Spam Lumea Pi!!!

  • Autor subiect DeletedUser6067
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Si pana la urma ce legatura ai mumiile alea ale tale cu Grepolis ca tot nu inteleg ? Sau mai nou te faci arheolog ?.
 

DeletedUser

Guest
:)) poi am gasit-o pe net si am postat-o aici. ca sa stiti si voi ce va asteapta :) ca am postat unde trebuie. Mda ma fac arheolog, ma ajuti si tu ? cautam si noi un dinozaur :)) si ii punem numele "ALEXSOZAURUS" ;)
 

DeletedUser

Guest
Gasesti numai prostii pe internet.
INTERNETUL = OFERA O SURSA NESIGURA DE INFORMATII.
De unde stie Einstein din Somalia,New York sau Tokyo ca in 21 dec 2012 ii FINISH ? Sa fim seriosi.
 

DeletedUser

Guest
da nu Einstein a spus ata :)) ci MAYASI. inveti de ei si la isotoria din clasa a 6-a ca au fost cel mai bine organizat si mai inteligent popor. alaturi de ASTECI si INCASI. aceste 3 popoare au prezis multe ce sau si intamplat. nu crezi ca este posibil sa fie adevarat si faza cu "calendarul mayas" ? :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca erau atat de civilizti de ce au disparut ? =))

Maya este o etnie indigenă din America Centrală, care a avut o civilizație veche și un imperiu în perioada precolumbiană. În perioada de înflorire a imperiului s-a dezvoltat o cultură impresionantă. Cultura Maya și limba maya fiind atestată prin o serie de descoperiri arheologice. Legănul acestei culturi a fost situat între podișul statului federal Chiapas din sudul Mexicului și Guatemala precum și depresiunea din peninsula Yucatan, departamentul El Petén și Belize.

Centrul cultural al regiunii se mută cu timpul din zonele înalte, spre depresiunile situate în nordul Yucatanului. Cultura maya este renumită mai ales pentru cunoștințele lor avansate în domeniul matematicii, și calendarului lor precis precum și prin scrisul maya, care între timp a fost descifrat ca fiind un scris bazat pe figuri simbolice. Mayașii cunoșteau arta ceramică, tehnica prelucrării textilelor, metalelor ca aur, argint sau cupru.

La începutul secolului XXI populația mayașă este estimată la aproximativ 6 milioane de persoane. Câțiva dintre ei erau deja integrați in cultura moderna a națiunilor unde locuiau, în timp ce alții incă mai păstrează stilul de viață legat la propriile tradiții

Maiașii se găsesc în statul federal Chiapas din sudul Mexicului și în Guatemala, precum și în peninsula Yucatan, departamentul El Petén și Belize.

La sfârșitul secolulului al XV -lea la sosirea spaniolilor, centrul culturii maya era în nordul Yucatanului, iar regiunea depresionară avea o populație cu o densitate mare. În comparație cu alte popoare precolumbiene din America, mayașii trăiesc și azi in Belize, Guatemala și Honduras
Rasmerita,pe tine istoria te-a pacalit rau:D
 

DeletedUser

Guest
Vad ca nu va intereseaza foarte mult acest concurs, desi au existat cereri pentru revenirea lui pe toate lumile de joc. De ce?

daca as juca pe lumea asta, as propune...eu abia astept sa lecturez interviurile de pe toate lumile...fac dosare, le capsez/inramez si o sa le prezint nepotilor mei. in testament, le scriu : "las voua mostenire al muncii mele drag catastif si nemurirea grepolista" ( glumesc in ultima parte)
 

DeletedUser

Guest
Speram sa fie dosarul cat mai gros, sa para mosternirea mai generoasa :))))))))
 

DeletedUser

Guest
daaa,pai asta imi doresc si eu...daca bani nu am sa le las, macar treburi de citit (nu de alta, dar dupa cum observam la unii dintre colegi, mai rar se practica lecturarea si intelegerea textului). deci, urmasii mei vor citi macar astea :)))
 

DeletedUser

Guest
:)))))))))))))))) Deci lansam si noi o serie de interviuri cu jucatorii de pe Pi?
 

DeletedUser

Guest
OK... Deschid topic si acolo propune fiecare pe cine doreste sa "punem sub microscop" :D

- - - Updated - - -

Ce aiurea .. nici top 15 nu avem pe lumea asta :(

Top 15 ce? Joci pe lumea Pi? Daca da, astept propuneri cu ce vrea fiecare sa gaseasca in topicul dedicat acestei lumi...
 

DeletedUser

Guest
Lumea Pi mi se pare o lume la fel ca celelalte doar ca este mai noua si poate fi mai buna cu timpul,dar trebuie sa recunosc ca lumea aceasta
poate fi imbunatatita cu ajutorul sugestiilor tuturor jucatorilor!!
 

DeletedUser

Guest
hey Anca eu am o problema.. de ce imi tot apare la topice de la lumea PI ca unde se posteaza sa dau RASPUNDE / Neaprobat ???

- - - Updated - - -

Vad ca nu va intereseaza foarte mult acest concurs, desi au existat cereri pentru revenirea lui pe toate lumile de joc. De ce?

iti spun eu de ce. Pentru ca lumea nu mai intelege nimika din ce este pe acest forum !!! Dai What is New? si ti se insira acolo.. si nici nu sti ce este . mai fain era inainte cum dadeai "Ce e nou ?" si vedeai fiecare rubrica in parte care nu ai citit-o. asa acuma nu mia stiu nimika la ce sa te uiti.
 

DeletedUser

Guest
Davide, iara faci topice/topicuri de spam fara aprobarea mea?! X( Ne suparam mah...
 

DeletedUser

Guest
[video=youtube;tEbojv7Jv9k]http://www.youtube.com/watch?v=tEbojv7Jv9k&feature=related[/video]
 

DeletedUser

Guest
hey Anca eu am o problema.. de ce imi tot apare la topice de la lumea PI ca unde se posteaza sa dau RASPUNDE / Neaprobat ???

- - - Updated - - -



iti spun eu de ce. Pentru ca lumea nu mai intelege nimika din ce este pe acest forum !!! Dai What is New? si ti se insira acolo.. si nici nu sti ce este . mai fain era inainte cum dadeai "Ce e nou ?" si vedeai fiecare rubrica in parte care nu ai citit-o. asa acuma nu mia stiu nimika la ce sa te uiti.


pai normal ca nu intra lumea...sa vada ce?postari ale spammerilor?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus