Recuperarea mesajelor șterse

Stil

Community Manager
Dragi jucatori,


Odată cu actualizarea la versiunea 2.64 am încercat soluționarea problemei cu mesajele mai vechi care nu erau sterse după o anumită perioada de timp. Acestea, dacă nu erau organizate în fișiere separate, trebuiau să fie sterse în mod automat. Așa că am rezolvat această eroare și am implementat schimbarea odată cu ultimul update. Din păcate, această schimbare nu a fost menționată în logurile de update nici pe paginile de wiki, drept urmare jucătorii nu au fost informați despre ea.
Sesizând nemultumirea generala, am decis, eliminarea totală a aceastei caracteristici, permițând stocarea mesajelor pe o perioadă nedeterminată, chiar dacă acestea sunt organizateîn fișiere sau nu. Însa recuperarea de mesaje nu este o sarcină ușoară mai ales atunci cand nu stii exact care mesaje au fost șterse și care nu, însa am reusit să facem acest lucru preluându-le din baza de date de rezervă pe care o păstrăm și am calculat ce mesaje sunt mai vechi de 30 de zile, acestea fiind deja sterse și care nu. Desigur, pot exista si erori, unele dintre aceste mesaje putand fi actualizate dupa update.
Ne cerem scuze pentru eventualele neplaceri create de acest inconvenient și promitem că pe viitor să fim mai atenți atunci cand încercam rezolvarea unei probleme mai vechi.

Cu stima,
Echipa Grepolis Romania
 
Sus