resetare cercetari dupa cucerire

DeletedUser

Guest
defapt aici dau dreptate lui gandriel poti sa faci puncte si daca atatci aiurea alte polisuri
 

DeletedUser

Guest
cred ca mai pot da un argument care sa imi sustina parea

daca vecinu nu ar face greseli crezi ca l-ai mai putea cucerii intr-un joc unu la unu?
 

DeletedUser

Guest
da poti , poti cere ajutorul altora sau sa ai armata mai buna ca el , sau folosesti puteri divine pe atacul tau (putere eroica, atena), mai conteaza si norocul
eu vb de greselile facute in legatura cu cercetarile
 

DeletedUser

Guest
presupun ca ai citit cu atentie postul meu, daca nu reciteste-l
 

DeletedUser

Guest
cum adica nu te bati??

aoleo da ce au trupele tale de nu se duc la lupta, sau stai trebuie sa cercetezi cucerirea ca sa dai atac
crede-ma ca atac aproape zilnic cam tot ce se poate pe o raza de 4 ore (distanta cu transportoarele)
oricum, nu am chef de cearta sau de palavrageala inutila, ne-am spus amandoi parerile , acum sa-i lasam si pe altii.
pana la viitoare dispute verbale, bafta la joc si unde mai vrei tu :)
 

DeletedUser

Guest
băi, da sunteți mai comuniști decât elena ceaușescu... frate!
băi, acuma vreți să comandați și ce cercetează omu în orașu lui!
hai să vă zic un secret, de ce i-ați mai luat orașu, în primu rând?
adică, serios, ăla când a cercetat nu s-a gândit că o să îi luați voi orașu
așa cum l-ați luat, așa să-l stăpâniți.
A doua la mână, nu vă obligă nimeni să resetați nimic, serios, cercetați ce se mai poate și gata, folosiți orașu așa cum l-ați găsit.
Iar despre diplomație în jocul târziu, la fel ca orice altă cercetare, nu este complet inutilă.
Este bună când iei un oraș de la zero unități și nu poți să dai atacuri de creștere.

de ce pe toate propunerile astea le faceți ca să se modifice regulile în favoarea voastră?
și eu aș vrea să câștig mereu și să nu am oierderi în lupte sau să fie B&M alianța nr.1 pă gamma, da nu am cerut niciodată așa ceva
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt contra propunerii, pentru că ea doar elimină riscul din partea atacatorului. Dacă vrei să cucerești un polis, trebuie să-l iei la risc, și de obicei este mult mai ușor să iei un polis cu cercetările făcute alandala decât unul cu cercetările făcute corect. Sau poate cel de la care ai luat orașul a avut o altă strategie de joc decât cel care l-a cucerit, și este normal ca să nu fie la fel.

Și eu am cucerit orașe la care nu mi-a plăcut totul, dar am încercat să mă descurc cu ce am "moștenit". Într-adevăr am mai resetat și eu cercetări, dar cel mai mult au fost trei la care am renunțat. Știu, poate părea mult, dar mie îmi place cum este acum, și apoi gândiți-vă și altfel, poate că el are deja nava de colonizare și cercetarea, iar după propunerea voastră, ele vor dispărea, și vor trebui cercetate din nou, sau poate că cercetările vor fi făcute "perfect" din punctul de vedere al celui care cucerește, și nu îi convine să aștepte să le cerceteze din nou. Sau poate vreți să se reseteze doar cercetările care nu vă convin iar restul să rămână neatinse?
 

DeletedUser1684

Guest
pe deoparte sunt pro pe de alta nu...dar ca sa nu zicem k nu shtiu ce uite ce propun eu...ca sa satisfacem ambele parti uite km ar km fi...k la fiecare cucerire sa ai o optiune de resetare dar pt ea sa trimiti p langa atacul dat si inca vreo 10.000 de resurse si sa sacrifici sa zicem vreo 5 puncte de cultura dar sa nai posibilitatea sa vezi ce cercetari au fost in sat...astfel va fi un risc mare pt ca...atacul esuand vei pierde resursele trimise si sa zicem ca din cele 5 puncte de cultura pierzi unul...si poate cercetarile facute de jucator sunt foarte bune deci ai irosit o oportunitate...si asa nimieni nu se cearta cu nimeni si cam atat...parerea mea...scuzati greselile de ortografie...:D
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt contra propunerii, pentru că ea doar elimină riscul din partea atacatorului. Dacă vrei să cucerești un polis, trebuie să-l iei la risc, și de obicei este mult mai ușor să iei un polis cu cercetările făcute alandala decât unul cu cercetările făcute corect. Sau poate cel de la care ai luat orașul a avut o altă strategie de joc decât cel care l-a cucerit, și este normal ca să nu fie la fel.

Și eu am cucerit orașe la care nu mi-a plăcut totul, dar am încercat să mă descurc cu ce am "moștenit". Într-adevăr am mai resetat și eu cercetări, dar cel mai mult au fost trei la care am renunțat. Știu, poate părea mult, dar mie îmi place cum este acum, și apoi gândiți-vă și altfel, poate că el are deja nava de colonizare și cercetarea, iar după propunerea voastră, ele vor dispărea, și vor trebui cercetate din nou, sau poate că cercetările vor fi făcute "perfect" din punctul de vedere al celui care cucerește, și nu îi convine să aștepte să le cerceteze din nou. Sau poate vreți să se reseteze doar cercetările care nu vă convin iar restul să rămână neatinse?

nu toate sa fie resetate mai, mai bine pierd timp si resurse sami cercetez eu tot din nou asa cum vreu decat sami irosesc puncte de cultura pentru resetarea unor cercetari.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
După cum spuneam, este un risc asumat de cuceritor, să aibă sau nu ce îi place. Doar și romanii când i-au cucerit pe greci, au folosit și ei din cultura greacă, nu au reinventat-o de la zero. Asta o făceau doar popoarele fără pic de cultură, barbare de tot, că rădeau toată cultura popoarelor cucerite.
 

DeletedUser

Guest
...
trebuie să ai multă încredere în tine să ceri resetarea cercetărilor la cucerire pentru că 'sunt greșite'
asta presupune că tu ești cel mai mare expert în cercetări și știi să cercetezi, nu ca ăia...
oare chiar așa să fie?

mă rog, lăsând la o parte faptul că nu se aplică niciuna dintre propunerile de aici...
de fapt, nu cred că mai rămâne nimic... un server privat, poate?
 

DeletedUser

Guest
...


mă rog, lăsând la o parte faptul că nu se aplică niciuna dintre propunerile de aici...
de fapt, nu cred că mai rămâne nimic... un server privat, poate?


Esti sigur de asta?Eu nu cred...


Ideea merita analizata,mai ales ca o resetare costa un punct de cultura.Inclin sa fiu PRO.
 

DeletedUser

Guest
Ar fi minunat. Şi acum dacă mi-ar apărea în joc un mesaj „doriţi să resetaţi toate cercetările? Atenţie! Dacă sunteţi de acord veţi pierde resetările din toate oraşele!” cu răspunsurile „da.” şi „nu” aş clickăii pe „da”.
Pro.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
contra

nu esti nevoit sa restezi cercetarile ca sa pierzi pc de cultura
simplu DEMOLEZI ACADEMIA PANA UNDE DORESTI SI CERCETEZI CE DORESTI
 

DeletedUser

Guest
Demolezi academia şi vei avea puncte de cercetare în minus. Dacă ar fi cum zici tu, Doamne fereşte de un fulger pe academie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
contra

nu esti nevoit sa restezi cercetarile ca sa pierzi pc de cultura
simplu DEMOLEZI ACADEMIA PANA UNDE DORESTI SI CERCETEZI CE DORESTI

Am avut parte de un oraș unde cel cucerit și-a dărâmat academia cât a putut, ca să nu beneficiez eu de ceea ce a făcut el, dar când am reconstruit-o, cercetările apăreau cercetate, cele făcute de el.
 

DeletedUser

Guest
CONTRA sau PRO ( daca mi se dau punctele de cultura cheltuite cu resetarea :D - glumesc )
 
Sus