slabut si plictisitor

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
acest joc are multe lacune si nu este asa cum il lauda toti cu mare tam-tam,se poate juca numai de cei care au zeci de orase iar cei mici nu au sansa de joc si nu au nici o optiune,este o vrajeala treaba cu bonus de noapte si moral.CAND ataca de pe toate orasele nu ai nici o sansa,si nu ai posibilitatea sa te aperi esti blocat in timpul atacului.UNDE ESTE SPIRITUL COMPETITIV??? In UNIVERSALIS 2 este diferente de la cer la pamant nu ramai blocat si ai posibilitatea sa te regrupezi.Am mai spus despre acest neajuns dar nu il intelege nimeni.
 

DeletedUser598

Guest
Toti au fost cu cate 1 oras,si daca ai cap pe umeri (nu zic ca tu nu ai) pai ramai viu si cu optiuni.
+ Daca incepi jocul pe o lume,de da la margine,unde nu sunt de astea cu multe orase,ci ca tine. Ai 7 zile de protectie (ma rog,pe alte lumi difera),in aceste 7 zile iti poti ridica cat de cat orasul,iti poti face prieteni si,cel mai important,poti intra intr-o alianta,care sa te ajute sa supravietuiesti.

Acest joc nu e facut pentru asassini,care prefera sa joace singuri. E joc in echipa. Ai prieteni,ai echipa...esti ok. Daca tu,pacat de tine.

Despre atacuri,ca tot ai scris: Daca tu pui toate trupele la carne,e vina ta. Cat mai la margine de harta esti,cu atat jucatorii sunt mai neexperimentati. Exceptii fac aia care au jucat pe alte lumii si stiu cum e jocul. Deci,de aici concluzia ca ei nu te ataca la secunda,si tu,fiind mai cu cap,scoti trupele in atacuri,si le bagi in fata navei. Ma rog,ai si puteri divine..le folosesti si totul devine pentru tine o placere.


Multa bafta !!!
 

DeletedUser2467

Guest
toti au fost cu cate 1 oras,si daca ai cap pe umeri (nu zic ca tu nu ai) pai ramai viu si cu optiuni.
+ daca incepi jocul pe o lume,de da la margine,unde nu sunt de astea cu multe orase,ci ca tine. Ai 7 zile de protectie (ma rog,pe alte lumi difera),in aceste 7 zile iti poti ridica cat de cat orasul,iti poti face prieteni si,cel mai important,poti intra intr-o alianta,care sa te ajute sa supravietuiesti.

Acest joc nu e facut pentru asassini,care prefera sa joace singuri. E joc in echipa. Ai prieteni,ai echipa...esti ok. Daca tu,pacat de tine.

Despre atacuri,ca tot ai scris: Daca tu pui toate trupele la carne,e vina ta. Cat mai la margine de harta esti,cu atat jucatorii sunt mai neexperimentati. Exceptii fac aia care au jucat pe alte lumii si stiu cum e jocul. Deci,de aici concluzia ca ei nu te ataca la secunda,si tu,fiind mai cu cap,scoti trupele in atacuri,si le bagi in fata navei. Ma rog,ai si puteri divine..le folosesti si totul devine pentru tine o placere.


Multa bafta !!!
amin.....(sw)
 

DeletedUser

Guest
Daca toti ar juca si ar alege numai la margine , in mijloc cine ar mai ramane?Deci cei din margine sunt neexperimentati m-am referit la spiritul de competitie cu posibilitatea de a te apara cand esti atacat , nu sa iti blocheze orasul in asa fel de a nu te putea apara comenzile fiind blocate!
La spiritul asta de competitie m-am referit , deci ambii sa poata face manevre nu numai atacatorul sa fie avantajat!
 

DeletedUser3728

Guest
Nu te obliga nimeni sa nu joci e alegerea ta.

Si eu am ajuns la 14 orase si 120.000 de puncte dar dupa m-am lasat Acum am inceput pe lumea "my" si am o armata defensiva destul de mare.

Legat de bonusul de noapte.

Depinde si cu ce se ataca, de exemplu:

Tu ai 10 Sabieri si zid 1
Eu atac cu 500 De prastiasi


Efect:Tu pierzi tot iar eu cateva unitati.

Tu ai 10 sabieri si zid 1
Eu atac cu 450 Calareti


Efect:0 pierderi pentru mine.
 

DeletedUser598

Guest
Daca toti ar juca si ar alege numai la margine , in mijloc cine ar mai ramane?Deci cei din margine sunt neexperimentati m-am referit la spiritul de competitie cu posibilitatea de a te apara cand esti atacat , nu sa iti blocheze orasul in asa fel de a nu te putea apara comenzile fiind blocate!
La spiritul asta de competitie m-am referit , deci ambii sa poata face manevre nu numai atacatorul sa fie avantajat!

Tu plutesti frate...
Cand incepe o lume sa existe pai totul se incepe din centru si tinde la periferii. Deci,cat mai devreme intri pe lumea nou deschisa,cu atac mai in centru vei fii,cu cat mai tarziu,cu atat mai la margine. (sper ca ai prins ideea)
Tu ce zici mai sus: "Daca toti ar juca si ar alege numai la margine". Nu ai chip sa alegi "mijlocul" sau "marginea". Am lamurit mai sus cum e sistemul asta de restabilire pe harta. Deci,nu trebuie sa te intrebi cine ramane in mijloc,acolo sunt jucatorii care au inceput primii si continua...

Neexperimentati nu sunt aia care sunt la margine,dar aia care se plang pentru fiecare fleac si chestii cum o faci tu. Jocul nu e obligator,nimeni nu te tine si nu te obliga sa joci... Vrei...o faci,nu...e ok!

Acum de bloc. Daca tu intri odata pe zii si dai o comanda acolo,si a doua zii te trezesti cu nava in oras,sau pe drum,nu e vina jocului ci al tau. Cum am mai zis,cand intri intr-o lume esti dat la margine,acolo unde sunt jucatori ca tine (acelasi punctaj +/-) si in 5-7 zile de protectie poti deveni cineva si sa nu ai surprize de bloc. Ai timp sa joci grepolis,joaca si primeste legile lui,nu,joca CS sau DoTa. Acolo nu ai nici o responsabilitate...

Si as ruga adminii sa blocheze aceasta tema. E o discutie in pustiu...
 

DeletedUser

Guest
sa ma .......in jocul ista jocul acesta este de lacomie ei au ani buni de joaca ,iar tu ai o luna de cind joci si ei te ataca vor sa iti cucereasca orasul ........asa nu este cinstit delok jocul acesta este bazat mai mult pe LACOMIE va zis eu credeti-ma ,poate am putin timp de cind joc dar ........denumirea acestui joc nu trebuia sa fie GREPOLIS dar trebui sa fie LACOMIE ca LACOMIA se leaga mai bine de jocul acesta credeti-ma .........amu eu ce fac ca sunt atacat la miezul noptii nam de la cine sa cer ajutor alianta este slaba ,dar acum cine sa imi trimata ajutoare daca toti dorm :D:D:D: LACOMIA denumirea acestui joc :d
 

DeletedUser

Guest
Bine ca esti tu mai tare si ca suntem noi afoni si lacomi .
daca tu nu stii sa joci , inveti de la cei mai buni .. sau cei mai buni ca tine si tot asa .. jocul asta este intr-o continuare de invatari ..
Invata sa citesti wiki-ul , baga-te mai bine pe o lume ca alpha , beta , gamma .. unde sigur NU MAI INTRA MAI NIMENI si o sa inveti sa joci ..
eu iti recomand Delta/Epsilon , deoarece sunt niste lumi mai rapide .. sau daca iti place sa joci classic , alpha este cea mai buna .. eu am jucat 8-9 luni pe Beta ..
 

DeletedUser

Guest
Daca sunteti baieti isteti stiti cum sa supravietuiti cu un singur oras.
Eu incerc sa raman pe EPSILON cu un singur oras acolo, deoarece scopul meu a fost indeplinit, si iti demonstrez ca supravietuiesc in lupta cu jucatori de peste 500.000p :cool:
 

DeletedUser

Guest
Daca sunteti baieti isteti stiti cum sa supravietuiti cu un singur oras.
Eu incerc sa raman pe EPSILON cu un singur oras acolo, deoarece scopul meu a fost indeplinit, si iti demonstrez ca supravietuiesc in lupta cu jucatori de peste 500.000p :cool:

Aici ai mare dreptate un pic de inspiratie cu un pic de noroc si supravetuiesti mult si bine insa daca dai peste unul care sti jocul il pacalesti prima data insa a 2 oara nu cred ca mai reusesti :pro:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus