Sate pe insule

DeletedUser

Guest
Insule colonizare

:mad:
As avea o propunere care ar fi chiar in folosul tuturor
sa se implementeze sate de tarani si pe insulele goale pe care poti sa-ti construiesti al doi-lea oras este chiar penibil te chinui faci al doi-lea oras astepti pina face colonizarea iar la sfarsit surpriza NU AI SATE DE TARANI
Stiu unii ar zice ca de ce nu am cucerit unul gata facut
si le raspund ca nu am vrut vroiam sa-l construiesc eu si pe al doi-lea
dar am ramas total dezamagit cind am vazut ca nu exista sate poate vroiam sa-mi fac o insula numai cu orase de ale mele dar acum sigur nu o sa-mi mai fac
deci chiar nu vad sensul insulei pentru colonizare in momenul de fata neexistand sate cind pur si simplu trebuie sa transferi resurse ca sa nu mai zic de armata daca faci pe o astflel de insula
CE SA FACA ARMATA ACOLO SA PAZEASCA CE ?
Sau sa stea la pescuit.:mad:

LAMURITI-MA SI PE MINE IN CE ESTE ASA DE BOGAT PAMANTUL?
,,În această zonă, golful este liniştit şi pământul este fertil şi bogat în resurse. Puteţi întemeia aici un nou oraş. Pentru aceasta, aveţi nevoie de o navă de colonizare şi de un număr suficient de mare de puncte de cultură."

Macar sa schimbati descrierea sa scrieti ca este desert:mad:
In momentul de fata un oras facut pe o astfel de insula este la fel ca un COPIL MIC CARE NU ESTE IN STARE SA SE HRANEASCA SINGUR ORICAT DE DEZVOLTAT AR FI

Ma bucur ca va uitati cititi si nu aproba nimeni treaba asta asta e faceti colonizari si o sa vedeti iar apoi cind o sa va plangeti se va spune ca a fost un topic facut si nu a interesat pe nimeni
ASA CA SPOR LA COLONIZARI SI ASTEPT SA MA RUGATI SA VA TRANSFER RESURSE MOTIVUL?
O SA-L AFLATI SINGURI RAMANE SURPRIZA ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
?

si atunci la ce bun sa-ti intemeiezi acolo alt oras? poate se aduna resursele mai repede acolo?!?!?
 

DeletedUser

Guest
pai ce resurse sa se adune din moment ce nu exista sate nu exista nimik mereu trebuie sa trimiti resurse sa il poti ridica
se aduna doar cit pot minele sa produca in rest nik:mad:
 

DeletedUser

Guest
pro......ar fi o idee destul de buna....dar totusi daca nu iti convine poti sa ti faci un sat sa cuceresti un sat pe insula ta sau una locuibila unde ai sate barbare:p
 

DeletedUser

Guest
pai citeste atent de ce am construit
am vrut o insula numai mea :mad:
 

DeletedUser

Guest
da merci fain de sfat asta ce sa insemne sa-mi cuceresc si colegii de alianta?:mad:

Atunci nu-ti stabili polisurile pe insula pe care ai colegi. Sunt absolut sigur ca ai o insula prin apropiere in care nu ai colegi de alianta.;)
 

DeletedUser

Guest
Atunci nu-ti stabili polisurile pe insula pe care ai colegi. Sunt absolut sigur ca ai o insula prin apropiere in care nu ai colegi de alianta.;)

Vezi cum de la un subiect se ajunge la alt ceva ?
Sa rugam pe cineva sa inchida acest topic ne descurcam noi si fara sate:cool:
Sa faci o colonizare cind ai sa poti si vei deschide iar subiectul
Bafta
 
Ultima editare de un moderator:
Sus