spam kappa

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nu ai nevoie de multa scoala sa realizezi ca tremurai rau cand ai tastat aceste randuri ""Aroganta e mare prostia si mai mare"".
Trecem cu vederea ,intelegem suferinta pt ca avem suflet .(esti jalnic :).)
Acum ca sa inteleaga toata lumea ca daca joci multii nu faci decat sa iti sapi singur groapa. O sa postez ceva sa vad cati o sa mai sustineti sus si tare ca juc din forever joaca pe N" conturi;
-fiecare furnizor de internet indiferent de tara aloca 1(unu) singur IP fiecarui abonat.
-IP arata cam asa 192.168.1.30 si poate avea mai multe porti de lansare (de obicei sant de la 0 la 10)Ex:192.168.1.30...pana la 40.
-IMPORTANT DE RETINUT E CA E ACELAS IP DRAGILOR ..si ca, de pe un singur calculator daca joci pe 2 adrese te da de gol si placa de retea care e unica pe fiecare calculator si iti da directia fizica precum si DNS.
ASA CA E GREU SA JOCI PE MAI MULTE ADRESE DINTR-UN SINGUR LOC SI DE PE 20 DE CALCULATOARE:)
O sa spuna unii ca e o vrajeala ca ei joaca de pe 2 adrese si nu ai prinde:)da puteti juca si pe 10 adrese de pe un singur Pc dar asta doar pana cand cineva va face tichet sau santeti gasiti de admini printr-un control de rutina.
Iar pt frustrati ca tine sufletel sant arogant pt ca imi permit.


ioi frate si daca ai modem si ip dinamic in loc de cel static ce mai faci atunci?
 

DeletedUser

Guest
ip dinamic e pt tine ,lor le apare ip tau adevarat fratiorul meu,pff
 

DeletedUser

Guest
Asa le stii tu pe toate, ca un om mare si totusi nu te-a ajutat la nimic, ban tot ai luat pentru ca ai umblat cu cioara vopsita :D ahahaha

Vrei sa stii dc am luat ban? intra pe skype si am sa iti spun exact .. oricum pentru mine grepolisul sa incheiat inainte de craciun.. asa ca eu intru pe aici sa ma amuza pe seama la toti :p

ip dinamic e pt tine ,lor le apare ip tau adevarat fratiorul meu,pff

Diferenta dintre ip-ul dinamic si cel static este ca cel dinamic se schimba la fiecare conectare, in timp ce cel static e tot timpul acelasi.

poftim raspunsul domnule si frate am doar unu .. asa ca te rog sa tii "frate" pentru tine in caz ca nu ai ..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6312

Guest
Shadow, nu ai obosit sa bati campii cu voiosie?
Fugi la nanel, e tarziu si cred ca esti obosit :))))

Pe mine chiar m-ai obosit.

Banarea ta sunt sigura ca are temei real si orice argument ai aduce in apararea ta nu ma convinge de contrariul :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
IP real e 88.13.199.93 ( 93.Red-88-13-199.dynamicIP.rima-tde.net )
nu navighezi cu proxi

Mare e gradina ta doamne si ti si o gramaga de bolovani in ea:)Sa te convingi ca IP dinamic e pt tine.Si gata ca ajunge ca lectile nu se dau gratis.
 

DeletedUser

Guest
@Sekk... Marea majoritate a ISP-urilor folosesc IP-uri dinamice... In cazul rds de exemplu, la fiecare conectare primesti un alt IP... 192.168.x.x e IP de retea (vizibil doar din reteaua proprie)...

@shadow: Acest lucru nu te ajuta cu nimic... :) Si apropo, 2 calculatoare la aceeasi retea au acelasi IP :) Sa fim seriosi, doar nu-ti faci abonament separat pentru fiecare clona... :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@Sekk... Marea majoritate a ISP-urilor folosesc IP-uri dinamice... In cazul rds de exemplu, la fiecare conectare primesti un alt IP... 192.168.x.x e IP de retea (vizibil doar din reteaua proprie)...

@shadow: Acest lucru nu te ajuta cu nimic... :) Si apropo, 2 calculatoare la aceeasi retea au acelasi IP :) Sa fim seriosi, doar nu-ti faci abonament separat pentru fiecare clona... :))
da stiu asta si nu ai fi tampit sa faci asa ceva , dar stii ca sunt umbre care fac invizibile ipurile :D doar am prieteni programatori si eu sunt pe undeva pe acolo :D

cat despre banul care lam luat eu pe kappa nu tine de multicont sau alte rahaturi ... tine de 2 conturi total diferite care au fost trecute la conexiune in comun .. doar ca imd cum ieseam eu intra el ceva de genu sa intamplat.. asa ca adminul care mi-a verificat contu a verificat logarile si ma banat pana la decizia finala.
 

DeletedUser

Guest
Mnah.. foloseste proxy linistit... Si ramai mirat cand esti banat :) (fara legatura cu banul luat de tine)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@Sekk... Marea majoritate a ISP-urilor folosesc IP-uri dinamice... In cazul rds de exemplu, la fiecare conectare primesti un alt IP... 192.168.x.x e IP de retea (vizibil doar din reteaua proprie)...
No acum nu le mai spune ca migreaza toata lumea la RDS:D

@shadow: Acest lucru nu te ajuta cu nimic... :) Si apropo, 2 calculatoare la aceeasi retea au acelasi IP :) Sa fim seriosi, doar nu-ti faci abonament separat pentru fiecare clona... :))
so what? ce vecinu" nu are wireless?:D
 

DeletedUser

Guest
Mnah.. foloseste proxy linistit... Si ramai mirat cand esti banat :) (fara legatura cu banul luat de tine)

sincer am folosit linistit si nu am luat ban ... :D si am 8 ani de cand joc orice fel de joc online cat despre banul care lam luat este prin urmare primul si asta e dintr-o sa ii zicem oarecare plictiseala .. acu sa o dam in vileag mi-am cerut verificare singur :)
 

DeletedUser

Guest
sincer am folosit linistit si nu am luat ban ... :D si am 8 ani de cand joc orice fel de joc online cat despre banul care lam luat este prin urmare primul si asta e dintr-o sa ii zicem oarecare plictiseala .. acu sa o dam in vileag mi-am cerut verificare singur :)

:)) Felicitari atunci.. Eu nu-ti mai zic nimic ;)

eee.....hai lasati ..ca doar nu oi avea acces la MAC ...ca se se lasa cu alea alea...

Eii .. pai si ce daca am avea acces la MAC :p... Apropo, MAC-ul e in principal util in retele locale si se foloseste mai degraba la nivel de pachet de date.... Dar nu, la tehnologia de azi, cand google-ul iti da reclame aproximandu-ti si varsta, te mai miri?
 

DeletedUser

Guest
@Norbit multumesc , si va felicit si eu pentru traducerea grepolisul pe versiunea romana.. eu am jucat si la italieni si pe versiunea engleza.. si este cam acelasi rahat peste tot.. adik pentru cei cu timp si placerea sa stea sa dea un click (cum ar zice fratemiu)


eu am renuntat la grepo si m-am reapucat de MMORPGs cel putin sunt mai distractive.. si sunt globale :)

cat despre forum am ramas sa vad acuzatii sau ironii ale romanilor ... :)
 

DeletedUser

Guest
Ce mă ? Topic de spam ? Eu de ce n-am fost inßtiintat ?! X(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus