Unitate noua.

  • Autor subiect DeletedUser14267
  • Data de început

DeletedUser14267

Guest
Mam gandit mai bine si vas propune urmatoarea unitate de razboi.

-Acceasta este o unitate terestra si eu iam spus "Hoplit de elita atenian"
-Accesta primeste un bonus de 10% daca in academie este cercetata "Falanga"+cercetarea obligatorie pentru "Hoplit de elita atenian"
-Accesta are arma ascutita si are:
-atac ascutit(27)
-Aparare neascutit(20) Poate o sa fie o problema pentru ca are val. de aparare(neascutit) mai mare ca calaretul
-Aparare ascutit (8)
-Aparare de la distanta(15)
-Viteza(5)
-Capacitate de transport(10)
-Are urmatoarele costuri:
-Lemn(210)
-Piatra(95)
-Argint(300)
-Populatie(1)
-Favoruri(0)
-Descriere:Acceasta unitate de elita este foarte buna in atac si buna in aparare.Datorita armurilor grele,sunt foarte lenti si nu pot transporta multa prada,deci nu sunt buni la farmat.Deci sunt o unitate echilibrata.

Am incercat sa fac acceasta unitate cu valori cat mai bine alese.Descrierea este asemanatoare ca a hoplitilor dar nu am avut alta idee ce sa scriu!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9247

Guest
Mai bine imi fac calareti idn banii aia , nu e mare diferenta.
 

DeletedUser14267

Guest
Da,cred ca am gresit la costuri,are un atac considerabil mai mic ca si calaretul si am pus aproape acceleasi costuri..Costurile sunt putin piperate,o sa mai ma gandesc..:)
 

DeletedUser9247

Guest
Iti recomand sa nu faci asta , sunt deja prea multe unitati , inca una care sa ocupe loc ar fi inutila.
 

DeletedUser3222

Guest
Are statistici nebune pentru o trupa care costa 1 la populatie, ma refer la atac, si la aparare, dar la ce costuri are, nu cred ca cineva o sa inceapa sa faca astfel de trupe inainte sa aibe 3-4 orase. In plus nici nu transporta multe resurse, deci cand pierzi vreo unul in atac plangi mult ...
 
Sus