Semizei

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
poi da dar mihnea zici ca el a facut grepolis si stie mai multe. stati sa vedem ce spun moderatori despre forta trupelor
 

DeletedUser8218

Guest
ziceam ca nu-ti comvin tie semizeul si zeul daca e ceva sa-i schimbam sa se potriveasca......
si 500 de favoruri :).......a bn...mie indiferent k am temple de 25 :)
 

DeletedUser

Guest
si mi-e mi-e este indiferent am tepmle 25 si staturi + preuteasa si negustor. deci am undeva la 200 fav pe ora la zeus. 150 la hera 100 la poseidon 75 la atena si 50 la hades
 

DeletedUser

Guest
Heracle=Zeus;
Ulise=Atena;
Hera=Iason;
Poseidon=Tezeu;
Hades=Perseu;
Artemis=Belerofon;
 

DeletedUser6067

Guest
mihnea gresesti:(
perseu=zeus,
perseu este fiul lui zeus si cel mia adorat fiu al sau...
 

DeletedUser8218

Guest
da da in furia titanilor......perseu ia decapitat krakenul lui hades ..........si oricum hades nu are semizei....pe cine vrei sa punem?
 

DeletedUser6067

Guest
:))))da pai era tartar lui hades:p
si perseu e fiul lui zeus....
e in mitologie...
 

DeletedUser

Guest
uite aici


ZEUS Stăpânul zeior. Fiul lui Cronos. Zeul cerului și trăznetelor. Fratele lui Poseidon și Hades. Soțul lui Hera. Simbolurile sale sunt fulgerele, uliul și stejarul.
 

DeletedUser8218

Guest
mam acum facem ora de mitologie.......ia sa dau un search pe google :)
 

DeletedUser6067

Guest
da dar nu conteaza asta:))))))))))))
eu zic sa facem tichet la admin fiecare cum vrea:)
si care o acepta admini ii cea mai buna e bn?
 

DeletedUser

Guest
si despre perseu


Perseu , erou de origine argiană, fiul lui Zeus și al lui Danae, fiica regelui Acrisios al Argosului. Vor fi abandonați pe mare din cauza unei profeții nefaste pentru Acrisios, iar aceștia vor ajunge la regele Polydectes. Acesta încearcă să-l omoare pe Perseu, trimițându-l să-i aducă capul gorgonei Medusa. Zeii olimpieni (referință: Hermes îi dă spada sa, fiind singura care o putea străpunge pe Medusa, Atena îi dădu un scut de bronz în care vedeai ca într-o oglindă, Hades îi dă coiful care-l făcea invizibil pe purtător. Totodată, acesta mai primi niște sandale înaripate și o traistă de la nimfe, care se mărea sau se micșora pe măsură ce puneai obiecte în ea. Dupa ce revine acasa cu capul Medusei, va îndeplini profeția referitoare la Acrisios. Perseu va organiza niște jocuri in timpul domniei sale din Argos, iar când aruncă un disc de bronz, discul se ridică până în nori, si apoi căzu direct în capul lui Acrisios. Deznădăjduit, Perseu lăsă conducerea Argosului vărului său, Megapenthes, iar el se duse în Tirint, unde domni fericit mulți ani.
 

DeletedUser8218

Guest
bffff..eu zik sa faca o premiera si sa puna prima data eroii pe pi
 

DeletedUser

Guest
Perseu=fiul lui Zeus,singurul Semizeu apreciat de toti Zeii+avea lucruri care au fost folosite si de Hades;
Heracle=cel mai puternic Semizeu
 

DeletedUser6067

Guest
pai vorbe fiecare sa faca cum vrea facem fiecare tichet la admini si gata:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus