Stilul de conducere

  • Autor subiect DeletedUser9105
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser9105

Guest
Ar trebui ca fiecare alianţă să aibe un loc unde să scrie stilul ei de conducere. Am mai adăugat şi eu câteva stiluri de conducere în plus.

Stilurile de conducere făcute de mine:


a)Democraţie - Într-o alianţă pot exista mai mulţi comandanţi sau întemeietori. Fiecare membru concurează pentru a obţine cât mai multe drepturi. Membrii alianţelor au dreptul de a se exprima liberi. RECOMANDAT de stelta14
b)Comunism - Este un fel de dictatură. Conducerea este făcută dintr-un singur comandant şi dintr-un singur întemeietor. Fiecare membru înafară de întemeietor sau de comandant are dreptul doar la mesaj global. Membrii alianţei trebuie să fie supuşii întemeietorului şi a comandantului
şi nu au dreptul de a se exprima liberi.
c)Regat - Există un întemeietor (regele) şi mai mulţi comandanţi. Fiecare membru concurează pentru a obţine cât mai multe drepturi. Membrii nu au voie să se exprime liberi în faţa întemeietorului. Toţi membrii sunt obligaţi să-i facă toate dorinţele întemeietorului. RECOMANDAT DE stelta14, UNeori este bine să fie un rege ce să bage frica în jucătorii din alianţă ce nu fac nimic.
d) Rasism - În rasism se pot accepta în alianţă doar membrii cu un anumit punctaj.
e)Aristocraţia, după cum îi spune şi numele, presupune ca puterea să fie a fondatorului şi a celor cu multă puncte. Aristocraţia nu este foarte recomandată, deoarece nu mereu putem spune că un jucător cu multă puncte este cu experienţă sau de încredere. Multe alianţe fac greşeala de a alege aristocraţia.
f)Dictatura - Mie nu-mi place de loc. Dictatura, după cum probabil ştiţi, presupune ca fondatorul să conducă alianţa în totalitate. Într-o astfel de alinţă, liderul poate decide de la cine intră şi cine iese din alianţă până la cum va juca fiecare membru (ofensiv/defensiv). Dictatura poate fi un lucru bun în alianţă, deoarece liderul va putea controla foarte strict ceea ce se intamplă în alianţă. Poate funţiona dacă există respect şi încredere din partea membrilor, dar dacă aceştia încep să se îndoiască de calităţile liderului sau să creadă că acesta abuzează de putere, ei s-ar putea revolta. Prin urmare, dictatura este recomandată doar liderior cu multă experienţă şi care ştiu ce au de făcut, altfel dictatura va fi primul pas spre decăderea alianţei.
g) Regim combinat - Este o amestecătură între democraţie şi dictatură. Nu este prea bun regimul deoarece democraţia şi dictatura sunt 2 lucruri diferite. Dacă le unim se vor transforma într-un haos total.
 

DeletedUser

Guest
Nu cred eu ca in Grecia antica erau atatea forme de guvernamant si nu isi au rostul! Eu sunt contra.
 

DeletedUser

Guest
"Membrii alianţei trebuie să fie supuşii întemeietorului şi a comandantului
Toţi membrii sunt obligaţi să-i facă toate dorinţele întemeietorului"

tu vezi ce prostii ai scris aici?? Omule,suntem in 2012...cred ca ai o problema grava :|

În rasism se pot accepta în alianţă doar membrii cu un anumit punctaj.-asta inseamna rasism??? :O
 

DeletedUser5815

Guest
desi postarea e putin alambicata si mult fabulativa, as putea sa votez cu un anumit stil: dictatorial
in conditiile in care acel lider cunoaste foarte bine jucatorii si capacitatile lor, disponibilitatea si chiar multe alte amanunte personale, iar pe langa toate astea are in vedere harta, aliatii, adversarii si are foarte bine conturat un scop
si da, in conditiile astea, sunt de acord ca are dreptul sa ii aloce fiecarui jucator pozitia de pe care sa joace .... dar necesita enorm de multa munca in ceea ce priveste cunoasterea jucatorilor si timp pierdut in defavoarea lui ca player
si da, am cunoscut un astfel de om si pot sa spun ca oricand, oriunde as merge in continuare pe mana lui :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Oricare din stilurile enumerate de tine(care unele sincer sant absurde) l-ai pune in practica,fara un nucleu de jucatori e egal cu ..nimic
Poti face si combinatii si tot cu nimic te alegi:)
 

Mr Jack

Super Moderator
fiecare alianta poate sa-si treaca stilul care il practica ( aruncat, smuls) la profil daca tine neaparat, deci locul pentru asa ceva exista, cat despre stilurile de conducere descrise mai sus, nu toti avem o imaginatie atat de bogata incat sa le intelegem pe toate.
 

DeletedUser

Guest
cred ca stilul asta de conducere ar trebui atribuit oraselor si nu aliantelor
 

DeletedUser6817

Guest
Fiind intemeietorul unei aliante de pe locul 1, tin sa precizez ca pe grepolis "dictatura" este cea mai indicata forma de conducere.
 

DeletedUser6553

Guest
Io-s ptr semidictatura....adica daca el nu vrea ca mine il bag la interne....nu-l obliga nimeni sa faca ce zic eu:D:D...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus