Startul ideal

DeletedUser

Guest
CHARIE!


Cred ca v-ati ales "profilul" orasului deja.Asadar,sa vedem pe ce va veti axa,ce constructii pun bazele oraselor voastre?Cu ce jucatori impratiti insula?Sunt ei activi sau va sunt,deja,ferme?

Hai sa ne impartim impresii despre startul "ideal" de joc.Sa nu uitam de variabilele precum : productia sporita(scazuta) a unor resurse,dezvoltarea colegilor de insula si premium-ul.

Voi incepe eu:

Primul sat este intotdeauna de atac.In primele 3 zile ajung la un numar de 100 trupe,iar in rest bag toate resursele in constructii.In ziua a patra si in ziua a cincea ma axez pe prastieri si calareti.Cum expira protectia atac ce pot imprejur si farmez cat imi permite timpul.La o saptamana ajung la 700 trupe de atac + 150-200 aparare.Bineinteles,factorul premium este foarte important pentru mine,inca de la inceput activand Negustorul si,daca este cazul,Administratorul.Cam asa ajung eu in top 5 la atacatori.

Voi?
 

DeletedUser

Guest
Eu nu doresc să ajung la top5 atacatori.
Nu-mi place să-mi atac colegii de insulă imediat. Îi las în pace, ca să le urmăresc evoluţia. Nu atac un jucător cu un polis de 1.000 de puncte, deoarece am două riscuri:
1. să se lase de joc, dacă-i sparg trupele, şi atunci pierd un oraş ce poate fi valoros mai târziu.
2. să fie mai bun decât mine ca jucător, şi să am un duşman în loc să am un aliat.
 

DeletedUser

Guest
Ma fac prieten cu toata lumea si le trimit sprijin mai tarziu :))))))))) Gandesc cam cum zice kalu , nu imi vine sa le retez copilaria :)
 

DeletedUser

Guest
care misca... misca mort!
deci... nici un sat pe insula care sa nu fie ferma! Asta daca nu e aliat! :D
 

DeletedUser2467

Guest
acum startul depinde si de:insula(pozitia de satele de tarani),jucatori(cu premium/fara premium),timp(am eu timp mai mult/au ei timp mai mult)....oricum primul oras il fac 70%aparare si 30% atac si pe parcurs se schimba tactica acum depinde si de cum evolueaza lucrurile..
 

DeletedUser

Guest
Este bine sa ai aliati pe insula si 3 inamici ferme.Parerea mea.
 

DeletedUser

Guest
depinde de colegii de insula
o insula perfecta pentru dezvoltare ar fi asa: 2-3 prieteni(nu neaparat aliati)
2 isi fac aparare unu numai atac si in rest spor la farmat
sate gasesc si pe alte insule nu am nevoie de sate dezvoltate prea mult la mine
 

DeletedUser

Guest
Eu fac cam asa :

Farmez cu cele 6 sabiute satele de langa mine ,si ridic lemnul la 3 si piatra la 1.Construiesc mina de argint si o ridic impreuna cu lemnul la nivelul 5.Fac senatul la nivelul 4,impreuna cu ferma si construiesc cazarma.Recrutez pana la 50 sabieri ,nu mai mult si farmez satele mult.Ridicam cazarma la nivelul 5,si construim academia unde cercetam arcasii .Facem cam pana la 60 pentru inceput si pradam satele cu ei.Ajungand pe la 800 pct. trebuie sa avem cercetat si prastiasii si sa avem in palmares cam 80 ;).Ridicam academia la nivelul 10 si cazarma la nivelul zece si recrutam calareti cam 100-200 .Farmam cu ei satele din jur (de tarani) si celelalte sate de jucatori ,cu ,calaretii.Cam pe la 1500 pct. ar trebui sa avem asa : Lemn : 19-20 ,piatra-17-18 si argint 19-20.Cazarma nivel 15 ,academie nivel 16 .Construim pentru inceput cam 50-60 care si farmam impreuna cu calaretii satele de jucatori pentru resurse si cu prastieri si calareti pentru puncte de batalie.De aici evolutia pleaca de la sine ! Sper ca am ajutat si eu ;) .
 
Sus