Spam Hyperborea

  • Autor subiect Bugsy Siegel
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Ce parere aveti despre aceasta lume ce urmeaza sa se lanaseze, pronosticuri, previziuni, cine se inscrie...etc...
 

DeletedUser

Guest
nuj de unde a aparut ideea cu lumea asta...mi se pare ciudata...adica cum vine asta?doar sa colonizezi?care e miza jocului atunci?pt ce joci?
apreciez ideea adminilor...si mi se pare o lume interesanta...dar spunetimi totusi care e miza?
 

DeletedUser

Guest
Eu cred ca miza e aceiasi...minunile...castigarea lumii...daca vrei mai multe orase colonizezi,ca sa ai mai multe orase ai nevoie de puncte de cultura...deci scopul atacurilor si a apararii sunt punctele de batalie...restul e la fel...da,e putin cam ciudata,parerea mea e ca o lume buna p incepatori,au sansa sa se deprinda cu jocul in timp ce veteranii o vor considera plictisitoare...nici viteza de 1 nu prea incurajeaza...
 

DeletedUser

Guest
nus eu veteran...dar nici incepator...asteptam cu nerambdare sa se deschida o lume "calumea" dar se mai amana asta..nu pot sa spun ca sunt dezamagit...dar o sa se cam piarda spectacolul si satisfactia pe lumea asta...parerea mea
 

DeletedUser

Guest
Salut am intrebat adminii si nu vor fi posibile minunile...
 

DeletedUser9445

Guest
mie imi place asa poti sa alegi unde sati fie satele si chiar sa te perfectionezi
 

DeletedUser

Guest
Se putea si pe alte lumi alege,adica puteai sa colonizezi unde vrei,sau sa cuceresti unde vrei,depinzand de asezarea pe insula fata de colegi si de priceperea proprie... dar e intr-adevar o lume buna pentru cei care vor sa invete sau sa aprofundeze jocul.
 

DeletedUser9445

Guest
eu o sa joc de plictiseala si poate pe cont propriu:)sa fiu singur dar probabil ca ma voi lasa cu viteza 1 :(
 

DeletedUser

Guest
Eu cred ca miza e aceiasi...minunile...castigarea lumii...daca vrei mai multe orase colonizezi,ca sa ai mai multe orase ai nevoie de puncte de cultura...deci scopul atacurilor si a apararii sunt punctele de batalie...restul e la fel...da,e putin cam ciudata,parerea mea e ca o lume buna p incepatori,au sansa sa se deprinda cu jocul in timp ce veteranii o vor considera plictisitoare...nici viteza de 1 nu prea incurajeaza...


bugsy cred ca nu ai citit bine setarile....unde vezi minuni...

Setări de joc:

  • Viteza de joc: 1
  • Viteza unităților: 1
  • Viteza negustorilor: 1
  • Protecția jucatorilor după intrarea pe lumea de joc: 5 zile
  • Limita alianței: 100 de membri
  • Moral: Activ
  • Durata de colonizare: 24 de ore
  • Bonus de noapte: între ora 00:00 și 08:00
  • Pe această lume cucerirea nu este posibilă
  • Pe această lume nu vor exista minuni ale lumii
 

DeletedUser

Guest
eu ma bag pe aceasta lume,dar voi juca fara premium :( ,tu bugsy te bagi?
 

DeletedUser

Guest
bugsy cred ca nu ai citit bine setarile....unde vezi minuni...

Setări de joc:

  • Viteza de joc: 1
  • Viteza unităților: 1
  • Viteza negustorilor: 1
  • Protecția jucatorilor după intrarea pe lumea de joc: 5 zile
  • Limita alianței: 100 de membri
  • Moral: Activ
  • Durata de colonizare: 24 de ore
  • Bonus de noapte: între ora 00:00 și 08:00
  • Pe această lume cucerirea nu este posibilă
  • Pe această lume nu vor exista minuni ale lumii
ai dreptate,nu scrie de minuni,dar nu sa scris pe nici un anunt ca vor fii minuni,uitate mai bine digit
 

DeletedUser

Guest
scrie de minuni,dar abia acum
a fost facut update de catre Norbit!
in prima faza ,nu exista Pe această lume nu vor exista minuni ale lumii
 

DeletedUser

Guest
Sincer nu stiu daca o sa intru sau nu...daca as intra si as avea timp as incerca sa fac o alianta un proiect mai bine zis...Academia Grepolis...unde jucatorii noi sau cei ce vor sa se perfectioneze sa fie ajutati si indrumati de cei cu mai multa experienta...ideea e posibila,dar cere mult timp la dispozitie si o echipa buna care sa se implice...
 

DeletedUser

Guest
La fel cum a zis "Tatal lor", de minuni nu am specificat nimic in postarea initiala. Am revenit cu o editare ulterioara dupa ce s-a pus problema si am fost intrebat de unul dintre colegi. Imi cer scuze ca am sarit initial peste acest amanunt..

Revenind la motivul deschiderii acestei lumi.. Dat fiind ca nu se poate cuceri, nici nu poti fi cucerit, astfel e numai buna sa inveti jocul pe ea si numai buna daca joci Grepolis doar o jumate de ora, o ora seara cand ai timp... Proiecte ca "Academia Grepolis" pot fi de asemenea implementate pe astfel de lumi, atacurile si jocul desfasurandu-se normal pana la pasul final (cucerirea)..

Suntem constienti ca nu vom avea o masa foarte mare de jucatori pe aceasta lume, insa dorim sa le oferim tuturor (chiar si celor mai pasnici dintre noi) posibilitatea de a juca acest joc.
 

DeletedUser

Guest
La fel cum a zis "Tatal lor", de minuni nu am specificat nimic in postarea initiala. Am revenit cu o editare ulterioara dupa ce s-a pus problema si am fost intrebat de unul dintre colegi. Imi cer scuze ca am sarit initial peste acest amanunt..

Revenind la motivul deschiderii acestei lumi.. Dat fiind ca nu se poate cuceri, nici nu poti fi cucerit, astfel e numai buna sa inveti jocul pe ea si numai buna daca joci Grepolis doar o jumate de ora, o ora seara cand ai timp... Proiecte ca "Academia Grepolis" pot fi de asemenea implementate pe astfel de lumi, atacurile si jocul desfasurandu-se normal pana la pasul final (cucerirea)..

Suntem constienti ca nu vom avea o masa foarte mare de jucatori pe aceasta lume, insa dorim sa le oferim tuturor (chiar si celor mai pasnici dintre noi) posibilitatea de a juca acest joc.

AI mare dreptate:)
 

DeletedUser6553

Guest
Plictisitoooooor :D:D
Inovativ de plictisitoare:D

Intuitia imi spune ca-ntr-un final se vor da drumul la atace:D....
Da ce stiu eu....:">
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9400

Guest
O lume plictisitoare ( putin spus ) ... Parerea mea este ca multi vor intra pe aceasta lume dar extrem de putini vor continua sa joace..Sistemul e destul de uracios ( nu critic,ci doar imi exprim parerea ),fara cucerire e aiurea si mai mult decat atat viteza lumii e foarte mica.Dureaza mult pana se construieste o cladire si in zadar,ca dupa trebuie sa o iei de la capat cu x orase intemeiate.Ar fi fost bine venita o noula lume,multi am asteptat o lume ''normala'' si am primit asta: O lume cu viteza 1 si orase doar prin intemeiere.Dezamagitor...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus