Top 15 Aliante

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8276

Guest
nu te supara nelule, dar conducerea Conquerors au fost: Caterinca, eugenides, Bugsy, Kazuyoshi.....

de tine nu stia nimeni, nici nu stiam ca existi pana nu mi-ai dat mesajul ala ca vrei sa schimbam numele aliantei.

fara suparare, dar am fost aliati luni de zile ... da liderii Conquerors au fost astia care ti i-am insirat mai sus ... cu cine trebuia sa negociez?

de unde trebuia sa stiu de tine?

- - - Updated - - -



da faceti-l pe forumul ascuns, ca-mi place sa va citesc forumul ascuns mai tare decat celalalt.

mie nu mi-a facut nimeni din elite vreun favor ca sa aderez la alianta voastra... am cerut niste drepturi sau schimbarea de nume de care vorbesti si nu ne-ati oferit nimic ... asa ca nu aveam niciun motiv sa intram la voi... pe scurt trebuia sa faca ai nostrii fuziunea cum trebuie sau sa faca fuziune cu cu una sa luptam impotriva voastra dar sunt prea prosti sau nu si-au dat interesul pt alianta ca sunt individualisti si nu ii intereseaza de restul doar ce ii priveste pe ei... cand am intrat pe serverul asta am avut de ales dintre elite si conquerors la inceput aveam membrii in jurul meu am dat mesaj ambelor aliante care au raspuns primii la aia m-am dus... se pare ca am gresit de la inceput... inca imi pare rau ca am intrat pe acest server ... as fi vrut sa ma bucur de joc nu sa il urasc dar asta este... macar m-am ales cu cativa prieteni calumea in special ovidiu si remus. va urez bafta in continuare eu aici nu mai intru ca si asa sufera unii ca scriu eu aici
 

DeletedUser

Guest
cum eu am luat ban 2 saptamani pentru cuvantul "putza",nu ti se parea normal ca si el sa aiba aceasi sanctiune pentru un cuvant ce face parte din aceiasi categorie??si nu poti nega "favoritismul"...nu ma refer la tine, zic in general

Ce faci tu si teutz aici, acuzandu-ma de favoritism fara a putea dovedi asta se numeste calomnie, sau in limbaj popular "barfa".
Cand veti avea dovezi palpabile despre astfel de practici, va rog sa le prezentati public, dar pana atunci va rog sa barfiti la alt colt de strada si despre alt subiect.

Intr-o postare anterioara am explicat clar si raspicat ca nu vreau sa fiu "zbir" nu vreau sa sanctionez de la prima abatere, dar vad ca voi ati considerat asta ca fiind un semn de slabiciune din partea mea. Nu se va mai repeta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ovidiu, e un pic mai clar cam ce s-a intamplat si din punctul nostru de vedere?

Cu toata ca sunt in vacanta si dupa cum spuneam nu sunt adeptul forumului extern, la cum ai pus problema, te inteleg perfect si este si normala reactia daca asa au stat lucrurile.

Totusi nu pot intelege "meciurile" cu neluh.

Spor va doresc de la cateva mii de km ;))))
 

DeletedUser

Guest
nu te supara nelule, dar conducerea Conquerors au fost: Caterinca, eugenides, Bugsy, Kazuyoshi.....

de tine nu stia nimeni, nici nu stiam ca existi pana nu mi-ai dat mesajul ala ca vrei sa schimbam numele aliantei.

fara suparare, dar am fost aliati luni de zile ... da liderii Conquerors au fost astia care ti i-am insirat mai sus ... cu cine trebuia sa negociez?

de unde trebuia sa stiu de tine?

- - - Updated - - -



da faceti-l pe forumul ascuns, ca-mi place sa va citesc forumul ascuns mai tare decat celalalt.

ca sa te contraziv conducerea the conquerors era bugsy caterinca, viteazu mihai, bilanu, ulterior eugenides,

deci ai gresit persoana cu care ai vorbit de fuziune , greseala a fost a voatra si mai apoi ma repet lasitate dupa cum spui ati cedat celor din una, pacat se vede ca nu stiti sa purtati razboaie si cautati sa stati la cald,

stima shadow
 

DeletedUser

Guest
... ca sa te contraziv conducerea the conquerors era bugsy caterinca, viteazu mihai, bilanu, ulterior eugenides,

deci ai gresit persoana cu care ai vorbit de fuziune , greseala a fost a voatra ...

ca sa te contrazic ... viteazu mihai era in academie, si era lider acolo. nu prea a vut de-a face cu alianta mare.

si nu cred ca am gresit cand am vorbit de fuziune, am vorbit cu liderii ... daca conquerors nu a avut liderii potriviti ... e problema conquerorsului, nu a noastra. noi am vorbit cu intemeietorii aliantei ... cu cine trebuia sa negociem fuziunea? cu jucatori care nu sunt nici lideri nici, intemeietori, ... nimic? nu am stiut ca asa se procedeaza, am crezut ca se negociaza cu intemeoietroii si liderii .... aici am gresit atunci.

- - - Updated - - -

Cu toata ca sunt in vacanta si dupa cum spuneam nu sunt adeptul forumului extern, la cum ai pus problema, te inteleg perfect si este si normala reactia daca asa au stat lucrurile.

Totusi nu pot intelege "meciurile" cu neluh.

Spor va doresc de la cateva mii de km ;))))

mersi pentru intelegere, chiar nu ma asteptam :)

tu stii cel mai bine ca eu cand convesatiile cu neluh au inceput sa iasa de sub control, l-am blocat pe neluh la mesaje ca sa nu degenereze conversatia, de obicei asa fac, daca nu imi place tonul celuilalt, blochez.... si la revedere, sa fie sanatos.

dar neluh s-a simtit mai destept, si a vrut sa continuie conflictul, si a trimis mesaje cu ajutorul altor conturi, cum a fost si contul tau ...
... daca a insistat omul sa dialogheze ...

- - - Updated - - -

din una, pacat se vede ca nu stiti sa purtati razboaie si cautati sa stati la cald,

stima shadow

de cand e lumea asta xi o tinem din razboi in razboi.

am luptat cu Titans cand Titans a fost pe primul loc
am luptat cu IRR cand IRR era pe primul loc

dupa asta am urcat in clasament si nu prea am putut lupta cu primul loc ca ne erau aliati, si ne erau aliati reborn din timpul cand noi eram pe locul 11-13 si ei pe 4-5.

dupa asta am luptat cu toti din jur in afara de conquerors si reborn care erau aliati vechi.

am desfiintat TRACII ADEVARATI pe M45
am desfiintat AoD pe M45, alianta ce era pe locul 3
luptam cu Ordinul Templierilor pe M45, alinat mica da buna
luptam cu RED-LINE pe M44 de luni bune, alianta ce era pe locul 4
am desfiintat NOUA ALIANTA pe M44, alianta ce era la un moment dat pe locul 4

deci am tinut-o din razboi in razboi ... pe cand Conquerors ... as tat la caldurica.

te rog verifica statisticile, la luptatori aliante ... ce vezi acolo e 90% facut de elite heaven III inainte de fuziune.
eu vorbesc pe fapte si pe cifre, voi vorbiti asa ca sa nu fie liniste.
verifica statisticile, o alianta care sta la caldurica are atatea puncte de lupta?

si apoi verificati statisticile voastre ... si o sa constatati ca de cand e lumea astra XI, daca a stat cineva la caldurica atunci a fost Conquerors.
 

DeletedUser8276

Guest
mersi pentru intelegere, chiar nu ma asteptam :)

tu stii cel mai bine ca eu cand convesatiile cu neluh au inceput sa iasa de sub control, l-am blocat pe neluh la mesaje ca sa nu degenereze conversatia, de obicei asa fac, daca nu imi place tonul celuilalt, blochez.... si la revedere, sa fie sanatos.

dar neluh s-a simtit mai destept, si a vrut sa continuie conflictul, si a trimis mesaje cu ajutorul altor conturi, cum a fost si contul tau ...
... daca a insistat omul sa dialogheze ...

am inceput dialogurile din momentul in care ne-ati pus la dusmani si ati inceput sa atacati ca vai ce buni sunteti voi ca v-ati unit cu una...nu cred ca m-am trezit peste noapte arzand de nerabdare sa discut cu tine asa ca nu o mai arde aiurea
 

DeletedUser

Guest
Eu zic sa va luati un ring :D
M-am cam saturat doar de discutii referitoare la W.O.G si Armada!
Altii ce parere au?
 

DeletedUser

Guest
ca sa te contrazic ... viteazu mihai era in academie, si era lider acolo. nu prea a vut de-a face cu alianta mare.

si nu cred ca am gresit cand am vorbit de fuziune, am vorbit cu liderii ... daca conquerors nu a avut liderii potriviti ... e problema conquerorsului, nu a noastra. noi am vorbit cu intemeietorii aliantei ... cu cine trebuia sa negociem fuziunea? cu jucatori care nu sunt nici lideri nici, intemeietori, ... nimic? nu am stiut ca asa se procedeaza, am crezut ca se negociaza cu intemeoietroii si liderii .... aici am gresit atunci.

- - - Updated - - -



mersi pentru intelegere, chiar nu ma asteptam :)

tu stii cel mai bine ca eu cand convesatiile cu neluh au inceput sa iasa de sub control, l-am blocat pe neluh la mesaje ca sa nu degenereze conversatia, de obicei asa fac, daca nu imi place tonul celuilalt, blochez.... si la revedere, sa fie sanatos.

dar neluh s-a simtit mai destept, si a vrut sa continuie conflictul, si a trimis mesaje cu ajutorul altor conturi, cum a fost si contul tau ...
... daca a insistat omul sa dialogheze ...

- - - Updated - - -



de cand e lumea asta xi o tinem din razboi in razboi.

am luptat cu Titans cand Titans a fost pe primul loc
am luptat cu IRR cand IRR era pe primul loc

dupa asta am urcat in clasament si nu prea am putut lupta cu primul loc ca ne erau aliati, si ne erau aliati reborn din timpul cand noi eram pe locul 11-13 si ei pe 4-5.

dupa asta am luptat cu toti din jur in afara de conquerors si reborn care erau aliati vechi.

am desfiintat TRACII ADEVARATI pe M45
am desfiintat AoD pe M45, alianta ce era pe locul 3
luptam cu Ordinul Templierilor pe M45, alinat mica da buna
luptam cu RED-LINE pe M44 de luni bune, alianta ce era pe locul 4
am desfiintat NOUA ALIANTA pe M44, alianta ce era la un moment dat pe locul 4

deci am tinut-o din razboi in razboi ... pe cand Conquerors ... as tat la caldurica.

te rog verifica statisticile, la luptatori aliante ... ce vezi acolo e 90% facut de elite heaven III inainte de fuziune.
eu vorbesc pe fapte si pe cifre, voi vorbiti asa ca sa nu fie liniste.
verifica statisticile, o alianta care sta la caldurica are atatea puncte de lupta?

si apoi verificati statisticile voastre ... si o sa constatati ca de cand e lumea astra XI, daca a stat cineva la caldurica atunci a fost Conquerors.
ce imi place la tine e ca te bati mereu singur cu statisticile, nu ati desfiintat nimik, mai exact si mai coerent este "am fuzionat cu" tragi adevarati au intrat o parte la voi o parte in the co, Cu AoD ati fuzionat titans din ce imi aduc aminte a fost desfiintata de un tantalau la fel si IRR deci nu crezi ca iti cauti laurii singur? cam trist...

iar legat de the co , nu e vina noatra ca sunt uni cand le spui sa dea atacuri sau sprijin ei prefera festivale si olimpiade ... si la asta ma refer la cei care inca ii aveti sub aripioara,

legat de conducerea the co, ti-am mai spus si pe joc iti aduc aminte si aici , cand a fost aproape gata sa se faca fuziunea mi-ai dat lideri tai sa incep sa vb c ei de liste pentru orase in pericol, jucatori care stau la caldurica...( zimi ca nu e adevarat si iti dau mesaju) .. faza a fost ca din cauza unor defectiunii tehnice aici unde sunt eu nu am avut net 3 zile insa eu listele le aveam gata eram pregatit sa incep sa fac rahatu bici, cand colo hopa mitica tot rosu pe langa mine si nici unu nu dadea o explicatie plauzibila toti aceasi placa.

Legat de Adevarata conducere, si zic adevarata, erau BUgsy Siegel Caterinca Viiteazu Mihai Bilanu Elisa( doar pentru ca ultimi erau in academie asta nu inseamna ca nu sunt conducatori the co) noi toti avem conferinta pe skype si acolo ne punem la cale ... insa, si poate ca dau vina pe caterinca, acesta nu a prezentat nimic nou celorlalti senatori si a actionat de capul lui impreuna cu interimarul ( nu stiu dc lau facut intemeietor pe eugenides, probabil din cauza punctajului) eugenides sau pus de accord si au zis sa actioneze de capul lor.

Si de aici eu v-am gasit vinovati pe voi si nu pe ei pentru ca "ati pus botul" la vrajeala lor si sa ajuns unde sa ajuns, normal eu asa stiu, ca atunci cand se discuta ceva se discuta cu toti lideri/intemeietori.. cum eu v.am dat mesaje la toti asa puteai sa faci si mataluta , insa de lenea e mare si mai apoi se uita faptul ca am crescut impreuna toti.. dar tineti cont roate se invarti si noi asteptam la cotitura, cu toate ca v-om fi nevoiti sa jucam subpresiune.

eu va doresc spor in continuare la mai multe fuziunii de genul oameni cu caracter se lupta pana la ultima suflare , sau cum era Capitanul se scufunda cu vaporul.
 

DeletedUser8276

Guest
Eu zic sa va luati un ring :D
M-am cam saturat doar de discutii referitoare la W.O.G si Armada!
Altii ce parere au?

vorbeam de u.n.a dar acuma nu mai avem ce:) acuma sunteti sub papucu' lu levi :)))) si de jucatorul demeter care era unul dintre cei care ne faceau cele mai mari probleme dar l-au exclus pentru ca era prea bun parerea mea... indiferent ce mananca playfair demeter 1 este un super jucator pacat ca nu a vrut sa vina la noi am vb cu el de atatea ori dar a tinut-o cu u.n.a si a luat-o in barba cum am facut si noi puteam intra linistiti in elite dar nu mai avea niciun farmec... asa ca tot respectul pentru el si macar a terminat cu capul sus! nu ca altii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
scrii numai prostii ... ma mir cum de am acordat atentie la ceea ce ai scris pana acum ...
 

DeletedUser8276

Guest
gluma zilei ... :)

ce suferi ca nu s-a luat dupa tine? gluma zilei sunt aia din conquerors care au ramas in elite de frica se stiu ei... si gluma zilei esti si tu ca nu i-ai dat afara... doar ca sa te mentii sus cu alianta... daca erai tare ii dadeai afara si sareati pe ei:)
 

DeletedUser

Guest
vorbeam de u.n.a dar acuma nu mai avem ce:) acuma sunteti sub papucu' lu levi :)))) si de jucatorul demeter care era unul dintre cei care ne faceau cele mai mari probleme dar l-au exclus pentru ca era prea bun parerea mea... indiferent ce mananca playfair demeter 1 este un super jucator pacat ca nu a vrut sa vina la noi am vb cu el de atatea ori dar a tinut-o cu u.n.a si a luat-o in barba cum am facut si noi puteam intra linistiti in elite dar nu mai avea niciun farmec... asa ca tot respectul pentru el si macar a terminat cu capul sus! nu ca altii

Saracul de tine :)) nici macar nu stii ce vorbesti, doamne esti asa penibil. Daca iti dai inceput nou promit ca iti explic eu faza cu dementer1 :D
 

DeletedUser

Guest
Eu nu inteleg aceste discutii, daca neluh are impresia ca el cunoaste tot ce misca in alianta noastra, de ce va chinuiti sa demonstrati altceva? Din partea mea sa creada orice doreste, atata timp cat jucam cum dorim noi si facem ceea ce dorim noi, nu avem de ce sa dam socoteala nimanui. Daca el doreste sa considere ca nu suntem buni jucatori si ce mai crede el, atunci asta sa creada si punct.
Teo, Play si Levix lasati-l in pace, daca voi nu ii dati apa la moara atunci el ce va face, va vorbi singur?
Daca ii raspundeti constant, mai rau va insista ca sa va tachineze. Nu mai bine ne vedem noi de joc si ii lasam pe altii sa vorbeasca?
 

DeletedUser8276

Guest
Saracul de tine :)) nici macar nu stii ce vorbesti, doamne esti asa penibil. Daca iti dai inceput nou promit ca iti explic eu faza cu dementer1 :D

gluma saptamanii... esti plina de haz... si de altceva

@morrigane macar eu nu va citesc forumul voua nu am ajuns astfel pur si simplu am zis de demeter 1 ca e un jucator foarte bun si l-ati exclus probabil pe motive penibile. ei incearca sa ma tachineze pe mine probabil isi fac ganduri ca ce rau imi pare ca nu am intrat si eu in elite sa dansez cum canta levix:) daca voua va place eu nu am nici o problema. nu pot sa zic decat ca ma distreaza entuziasmul lor si in special al lui levix si mai ales faptul ca incearca ... nu stiu ce incearca dar na ce sa faca si el probabil acuma sunteti plictisiti ca nu mai aveti razboaie de purtat...

@levix nu imi pare rau decat de aia care nu au avut sange in ei sa ramana si sa lupte... deaia nu mai pot eu de alianta voastra si de castigul vostru... e meritat in orice caz. meritele sunt ale tale ca i-ai facut din vorbe pe toti mai ales pe astia din fosta u.n.a parca le-ai dat cate un cub de zahar sunt gen : "all hail levi"
sau macar asa dau impresia. Eu nu am bagat o gramada de bani in cont sa imi para rau asa ca stai linistit joc doar de placere si nu am de ce sa fiu frustrat sau cum mai crezi tu ca sunt pentru ca nu am nimic de castigat de aici sau e vreun premiu maret si nu stiu eu? Puteam foarte frumos sa inchid ochii si sa trec in elite dar asa ceva nu am facut pentru ca nu imi sta in caracter cum probabil inca nu le convine multora ca au facut-o de la voi dar pt 7 medalii generate de un script care apar la profil pe care probabil or sa le ia majoritatea dintre voi ce nu face lumea:)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
dementer 1 a părăsit alianţa. pe 30.07.12 la ora 13:48 asta din academie
dementer 1 a intrat în alianţa W.O.G. pe 30.07.12 la ora 13:48
Am pus asta pentru ca nu inteleg ce insisti asa mult cu dementer ca l-am dat afara, cine l-a dat afara?
Tot ce ai scris tu in rest e doar bla bla tau obisnuit prin care incerci sa ii atati pe ceilalti sa se certe, daca ai renunta la el poate ai fi chiar agreabil.
 

DeletedUser

Guest
Puteam foarte frumos sa inchid ochii si sa trec in elite ...

de unde esti sigur ca puteai sa treci la noi? ca sa intrii la noi trebuie sa stii jocul, sa areti ceva pe joc, nu numai pe forum.

- - - Updated - - -

Teo, Play si Levix lasati-l in pace, daca voi nu ii dati apa la moara atunci el ce va face, va vorbi singur?
Daca ii raspundeti constant, mai rau va insista ca sa va tachineze. Nu mai bine ne vedem noi de joc si ii lasam pe altii sa vorbeasca?

ai dreptate sefa ... da e atat de plictiseala pe joc, ca din cand in cand mai intru si aici, si nu pot sa ma abtin cand vad aberatiile lui neluh.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus