Timp de producție - unități și clădiri (acceptata, vedem daca se poate)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nu știu exact cine se ocupă de wiki, dar lipsește timpul de producție pentru unități și clădiri. Nu găsesc niciunde pe internet.

Wiki afișează doar timpul de producție a senatului și % ce se scade în funcție de nivel. Însă la ce bun să ai procentele dacă nu ști cât este „default value” pentru restul clădirilor.

La fel și pentru unități. Nu există informații privind timpul de producție al unităților, doar % cu care scade în funcție de nivel la cazarmă.

Nu pot să termin un tool util fără informațiile astea :(
 

DeletedUser

Guest
Pai, in functie de nivelul senatului timpul de constructie pentru celelalte cladiri se modifica. Cu cat senatul este mai mare cu atat cladirile se construiesc mai repede. In plus mai exista o cercetare in academie care mareste viteza de constructie in Senat cu 10%.
Deci prin urmare nu o sa vezi niciodata timpul necesar pentru constructia unei cladiri (decat daca esti tu harnic sa calculezi timpul pentru fiecare situatie in parte), acesta fiind influentat de factorii prezentati mai sus.
 

DeletedUser

Guest
Pai, in functie de nivelul senatului timpul de constructie pentru celelalte cladiri se modifica. Cu cat senatul este mai mare cu atat cladirile se construiesc mai repede. In plus mai exista o cercetare in academie care mareste viteza de constructie in Senat cu 10%.
Deci prin urmare nu o sa vezi niciodata timpul necesar pentru constructia unei cladiri (decat daca esti tu harnic sa calculezi timpul pentru fiecare situatie in parte), acesta fiind influentat de factorii prezentati mai sus.

Înțeleg ce vrei să zici dar nu la asta m-am referit.

Eu ziceam că nu există nici o listă cu timpii de producție pentru fiecare clădire sau unitate din joc atunci când senatul este 1 și cazarma 1 fără nici o cercetare și alte bonusuri.

De exemplu:
1 Călăreț se construiește în X timp cu cazarma 1 (Aici X este DEFAULT)
1 Călăreț se construiește în (0.99%*X) timp cu cazarma 2
etc

Pe mine mă interesează valorea DEFAULT cu care se calculează timpul, adică acel X.
 

DeletedUser

Guest
Cred că îți iese destul de repede cu puțină regulă de 3 simplă :p Oricum, probabil va apărea și asta în wiki.
 

DeletedUser

Guest
Cred că îți iese destul de repede cu puțină regulă de 3 simplă :p Oricum, probabil va apărea și asta în wiki.

Calculam de mult singur, numai este o problemă. Eu nu am nici un cont deschis cu acces la toate clădirile și toate unitățile din joc ca să calculez la fiecare în parte ...
 

DeletedUser

Guest
O sa vad zilele urmatoare daca reusesc sa gasesc o formula automata de calcul pentru timpii necesari cladirilor si unitatilor... (eventual pe alte wiki-uri sau forumuri)

Nu promit insa nimic...
 

DeletedUser

Guest
Am calculat timpul de producți pentru unități terestre când cazarma este level 1.

Spadă: 0 ore 8 min 48 sec
Prăștiar: 0 ore 9 min 54 sec
Arcaș: 0 ore 9 min 24 sec
Hoplit: 0 ore 11 min 7 sec
Călăreț: 0 ore 35 min 21 sec
Car: 0 ore 47 min 28 sec
Catapultă: 2 ore 58 min 10 sec
Minotaur: 2 ore 13 min 8 sec
Manticoră: 3 ore 35 min 13 sec
Ciclop: 3 ore 56 min 14 sec
Harpie: 1 ore 23 min 50 sec
Medusă: 3 ore 5 min 11 sec
Centaur: 1 ore 7 min 40 sec
Pegas: 1 ore 58 min 7 sec
Cerberus: 1 ore 9 min 41 sec
Ernie: 2 ore 58 min 10 sec

Cu o marjă de +/-1 sec din cauza rotunjirilor procentuale.
O să mă uit și peste cele navale iar clădiri când o să am access la toate.

Am încercat să inserez eu timpii pe wiki dar tabelele respective sunt protejate și nu am acces.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus