Rezervari

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Propun sa se faca pe forumu aliantei o rubrica speciala pt rezervari ca la triburile unde sa putem rezerva orasele ,ca asa este foarte greu sa stai sa anunti jucatorii din alainta si din aliantele invecinate sa nu atace acel sat.
INNO stie cum sa faca PLANIFICARE DE CUCERIRE pt ca ei au facuto si la triburile si nu este nevoie sa fac si eu o img cu acest lucru

Sunt sigur ca vor fi numai PRO!!
 

DeletedUser

Guest
Propun sa se faca pe forumu aliantei o rubrica speciala pt rezervari ca la triburile unde sa putem rezerva orasele ,ca asa este foarte greu sa stai sa anunti jucatorii din alainta si din aliantele invecinate sa nu atace acel sat.
INNO stie cum sa faca PLANIFICARE DE CUCERIRE pt ca ei au facuto si la triburile si nu este nevoie sa fac si eu o img cu acest lucru

Sunt sigur ca vor fi numai PRO!!


vrei sa se faca rezervari pe forumul extern?
 

DeletedUser

Guest
Da

dar nu pe forum sa scri tu ,ca la triburile.ro
ai pe forum o casuta speciala pt forumuri pe care nu trebuie sa o faci tu,acolo rezervi un sat .
si cand un jucator am tribului ataca satul respectiv il atentioneaza ca acel sat este rezervat.
si poti invita alte triburi la rezervari,poti umbla la setari adica cat sa dureze rezervarea poti ca o rezervare sa dureze si 7 zile,dar in mod normal 3 zile.

si inca cateva chesti ,ar fi mai usor sa rezervam orasele pe grepolis,mai ales ca se tine nava in acel oras pe o durata desul mare.
daca nu intelegi o sa iti fac si un print.
 

DeletedUser

Guest
am inteles...
am jucat si eu un pic triburile...
ideea e buna...dar nu stiu daca se si poate realiza....
 

DeletedUser

Guest
Ideea e că voi nu prea citiţi acest forum, doar scrieţi pe el.
Toată lumea vrea să transforme Grepolis în Triburile, dar vă dau un sfat: Jucaţi-vă Triburile, şi nu mai trebuie să transformaţi acest joc.
Este diferit de Triburile, au doar câteva asemănări, pe care le au toate jocurile de acest tip.

Deci, eu sunt contra, fiindcă rezervările oraşelor ţine de organizarea alianţei, de activitatea membrilor ei. Se face o arie/subiect cu rezervări pe forum şi voila, nu mai sunt probleme (bine înţeles, în alianţele bine puse la punct).
 

DeletedUser

Guest
poate

eu dau o idee cum ar fi la triburile.
si este o idee buna ca stai sa te chinui sa anunti 30 de jucatori sa nu atace acel oras.
eu ieri mia atacat unu din alianta cu mine ,orasul pe care l-am rezervat si mia facut praf nava si maia veam doar 3-4 ore,pana sa iau orasul,ca sa protejezi o nava de coloniazare trebuie 2 orase FULL de bireme.
daia zic ca este bine sa se implementeze un program de rezervari ,introduci numele orasului ,lai rezervat si daca cineva din alianta ataca acel oras ii poti cere daune ,deoarece era rezervat.
 

DeletedUser

Guest
eu ieri mia atacat unu din alianta cu mine
Aşa e şi propunerea.
Ţi-am spus, acest lucru face parte din organizarea alianţei, fac parte din joc. Îl face mai complicat, iar asta e ceea ce ne dorim. Cât mai complicat...
 

DeletedUser

Guest
Ideea e că voi nu prea citiţi acest forum, doar scrieţi pe el.
Toată lumea vrea să transforme Grepolis în Triburile, dar vă dau un sfat: Jucaţi-vă Triburile, şi nu mai trebuie să transformaţi acest joc.
Este diferit de Triburile, au doar câteva asemănări, pe care le au toate jocurile de acest tip.

Deci, eu sunt contra, fiindcă rezervările oraşelor ţine de organizarea alianţei, de activitatea membrilor ei. Se face o arie/subiect cu rezervări pe forum şi voila, nu mai sunt probleme (bine înţeles, în alianţele bine puse la punct).

Tu sigur ai fost maltrat la triburile tot timpu cand vien cineva cu o idee de la triburile esti contra :)) Si de ce sa nu aducem cat mai multe din implementarile f bune de la treburile practic sunt aceleasi jocuri cu o tematica diferita,triburile=evul mediu grepolis=antichitatea greaca,
Si e foarte simplu de modificat jocul pentru aceasta implementare,pentru ca programul deja exista are nevoie doar de cateva modificari.

Pro o idee f buna in felul asta am usura munca tuturor jucatorilor,

Domnule failure habar n ai despre ce e vorba,intra frumos pe triburile si vezi cam ce inseamna acest sistem de rezervari si pe urma vorbeste.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus