mai mult sau mai putin exacte, deoarece de aia se numeste forum pentru a schimba pareri. Avand in vedere ca jocul e relativ nou si e inca in perioda de proba apar multe schimbari cu repeziciune sunt si unele de care nici noi nu suntem anuntati. Noi ne dam silinta ca sa va oferim informatii cat mai exacte, insa e posibil sa ne si inselam pentru ca si noi suntem oameni si putem gresi. De aceea o sa va rog daca aveti de facut obiectii la adresa unui admin sau a unui moderator sa o faceti folosind sistemul intern de suport.
Va multumim pentru intelegere!

poti cere care de lupta si de la tarani(am 2 care cerute:D)
 

DeletedUser47

Guest
Am înţeles să trăiţi :D. Bună ideea, nu observasem câte probleme sunt cu "trăsurile".
 

DeletedUser

Guest
Daca imi permiti tesis , concluzii :

- carul de lupta poate fi obtinut in 3 moduri : prin cercetare si recrutare in cazarma, prin aplicarea puterii divine ( Semn divin - Zeus sau Zeita protectoare - Atena ) si prin cerere de trupe de la satele de tarani
- pentru ca si carul de lupta sa fie obtinut prin putere divina sau de la sate de tarani, nu e nevoie sa fi fost cercetat in Academie
- carele de lupta nu sunt unitati mitice; daca au fost obtinute prin puterea divina si zeul e schimbat ulterior, carele raman ( nu se pierd )


Alte informatii :
- carele de lupta sunt bune atat in aparare cat si in atac.
- in aparare carele de lupta au o forta destul de mare asupra unitatilor care ataca de aproape precum aruncatorul cu prastia si catapulta.
- viteza este destul de buna, deci pot fi folositi la farmat cand este nevoie de resurse suficiente pentru un număr mai mare de unitati

Informatii generale

64045611.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47

Guest
add+ poţi obţine carul de luptă şi prin aplicarea puterii divine a Atenei, întradevăr nu este ceva 100% dar în cele 5 unităţi se poate afla şi carul de luptă.

@Shadow obtinut se scrie cu b nu cu p :p
 

DeletedUser

Guest
Ca sa il primesti prin semn divin nu trebuie cercetat , il primesti gratis si pe loc. In rest nici o diferenta.
 

DeletedUser1545

Guest
pai asa il pot lua si fara semn divin recrutand trupe nui utila deloc daca dadea ceva avantaj sau era o unitate ce nu putea fi recrutata din cercetari mai ziceam
 

DeletedUser

Guest
E avantajos, deoarece iti "economiseste" cateva puncte de cercetare, pe care le poti utiliza altfel.
 

DeletedUser1545

Guest
nu economisesc deloc ca pot recruta trupe si iau caru de lupte de acolo mai usor
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus