Unde e pacaleala?

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început

Votez pentru concurentul nr.....


  • Total votanți
    77
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest
11c494w.png



Pe cine păcălim azi?


Pentru ziua de 1 aprilie 2015 zeii v-au pregătit o farsă.
Vi se propun 8 cuvinte pe care trebuie să le includeţi într-o singură frază coerentă. Nu trebuie decât să postaţi această frază şi colegii vor alege prin vot câştigătorul.
Cuvintele "magice" pe care nu trebuie sa le omiteţi din aceasta frază sunt:

depune
desculţ
diabolic
diafană
discuţii
domoală
drumurile
durere

Premiile
Locul 1 - 500 monede de aur + 300 puncte de reputaţie
Locul 2 - 400 monede de aur + 200 puncte de reputaţie
Locul 3 - 300 monede de aur + 100 puncte de reputaţie


Perioada de desfăşurare:
- 28 si 29 martie - prezentarea lucrărilor pe forum
- 30 si 31 martie - vot
- 01 aprilie 2015 - anunţarea câştigătorilor

Modalitate de desfăşurare:
- fraza postată trebuie să conţină toate cuvintele exact cum sunt date
- aceasta frază trebuie să fie coerentă
- odata cu postarea pe forum veţi specifica şi cui donaţi premiul (aceasta condiţie este obligatorie pentru a intra in poll)
- nu este permisă editarea postării
- premianţii vor fi anunţaţi pe data de 01 aprilie
- modalitatea de revendicare a premiilor va fi comunicată odată cu anunţarea tuturor câştigătorilor acestui eveniment

Condiţii de participare:
Să deţineţi un cont activ pe joc (conturile create după data anunţării concursului nu vor participa);
Fiecare jucător poate participa la concurs cu o singură lucrare;
Dacă deţineţi unul sau mai multe conturi puteţi participa doar cu unul, altfel riscaţi să fiţi descalificaţi;
Postarea trebuie să îndeplinească cerinţele, în caz contrar, va fi descalificată;
Postările trebuie să respecte celelalte reguli ale forumului şi ale jocului
 

DeletedUser13911

Guest
Azi e’intaiul din April
Diabolic stau si cuget
Ast concurs cu farsa oare
Nu va genera’ again’ discutii ?

Zeii ne vor pacalici
Cu o fraza diafana, incalcita si obscura
Poti dona unei persoane
Ceva gold ,ceva renume.

Sunt descult de sentimentul
Provocat de provocare
Imi doresc sa’mbie tread-ul
O discutie domoala.

Nu as vrea sa simt durere
Nu vreau haz de agiamii
Mi-as dori ca ‘ lumea buna ‘
Sa-i indrume pe copii.

Vrem ,nu vrem ,dar asta’i adevarul
Ei sunt cei ce vor veni
N’ar fi rau putina truda
I-am avea ca musterii

Indrumatii catre forum
Faceti lobby in discutii
Promovati cultura dom’ne
8 cuvinte’n fraza,nu’i......

N-am sa’ncerc sa « candidez »
NU e fraza ,nu punctez
Un cuvant il las in minus
Nu specific cui donez.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
intrebare: beneficiarul premiului trebuie musai sa aiba cont si pe forum, sau doar pe joc?
 

DeletedUser2039

Guest
Cand suntem indemnati sa avem curaj nu suntem pacaliti ? postarile nu incep de maine ?
 

DeletedUser5815

Guest
Azi e’intaiul din April
Diabolic stau si cuget
Ast concurs cu farsa oare
Nu va genera’ again’ discutii ?

Zeii ne vor pacalici
Cu o fraza diafana, incalcita si obscura
Poti dona unei persoane
Ceva gold ,ceva renume.

Sunt descult de sentimentul
Provocat de provocare
Imi doresc sa’mbie tread-ul
O discutie domoala.

Nu as vrea sa simt durere
Nu vreau haz de agiamii
Mi-as dori ca ‘ lumea buna ‘
Sa-i indrume pe copii.

Vrem ,nu vrem ,dar asta’i adevarul
Ei sunt cei ce vor veni
N’ar fi rau putina truda
I-am avea ca musterii

Indrumatii catre forum
Faceti lobby in discutii
Promovati cultura dom’ne
8 cuvinte’n fraza,nu’i......

N-am sa’ncerc sa « candidez »
NU e fraza ,nu punctez
Un cuvant il las in minus
Nu specific cui donez.
eu inteleg ca vrei sa fii mai catolic decat papa, dar exagerarea e mai mare decat orice exacerabare a limbii romane :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
Daca si eu sunt catolic..atunci..na...
Ceva catrene nevinovate pe tema aleasa si cuvinte impuse.Ce mare smecherie am facut?Nu am respectat conditiile pentru a nu intra in poll fara vointa mea,e un lobby nevinovat, adresat celor ca tine care prin cunostintele ce le detin ar putea face ceva.
Sunt mai catolic datorita faptului ca nu mai sunt un jucator activ,drept urmare, nu am dusmani :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
concurent nr.1

El isi depunde durerea pe drumurile care mergea domol atunci cand discuta cu un diabolic descult cu un glas diafan. :D Finish
 
Ultima editare de un moderator:

nicol 10

Stie Tot
Concurent nr.2

Of tu,.....iubirea mea, atâteadiscuții, atâtadurere, îmbrăcat sumar și desculț fiind bat drumurile către tine auzind cum că un spirit diabolic mi te-a răpus, lăsându-mi doar în amintire vocea ta domoală care îmi șoptește TE IUBESC și chipul tău firav acoperit de-o mantie albă diafană pe care voi depune o ultimă sărutare.

Nu am inteles cerinta concursului, citez: "- odata cu postarea pe forum veţi specifica şi cui donaţi premiul (aceasta condiţie este obligatorie pentru a intra in poll)" imi voi dona mie :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7210

Guest
Of tu,.....iubirea mea, atâteadiscuții, atâtadurere, îmbrăcat sumar și desculț fiind bat drumurile către tine auzind cum că un spirit diabolic mi te-a răpus, lăsându-mi doar în amintire vocea ta domoală care îmi șoptește TE IUBESC și chipul tău firav acoperit de-o mantie albă diafană pe care voi depune o ultimă sărutare.

Nu am inteles cerinta concursului, citez: "- odata cu postarea pe forum veţi specifica şi cui donaţi premiul (aceasta condiţie este obligatorie pentru a intra in poll)" imi voi dona mie :)

defapt asta-i pacaleala:D nu trebuie sa donezi premiu:)
 

DeletedUser

Guest
Azi e’intaiul din April
Diabolic stau si cuget
Ast concurs cu farsa oare
Nu va genera’ again’ discutii ?

Zeii ne vor pacalici
Cu o fraza diafana, incalcita si obscura
Poti dona unei persoane
Ceva gold ,ceva renume.

Sunt descult de sentimentul
Provocat de provocare
Imi doresc sa’mbie tread-ul
O discutie domoala.

Nu as vrea sa simt durere
Nu vreau haz de agiamii
Mi-as dori ca ‘ lumea buna ‘
Sa-i indrume pe copii.

Vrem ,nu vrem ,dar asta’i adevarul
Ei sunt cei ce vor veni
N’ar fi rau putina truda
I-am avea ca musterii

Indrumatii catre forum
Faceti lobby in discutii
Promovati cultura dom’ne
8 cuvinte’n fraza,nu’i......

N-am sa’ncerc sa « candidez »
NU e fraza ,nu punctez
Un cuvant il las in minus
Nu specific cui donez.

Azi e-intaiul din april
Diabolic stau si cuget
daca se merita oare
sa dau drumu la un muget

Zeii ne vor pacalici
Prin mate avem toti limbrici
Cand e vorba de dat frate
Goldul unui mascarici


Sunt descult de sentimentul
Prenatal de streptococ
Imi doresc sa ma divid
Sa ma reproduc pe loc

Asta suna mai bine Tania...uite i-am dat o laba de ajutor
 

DeletedUser13231

Guest
Concurent nr.3

stau descult si citesc acest forum, discutii aprinse si multa durere, apare insa, domoala, craiasa odmn si cu a sa atingere diafana, trimite razvratitii pe drumurile pribegiei iar in final, la acest diabolic concurs, voi depune si eu umila mea realizare.

donez premiul lui chevron ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7909

Guest
Azi e-intaiul din april
Diabolic stau si cuget
daca se merita oare
sa dau drumu la un muget

Zeii ne vor pacalici
Prin mate avem toti limbrici
Cand e vorba de dat frate
Goldul unui mascarici


Sunt descult de sentimentul
Prenatal de streptococ
Imi doresc sa ma divid
Sa ma reproduc pe loc

Asta suna mai bine Tania...uite i-am dat o laba de ajutor


Protest depune inca una diafana sub central gravitational al corpului, Igor are sa spuna ca a fost cam domoala, nici nu s-a chircit de durere, odmm o sa inchida iute firul de discutii si o sa deschida drumurile spre Caracal unde fiecare va plecat descult , iar in final oare cine va castiga intr-un mod diabolic?

Va castiga primaria din Caracal careia ii voi dona premiul meu pentru construirea unei noi minuni: statuia ecvestra a Masculului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
Concurent nr.4

pe altarul deznadejdii
cel descult acum depune
preotesei in odajdii
o domoala plecaciune,
diafana lui ofranda
- diabolic, crud prinos...
si-n discutii efemere
cu un sacerdot pios,
povesteste-a sa durere
ce il macina-ndelung,
si-apoi pleaca-n pribegie,
drumurile colindand...


pentru XSB19
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14391

Guest
Descult , depun o caramida de durere in planul tau diabolic , dupa atatea drumuri si durere dau de fata ta diafana si vorba domoala ; minciuni bre , si pufosenie.

Particip in afara concursului , nu donez nimic , sunt zgarcit . Si nici nu vreau monezile , particip pt reputatie.
smiley_emoticons_flucht2.gif
 

DeletedUser13231

Guest
unde e pacaleala:

haideti sa va explic eu unde e pacaleala:

participa fiecare cum poate dar de castigat castiga tania - ca de ea a fost in staff si i se permit multe

din pacate stimata tania de deta acesta s-a demonstrat ca pentru tine totul este permis

pentru cei care nu au inteles am sa explic:

cerinta concursului: prezentati o "fraza" ....

lucrarea taniei NU este o fraza

adica:
fraza= Unitate sintactică alcătuită din două sau mai multe propoziții, care se află în raport de coordonare sau de subordonare, exprimând una sau mai multe judecăți

lucrarea taniei este o strofa = STRÓFĂ, strofe, s. f. Ansamblu unitar dintr-o poezie format din mai multe versuri legate între ele prin elemente prozodice (măsură, ritm, rimă).

desi este specificat ca orice lucrare care nu respecta cerintele va fi descalificata - lucrarea taniei (care nu este o fraza) NU a fost descalificata

rusine echipei care a gestionat acest concurs, rusine taniei ca pentru "un pumn de galbeni" s-a injosit in asa hal si a preferat sa triseze,

daca aici pe forum (unde este la vedere) isi permite sa triseze ce sa mai zicem pe joc ....

Q.E.D. ;)


repede au sarit colegii din friends sa acopere incorectitudinea taniei - asa e la ei se acopera unul pe altul
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
din pacate, pot sa te contrazic :)
o fraza se poate intinde chiar pe durata unei intregi poezii, gaselinta consta in semnele de punctuatie si in acele subordonari ale propozitiilor pe care le enuntai mai sus :)

si inca o data te pot contrazice, am pierdut la un concurs unde votantii au fost membrii staffului.... si unde am suspiciuni ca s-a votat subiectiv
si am mai luat-o pe coaja in diverse alte circumstante, tocmai pentru ca am facut parte candva din staff.... nu-ti doresc sa fii in postura mea in multe situatii
si da, particip la concurs de cele mai multe ori de-a naibii... si daca castig, nu incasez premiul, doar asa, tot de-a naibii :)
acum insa era vorba de o donatie si daca se poate ca ultimele 2 premii castigate sa le donez retroactiv aceluias jucator ales la concursul de fata, va raman indatorata
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13231

Guest
din pacate, pot sa te contrazic :)
o fraza se poate intinde chiar pe durata unei intregi poezii, gaselinta consta in punctele de punctuatie si in acele subordonari ale propozitiilor pe care le enuntai mai sus :)

si inca o data te pot contrazice, am pierdut la un concurs unde votantii au fot membrii staffului.... si unde am suspiciuni ca s-a votat subiectiv
si am mai luat-o pe coaja in diverse alte circumstante, tocmai pentru ca am facut parte candva din staff.... nu-ti doresc sa fii in postura mea in multe situatii
si da, particip la concurs de cele mai multe ori de-a naibii... si daca castig, nu incasez premiul, doar asa, tot de-a naibii :)
acum insa era orba de o donatie si daca se poate ca ultimele 2 concursuri castigate sa le donez retroactiv aceluias jucator ales la concursul de fata, va raman indatorata

lasa, nu te mai scuza
de ce tu ai fost acceptata si rubb sau protest NU

se vede si din avion chiar dac vrei sa ii dai cu fard - in privinta donarii sti foarte bine ca nu se va dona nimic - astea sunt texte marca tania pentru impresionat publicul neavizat

o fraza este una, o strofa este altceva

compari legumele cu fructele (este adevarat ca amandoua sunt tot alimente)

ideea este ca NU ai respectat cerinta concursului si ai fost selectionata - deci ai trisat

te rog sa imi spui daca lucrarea ta se incadreaza in definitia frazei
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus