Sunteti pregatiti?

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
11. Care este principalul beneficiu al cercetarii Garda Orasului?
-Cercetand Garda Orasului, creste numarul gardienilor cu 5 pentru fiecare nivel de
ferma , pana la nivelul 25, in comparatie cu lipsa aceste cercetari

e "straja orasului",nu garda :|
 

DeletedUser5815

Guest
garda sau straja e totuna, sunt sinonime... straja e o forma mai arhaica a aceluiasi lucru, e doar o chestiune de traducere

si-apoi, in joc s-a impamantenit mai mult expresia "a baga garda", nu "a baga straja"
 

DeletedUser2351

Guest
Tania, in academie scrie clar straja orasului si nu garda.Corect era straja orasului, nu garda orasului....in fine
 

DeletedUser

Guest
garda sau straja e totuna, sunt sinonime... straja e o forma mai arhaica a aceluiasi lucru, e doar o chestiune de traducere

si-apoi, in joc s-a impamantenit mai mult expresia "a baga garda", nu "a baga straja"

stiu si eu ca sunt sinonime,dar am observat ca puneti intrebari capcana si am perceput-o ca atare ;)
 

DeletedUser5815

Guest
si pe joc e straja... deci, despre ce vorbim? .... e acelasi lucru, difera doar traducerea, in functie de cine s-a ocupat de ea, dar inseamna fix acelasi lucru .... iar cercetarea respectiva e ca un fel de upgrade al garzii (sau strajii), pe care o ai oricum :)

aceeasi Marie, cu alta palarie!
 

DeletedUser

Guest
multumesc ! tastatura mea n-are majuscule, e doar pentru joc , nu si pentru moderat ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus