Si zeii se mai cearta.....

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început

DeletedUser7851

Guest
poseidoncopy-1.png



Graba strică treaba!

Ultima confruntare dintre Zeus și Poseidon a fost crâncenă. Întregul Olimp a asistat neputincios la luptă, apoi au încercat să-i împace și să-i ajute să-și regăsească simbolurile pierdute. În zadar le-a fost căutarea.
Poseidon a promis puncte de reputație și un frumos avatar muritorului ce-i va descoperi în paginile forumului simbolurile: taurul, spuma mării, calul si bineînțeles, tridentul.
Zeus e supărat încă, poate săptămâna viitoare va cere ajutor și își va arata la rându-i mărinimia.

PREMII
Premiul I 75 puncte de reputaţie
Premiul II 50 puncte de reputaţie
Premiul III 25 puncte de reputaţie

Primul care trimite răspunsul corect cu toate simbolurile beneficiază de 100 puncte reputație

In plus, avatar personalizat pe forum timp de o lună si titlul de

Tridentul de aur​
.

Perioada de desfăşurare a concursului: 10 - 11 noiembrie, ora 24

Cîştigătorii vor fi anunţaţi pe 12 noiembrie

Link-urile cu postările ce conţin simbolurile pierdute vor fi trimise pe adresa concurs@echipa.grepolis.ro

Se acceptă și răspunsuri parţiale si nu uitați să vă semnați cu nickname-ul de forum.
Dacă deţineţi 2 sau mai multe conturi pe acest forum, veţi putea participa doar cu unul singur.
Nu vor participa conturile create pe joc după data anunțării concursului.
Alegerea cîştigătorului se face prin random.org
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Sunt patru simboluri: taurul, spuma mării, calul si tridentul
Ce indiciu dorești?
 

DeletedUser8418

Guest
cam pe ce pagina ii,ca forumul are miliarde de postari,sii ii greu sa cauti intro zii 4 simboluri,un indici care ma va ajuta
 

DeletedUser7851

Guest
Citeste inca odata anuntul concursului.
Sunt 2 zile de concurs si nu e obligatoriu sa le gasesti pe toate.
 

DeletedUser8418

Guest
stiu,lam citit,am vast ca sunt 2 zile dar ii ft greu sa cauuti ceva fara sa stii cam unde ar fi
 

DeletedUser9541

Guest
trebuie trimise toate linkurile intr`un singur email,sau cate 1mail pt fiecare,...!
 

DeletedUser8428

Guest
trebuie sa cautam prin tot forumul,sau doar prin postarile de la subiectul acesta??
 

DeletedUser10061

Guest
E frumos.....da'nu prea....Mai repede as gasi acul in carul cu fan,cu un magnet,decat unul din cele patru simboluri ale lui Poseidon,cu indiciile date. Oricum,e o modalitate inteligenta si subtila de a determina jucatorii sa mai intre pe forum din cand in cand....Nice strategy ;)
 

DeletedUser7851

Guest
trebuie trimise toate linkurile intr`un singur email,sau cate 1mail pt fiecare,...!

Da, toate link-urile se trimit intr-un singur e-mail

trebuie sa cautam prin tot forumul,sau doar prin postarile de la subiectul acesta??

Piata a fost in orasele antichitatii, si nu numai, loc de intilnire si dezbatere pentru oamenii cetatii.
Aici se aflau principalele institutii, se tineau adunarile publice si se aflau noutatile.



VA ROG SA TRIMITETI LINK-URILE ce contin simbolurile cerute, nu o localizare gen: in postarea lui X pe pagina Y se afla simbolul Z
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9377

Guest
simbolurile le gasim in tot forumul?mai exact si in arhive sau doar in topicurile deschise?
 

DeletedUser7851

Guest
Pe prima pagina gasiti adresa la care se trimit raspunsurile corecte

Trebuie sa gasiti cele 4 simboluri in alta parte decit pagina de anunt.
Sunt 4 imagini separate:
taur
spuma marii
calul
tridentul

Nu indicati fotografia de anunt. Nu este valabil raspunsul


Am dat deja niste indicii intr-o postare mai sus
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7354

Guest
au trimis 3 deja?
ca sa stiu daca mai are rost sa trimit si eu
cand trimitem, trimitem de pe adresa pe care e inregistrat contu?
 
Sus