Spam

DeletedUser

Guest
Haideti sa incheiem discutiile pentru ca fiecare este convins ca el are dreptate , si probabil adevarul e undeva la mijloc.Ce a fost,a fost .Sa speram ca pe lumile viitoare astfel de discutii nu vor mai avea loc.

Sunt deacord cu tine si putin mai mult, remarc ca se poate acuza si doar pe presupuneri, probele sunt deja facultative iar spititul de turma e la mama lui acasa :D daca unul se arunca, cu gratie de balerina , in cap il vad si altii si considera ca e cool si se arunca si ei :D
 

DeletedUser7909

Guest
Stimabila Sosolinha,
Desi parerile dumitale imi par gratuite, de-spatiu-ocupatoare, si cu super-extra-topping de semne de punctuatie menit sa sublinieze vidul ideilor, astazi am sa va admir ,stimata domnisora\ doamna \ persoana de sex feminin la varsta a treia ,acest conglomerat de idei si sentimente inaltatoare exprimat minunat prin ...... .............. ........... ...............................
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
stimabile, te numesti Norbit?.........incantata de cunostinta:))
 

DeletedUser7909

Guest
........................
Asta a fost un exemplu de deductie logica de tipul 1 + 1= 3 ! Ti-a iesit perfect, nici nu ma asteptam la altceva din partea ta! Quot erat demonstrandum !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Iti si simt ranjetul ce l-ai avut pe fata cand ai scris asta.. Intrebarea e, este adevarat printul sau nu? Si daca da, este un regulament ce trebuie respectat sau doar o ciorna? Dar stiu, eu fac parte dintre cei cu posibilitatea de a scrie sau rescrie un astfel de regulament intern, si mai important, de a-l pune in aplicare, insa tu vi si ma-nveti fiindca ai un print cu origine necunoscuta..

E pentru ultima oara cand ma mai repet pentru tine: Suporterii pot rezolva tichete ce nu tin de lumea de joc, indiferent de lumea pe care ele sunt deschise. In general acestea sunt intrebari generale despre joc, dar, in cazul meu mai pot fi si informatii despre contul general (de exemplu, probleme cu confirmarea adreselor de mail, cu parolele, etc) si/sau asistenta in diverse erori tehnice. Acest lucru nu se-ntampla de o luna, ci de cativa ani.

- - - Updated - - -



De curiozitate, cand e in avantajul vostru, nu ar conta ca regulile alea sunt incalcate? Daca sunteti vertebrali, de ce nu ne spuneti voi cine e? Mai mult, asa cum se presupune ca vi s-a dat un print, cate alte detalii private ar fi putut acorda despre voi, ca jucatori, sau pentru voi despre alti jucatori?


Ia explicati-mi si mie, dragi moralisti, care e lupul deghizat in bunicuta dintre noi?

@restul lumii: Persoana respectiva nu se mai afla in echipa noastra de ceva vreme. Dupa cum am mai precizat, depunem eforturi mari in acest sens, insa, din pacate, uneori ne mai si inselam asupra careacterelor oamenilor.

da tu plangeai in mistocareala aia cand intrebai de pe smotru daca iti vin mesajele sau invitatiile de 3 ori mai repede pe lume cu viteza 3 , app invitatiile vin de 3 ori mai repede doar daca esti jucator de calibru , ceea ce nu e cazul tau , nu pt ca nu ai avea capacitatea sa ajungi un jucator destul de bun , dar la momentul actual cred ca jocul in sine inca iti mai ofera necunoscute , asta ca o paralela la cele doua conturi ale tale , desi smotru e un cont inofensiv acolo ( cel putin la prima vedere ) se pare ca lumea nu te vrea pe harta ( desi mie mi-ar fi placut sa te am vecin , nu neaparat pt calitatile de jucator ci pt faptul ca esti o persoana cu care poti discuta si dezvolta idei constructive , asta indiferent de care parte a baricadei ai fi ) , dar se pare ca lumea nu te vrea pe harta , suspiciunile la care sincer nici nu am gasit un raspuns pe masura sunt si faptul ca ai ales sa joci cu alt nick plus ca firul evenimentelor de cand te-ai lasat si pana acum este ( contrar transparentei pe care o invocati ) putin invaluit in mister , adica anunti ca te lasi , mai tarziu aflam ca de fapt oficial nu mai faci parte din echipa dar totusi adminezi , mai apoi aflam ca ai si un alt cont de joc , maine poate aflam ca de fapt lucrezi la SRI si adminezi ca sa ne verifici mesajele private pt siguranta nationala , nu stiu zic si eu , referitor la cazul special nu stiu daca ar fi normal sa existe ceva special de la regula si anume aveai dreptul sa alegi intre a raspunde la tichete ( alea 2-3 care au fost ) sau a juca pe lumea respectiva . Sincer , eu la afirmatia smotru=norbit intram pe forum si n-o lasam asa fiecare sa inteleaga ce vrea ci dadeam un comunicat in care explicam situatia exacta ca sa nu existe dubii ( a nu se intelege ca n-ai facut-o , insa a fost putin cam tarziu si sunt convins ca daca nu mai posta nimeni nici tu nu mai ziceai nimic ) si din respect pt comunitate renuntam la contul de pe joc .
referitor la banarea lui cristi , fapul ca aveti voi meciul vostru e altceva insa nu cred ca a fost insistent la limita banarii pe forum , din ce-mi amintesc nu a facut nici o presupunere ci doar afirmatia ca tu joci pe un cont pe lumea Tau, in speta smotru , si ca in acelasi ai si tichete din respectiva lume pe care le rezolvi , de unde reiese logic accesul la unele date de pe lumea respectiva , lucru confirmat si de tine , si anume ca este contul tau si ca ai raspuns la tichete in numar de 30 care nu au avut legatura cu lumea , mai putin un numar de 2-3 care au fost mai speciale , iar faptul ca stil te-a desemnat in locuitorul lui inseamna ca ti-a lasat si sarcini dar si privilegii accesul la informatii , nu ? altfel nu vad cum ti-ai fi putut indeplini sarcinile .
deci banarea a fot putin fortata zic eu
referitor la cele 11 puncte cu reguli , iar ne-ai plimbat cu link-ul , cu posibilitatea de a fi un fals , de a nu mai fi in vigoare , ca poate sunt dar nu s-au publicat inca in monitorul oficial , e clar ca este un regulament din debaraua vostra si ca cineva a dat din casa , si acum imi dai voie sa ma intreb daca cineva care a dat print-ul la regulamentul vostru , cam cate informatii putea sa instraineze despre un jucator obijnuit . acum sa ti se spuna cine e cel care rasufla , ceri putin cam mult .e putin cidat , daca gresesc jucatorii platesc jucatorii , daca gresesc adminii platesc tot jucatorii
ma jucam mai demult un alt joc , se numea tamburica , am avut curajul sa intervin pt un coleg banat si am trimis in acest sens un porumbel catre un prieten care l-a trimis la un prieten si tot asa pana la cincea mana cand a ajuns la un jucator despre care aveam informatii ca este un apropiat al persoanei care-mi banase colegul , pana a doua zi lucrurile au degenerat si mi-am propus sa-mi intorc porumbelul din drum pt ca nu mai avea rost , surpriza porumbelul deja se intorcea inapoi cu un rezultat negativ si surpriza mai mare era ca avea in cioc o ramura de maslin si un fragment din tichet drept justificare la rezultatul negativ . fireste ca este alt joc si nu are legatura cu grepolis .
poate de asta sunt suspiciosi , mai ales cand transparenta lipseste
am uitat , si mie mi-ai rezolvat tichete in care ai gresit in favoarea mea , am crezut ca nu e cazul dar daca insisti pot sa te contest si acolo , au fost greseli si pro si contra insa le-am digerat usot pt ca le-am perceput ca nefiind intentionate
 

DeletedUser

Guest
Ce vreti sa va spun? Ca stimata d-na s-a plimbat de pe un cont pe altul impreuna cu inca vreo doi admini ascunsi sub diverse nick-uri? Se stie clar care sunt mizeriile facute, asa ca mai bine pun punct aici. Nu are rost sa va demonstrez ca sunteti aproape toti patati din cap pana-n picioare si e normal sa va tineti partea unul altuia.

Stimabila doamna in perioada Septembrie 2012 - Martie 2013 nu s-a plimbat de pe un cont pe altul impreuna cu vreo doi admini pe lumea Pi ci s-a plimbat de la un spital la altul(Bucuresti, Sibiu, Constanta, Tulcea, Cluj, Targu Mures) impreuna cu sotul ei avand un parinte bolnav de cancer pulmonar microcelular(o simpla cautare pe internet va poate lamuri ce inseamna asta), parinte care in data de 25 martie a decedat fiind inmormantat in data de 28 a aceleiasi luni. Nu m-am gandit atunci sa fac poze cu inmormantarea ca sa imi dovedesc nevinovatia in fata voastra. Dar cand va muri si mama, voi face poze sa le am la catastif ca cine stie pe ce lume se vor construi minuni...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sa se odihneasca in pace.

Prieteni, lasati-o mai moale toti.
E doar un joc. Sa nu uite asta nici echipa operatorilor si nici jucatorii.
Inteleg ca se doreste corectitudine. Este si normal.
Deseori insa, se isca tot felul de neintelegeri si acuzatii bazate pe supozitii, aparente sau nestiinta. Asta ca sa nu mai amintesc "maimutzicile" neidentificate.
Posibil si sa apara unele reactii subiective din partea echipei de operatori.
Nu iau partea nimanui aici, desi personal imi rezerv dreptul sa interactionez doar cu cine-mi vine mie pe chelie.
Totusi putina sobrietate nu strica nici de o parte, nici de alta.
Jucatorii uita ca operatorii au acces la informatii tehnice la care ei nu au acces (de ex ne facem 5 nick names da' IP e doar unu' si...minune! A vazut adminul ca noi avem mai multe conturi deci o manarie s-a produs.)
Adminii si moderatorii cred ca erau constienti la preluarea "postului" de faptul ca se vor confrunta cu astfel de acuze si ca NU trebuie sa dea prea multe explicatii. Incepe si devine derizorie faza, apoi.
Sper doar ca o analiza la rece va fi preferabila si ca pana la urma se va ajunge la un compromis civilizat si sobru.
 

DeletedUser

Guest
da tu plangeai in mistocareala aia cand intrebai de pe smotru daca iti vin mesajele sau invitatiile de 3 ori mai repede pe lume cu viteza 3 , app invitatiile vin de 3 ori mai repede doar daca esti jucator de calibru , ceea ce nu e cazul tau , nu pt ca nu ai avea capacitatea sa ajungi un jucator destul de bun , dar la momentul actual cred ca jocul in sine inca iti mai ofera necunoscute , asta ca o paralela la cele doua conturi ale tale , desi smotru e un cont inofensiv acolo ( cel putin la prima vedere ) se pare ca lumea nu te vrea pe harta ( desi mie mi-ar fi placut sa te am vecin , nu neaparat pt calitatile de jucator ci pt faptul ca esti o persoana cu care poti discuta si dezvolta idei constructive , asta indiferent de care parte a baricadei ai fi ) , dar se pare ca lumea nu te vrea pe harta , suspiciunile la care sincer nici nu am gasit un raspuns pe masura sunt si faptul ca ai ales sa joci cu alt nick plus ca firul evenimentelor de cand te-ai lasat si pana acum este ( contrar transparentei pe care o invocati ) putin invaluit in mister , adica anunti ca te lasi , mai tarziu aflam ca de fapt oficial nu mai faci parte din echipa dar totusi adminezi , mai apoi aflam ca ai si un alt cont de joc , maine poate aflam ca de fapt lucrezi la SRI si adminezi ca sa ne verifici mesajele private pt siguranta nationala , nu stiu zic si eu , referitor la cazul special nu stiu daca ar fi normal sa existe ceva special de la regula si anume aveai dreptul sa alegi intre a raspunde la tichete ( alea 2-3 care au fost ) sau a juca pe lumea respectiva . Sincer , eu la afirmatia smotru=norbit intram pe forum si n-o lasam asa fiecare sa inteleaga ce vrea ci dadeam un comunicat in care explicam situatia exacta ca sa nu existe dubii ( a nu se intelege ca n-ai facut-o , insa a fost putin cam tarziu si sunt convins ca daca nu mai posta nimeni nici tu nu mai ziceai nimic ) si din respect pt comunitate renuntam la contul de pe joc .
referitor la banarea lui cristi , fapul ca aveti voi meciul vostru e altceva insa nu cred ca a fost insistent la limita banarii pe forum , din ce-mi amintesc nu a facut nici o presupunere ci doar afirmatia ca tu joci pe un cont pe lumea Tau, in speta smotru , si ca in acelasi ai si tichete din respectiva lume pe care le rezolvi , de unde reiese logic accesul la unele date de pe lumea respectiva , lucru confirmat si de tine , si anume ca este contul tau si ca ai raspuns la tichete in numar de 30 care nu au avut legatura cu lumea , mai putin un numar de 2-3 care au fost mai speciale , iar faptul ca stil te-a desemnat in locuitorul lui inseamna ca ti-a lasat si sarcini dar si privilegii accesul la informatii , nu ? altfel nu vad cum ti-ai fi putut indeplini sarcinile .
deci banarea a fot putin fortata zic eu
referitor la cele 11 puncte cu reguli , iar ne-ai plimbat cu link-ul , cu posibilitatea de a fi un fals , de a nu mai fi in vigoare , ca poate sunt dar nu s-au publicat inca in monitorul oficial , e clar ca este un regulament din debaraua vostra si ca cineva a dat din casa , si acum imi dai voie sa ma intreb daca cineva care a dat print-ul la regulamentul vostru , cam cate informatii putea sa instraineze despre un jucator obijnuit . acum sa ti se spuna cine e cel care rasufla , ceri putin cam mult .e putin cidat , daca gresesc jucatorii platesc jucatorii , daca gresesc adminii platesc tot jucatorii
ma jucam mai demult un alt joc , se numea tamburica , am avut curajul sa intervin pt un coleg banat si am trimis in acest sens un porumbel catre un prieten care l-a trimis la un prieten si tot asa pana la cincea mana cand a ajuns la un jucator despre care aveam informatii ca este un apropiat al persoanei care-mi banase colegul , pana a doua zi lucrurile au degenerat si mi-am propus sa-mi intorc porumbelul din drum pt ca nu mai avea rost , surpriza porumbelul deja se intorcea inapoi cu un rezultat negativ si surpriza mai mare era ca avea in cioc o ramura de maslin si un fragment din tichet drept justificare la rezultatul negativ . fireste ca este alt joc si nu are legatura cu grepolis .
poate de asta sunt suspiciosi , mai ales cand transparenta lipseste
am uitat , si mie mi-ai rezolvat tichete in care ai gresit in favoarea mea , am crezut ca nu e cazul dar daca insisti pot sa te contest si acolo , au fost greseli si pro si contra insa le-am digerat usot pt ca le-am perceput ca nefiind intentionate

Nu te supara, dar ia cauta postarile mele, sa vezi ca am anuntat ca sunt jucator pe aceasta lume... Ca mi-am ascuns nick-ul nu tine de lipsa transparentei... Iertat sa fiu, dar chiar nu sunt un jucator foarte talentat si nu cred ca aveam vreo sansa daca nu faceam acest lucru. In plus, e mai simplu sa evit teoriile conspiratiei astfel. Ca sa continui cu transparenta, deci, nu am pus pe altcineva niciodata sa raspunda... Am si venit public cu statistica raspunsurilor mele pe Tau.. Si in continuare noi avem o lipsa de transparenta..

Zici ca cer multe cand intreb de "sursa" print-ului? Deloc... Defapt stiu cine e si am o vaga idee despre informatiile ce v-au fost date (exact caror persoane, acum asta nu stiu)... Acum, tu ai curajul sa iesi si sa recunosti ca nu a fost vorba de "moralitate" si sa demonstrezi ce mare jucator aperi in spate?
Nu. Normal ca nu... Deci pentru mine ca membru vechi al echipei de suport nu e moral sa stiu nimic (indiferent ca v-ar afecta sau ajuta) de o lume pe care joc (probabil nici numele daca ar fi dupa voi, asa-i?) dar pentru voi ca jucatori, in mare parte cu antecedente, e moral? Sunteti mari moralisti si cautatori ai "adevarului"? Ahh, si normal, transparenti... :)) Hai sa fim seriosi.... Ati profitat cat ati putut ca am permis noi unui tip cu un simt al moralitatii mai scazut in echipa si acum mai si faceti galagie pe tema asta..

@pentru restul lumii, neimplicata in aceasta dezbatere: Da.. Pentru astfel de persoane, intradevar, ne cerem mii de scuze.. Suporterul respectiv a fost dat afara de o perioada de timp si facem tot ce ne sta in putinta ca situatia sa nu se mai repete. Si nu pentru ca face un print de pe un regulament aiurea, ci pentru ca intradevar, poate sa dea informatii despre ceea ce se intampla pe o lume...


@cristoshelu: Iar ca inlocuitorul managerului de comunitate, sa sti ca nu am primit mare lucru de facut pe lumea Tau, si nu, nu a insemnat o escaladare in drepturi... Am explicat odata.. Cauta te rog pe paginile precedente. In general te rog citeste tot ce se scrie inainte sa acorzi un raspuns.
Ca idee, zi-mi si mie, in ce caz ai observat tu ca am influentat eu in vreun fel lumea de joc?... Macar daca eram naibii in vreun top :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
vai vai:D asta a fost doar inceputul unei lungi prietenii:p sper ca v-ati rezervat o perioada indelungata numai pt mine:x am multe sa va povestesc....vad ca nu m-am facut inteles o sa tip mai tare data viitoare:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Draga mea Agnes2, eu am doar 2 zile de cand am revenit pe contul de grepolis si nu tin minte sa fi facut nimic din ceea ce scrie mai sus.
 

DeletedUser

Guest
[video=youtube;REBJbjb71Po]http://www.youtube.com/watch?v=REBJbjb71Po[/video]

sunteti toti bine? lipseste cineva?
va ofer o invitatie la calm...
: P
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Buna dimineata, voua, tuturor.
1471997_595152473853557_1442615454_n.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
_vjhWcQ-rOwvA9E6Kh76.jpg


Asta o fost cea mai buna gluma pe ziua de azi...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
am o problema. m-am logat acum pe joc si am observat ca imi lipsesc 11 minotauri. nu am primit/dat nici un atac si nici nu am trimis sprijin. ce s-a intamplat cu ei ?

- - - Actualizat - - -

am o problema. m-am logat acum pe joc si am observat ca imi lipsesc 11 minotauri. nu am primit/dat nici un atac si nici nu am trimis sprijin. ce s-a intamplat cu ei ?

gata au aparut :))
 

DeletedUser

Guest
am o problema. m-am logat acum pe joc si am observat ca imi lipsesc 11 minotauri. nu am primit/dat nici un atac si nici nu am trimis sprijin. ce s-a intamplat cu ei ?

- - - Actualizat - - -



gata au aparut :))

Cred ca erau la pascut in spatele templului:D
 

DeletedUser9358

Guest
asta am preluat-o de la un aliat ..ce parere aveti? ...v'ati dori? =)))
5kiKwddu8RtR9_1cKJeu.png
 
Sus