Schimb de trupe intre orase

  • Autor subiect EmperrorAntares
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Salutare tuturor !
Ideea mea consta in schimbarea de trupe intre orase:)
De exemplu :
Cineva iti sparge contul si iti da unitatile peste cap,face arcasi in oras de aparare,calareti in orase de atac..etc
Ce ar fi ca noi sa le putem schimba cu unul din orasele noaste in mod egal
Cum ar fi 10 sabieri pe 10 hopliti;)
Difera de populatie si de zeul de pe oras(nu cred ca sar putea sa ai minotauri pe un oras cu Hera...:D)
Cred ca aceasta idee ar putea fi destul de utila pentru multi jucatori;)
 

DeletedUser

Guest
mmmmmmmm........interesanta ideea....merita incercata :pro:
 

DeletedUser7794

Guest
De acord dar fiecare unitate are puterea lor specifica aparare ,atac ca nu poti sa schimbi 100 de prastiasi pe 100 DE HOPLITI ca hoPliti sunt mai puternici,ar trebui sa fie un schimb echivalent ca de exemplu o triema pe 5 bireme,.
 

DeletedUser

Guest
M-am gandit si eu la asta,si cum am spus mai sus,schimbul sa fie echivalent in popultie
Cum ai zis tu birema cere 8 oameni,iar trirema 16 oameni deci 1 trirema = 2 bireme:)
 

DeletedUser

Guest
si atunci cand eu atac un oras de atac sa descopar ca intr timp si-a facut schimb de trupe si e de aparare....
vi se pare corect?
 

DeletedUser

Guest
pai asa imi fac numai nave usoare nu mai folosesc bireme si cand am nevoie fac schimbul total aiurea
 

DeletedUser3457

Guest
pai asa imi fac numai nave usoare nu mai folosesc bireme si cand am nevoie fac schimbul total aiurea

Baiatul s-a referit la schimbul trupelor intre orasele sale...deci pe unu ai 400 sabieri si in altul ai 400 de prastiasi...ii schimbi intre ei..ceva de genul a sugerat el...
 

DeletedUser

Guest
si atunci cand eu atac un oras de atac sa descopar ca intr timp si-a facut schimb de trupe si e de aparare....
vi se pare corect?

pai ori isi trimite sprijin , or schimba unitatile!dar daca trimiti in sprijin trupe , dupa nu poti sa ataci de pe orasul sprijinit cu trupele primite in sprijin!dar daca faci schimb , ai putea sa si ataci cu trupele schimbate!
 

DeletedUser6553

Guest
:)

O lume fara reguli,fara admini si daca se poate sa aibe toata lumea premium:D
Inno sa se ocupe doar de partea tehnica:D
Adminii sa existe doar ptr a li se reporta eventuale bug-uri.
Ce spuneti?:D
 

DeletedUser7295

Guest
Imi convine doar partea cu premiumul la toata lumea.
Lasa-ti admini la locul lor k deaia ia-u pus fabricatorii jocului!
 

DeletedUser

Guest
Stiti ca aici se discuta propunerea SCHIMB DE TRUPE INTRE ORASE,nu ce a zis Neoptlemn (care sigur nar aplicao nimeni:D)....
 

DeletedUser6553

Guest
:)

Da am gresit scuze:))
Nu ar aplicao nimeni dar totusi ar fi intersanta :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ce sa zic...e o propunere prosteasca... n-are nici o logica,jocul e bine facut asa cum e :p
 

DeletedUser6553

Guest
:)

Eu nu as mai auzi scuza...ma cuceresti pentru ca joci cu premium si multe altele :p

Iar avand in vedere ca tu nu joci (dupa ce am verficat grepostats) ...ar fi frumos sa te abtii :D .
Nu-ti poti da cu parerea doar citand wiki :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6401

Guest
Contra.
Am abtin sa imi dau cu parerea despre aceasta propunere. :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus