Rebelion

  • Autor subiect DcT HuNTer DcT
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Buna seara,

As vrea,daca imi permiteti, sa anunt intentia mea de a forma o alianta pe noua lume ce urmeaza a fi deschisa.Poate va intrebati de ce vrea asta..pai pentru ca am destula experienta in acest joc (pe care l-am inceput pe Theta) incat sa cred ca pot conduce o alianta.

Sa trecem acum la subiect.

I.Numele aliantei:In principiu ne-am gandit la numele Rebelion,deoarece am vazut, in timp ce jucam acest joc,aliante care abia s-au format si in scurt timp au ajuns mari si au ramas in top multa vreme pentru ca avea oameni mari in fruntea lor,dar am vazut si aliante care au avut un inceput glorios,dar un sfarsit tragic din cauza conflictelor intre membri.De aceea alianta pe care intentionez sa o intemeeiez se va baza pe o regula de baza intr-un joc de strategie si anume:"Unitate inseamna Calitate" .

II.Ce fel de jucatori cautam?:Orice jucator caruia ii place acest joc si care cauta putina adrenalina in viata lui.Nu pot spune ca nu vreau sa vad asa numitii "tupeisti" deoarece acest tip de jucator este (dupa parerea mea) foarte eficient daca stii cum sa-l iei.

III.Scopuri:Ca prim scop avem delimitarea unui teritoriu de inceput in care sa ne putem desfasura activitatea in primele 2-3 luni.Ca un scop mai de viitor avem in vedere avansarea in clasament cat mai mult cu putinta si extinderea teritoriului.

IV.Date generale:
1.Data si ora: 03.Aprilie.2012 incepand cu ora 15.30(depinde de ora la care se va deschide lumea)
2.Coordonate:S-E
3.Rangurile in alianta:
-Vor fi doi intemeetori:eu DcT HuNTeR DcT in joc..numele adevarat Tiberiu,si un vechi prieten care mi-a fost alaturi si pe alte lumi, Cristi (romy in joc).
-Comandanti ne-am gandit ca ar fi necesari 1-2 iar daca vor mai trebui vom alege pe baza C.V.-ului jucatorilor dar si pe baza a ce vedem in comportamentul lor.
*Noi mergem pe premisa ca un intemeetor este doar varful piramidei si ca ceea ce sustine cu adevarat alianta sunt jucatorii din ea.

Ne dorim sa va fi facut o idee despre ce planuim sa facem pe lumea Omicron.
Speram sa va oferim doza zilnica de adrenalina si suspans.
 

DeletedUser

Guest
Incredibil,ce plagiatori exista pe Pamant!

Aseara am postat pe profilul lui "Minov" niste nume pentru alianta,printre care "Rebelion",alianta in care joc pe serverul de teste.
Acum,ma trezesc ca este plagiata,de acest individ...
 

DeletedUser

Guest
Avand in vedere ca pe serverul .ro(in lumile in care am jucat) nu am vazut acest nume la vreo alianta nu pot spune ca l-am luat de undeva...
 

DeletedUser6873

Guest
Incredibil,ce plagiatori exista pe Pamant!

Aseara am postat pe profilul lui "Minov" niste nume pentru alianta,printre care "Rebelion",alianta in care joc pe serverul de teste.
Acum,ma trezesc ca este plagiata,de acest individ...

Va certati pentru un nume , pfai:))! Ne punem numele "Maimute din jungla" si gata
 

DeletedUser

Guest
Avand in vedere ca pe serverul .ro(in lumile in care am jucat) nu am vazut acest nume la vreo alianta nu pot spune ca l-am luat de undeva...

Atata timp cat doua persoane au proprile lor nume,postate la profil,nu au niciun drept sa furi copyrightul.
 

DeletedUser

Guest
nu va incingeti de pe acum .. mai e putin si vine vara .. :)
 

DeletedUser8995

Guest
=))
conteaza numele??
conteaza doar membri cu care joci
numele e doar asa de fatada :))
si de plagiat o sa vezi multe care joaca de mult timp stiu ce a insemnat Centurionii si ce bataie era pe numele asta la incetutul unei lumi noi :))
imi aduc aminte cand sa deschie Epsilon siam intrat cu colegii din Centurionii am gasit acolo vreo 5-6 aliante cu numele asta sau asemanator :)) dar usor usor au ramas doar cei adevarati :p
 

DeletedUser

Guest
Va certati pentru un nume , pfai:))! Ne punem numele "Maimute din jungla" si gata

Punem numele Manichiuristele =))=))=))=))=))

Potoliti-va cu asta, nu conteaza numele aliantei, acesta este facut de jucatorii care activeaza in ea si asta in timp, nu asa usor. Sa asteptam sa se deschida lumea cea noua si vedem dupa aceea ce se intampla...
Socoteala de acasa rar se potriveste cu cea din targ, e o vorba veche romaneasca :))
 

DeletedUser

Guest
numele asta REBELION e luat de pe serverul de teste ,eu acolo sint in aceasta alianta,si e intemeiata de un roman si mai este unu(alta nationalitate)
F.A.W la fel ,sint aliati nostri,de new life acolo a inceput si da e facuta de tagesorin(din fosta H O N O R,ca am fost in aia),am lucrat cu el....eu nu am nimik ce nume vrei sa pui,dar asta nu e un nume nou,este deja ,deci ce faci este sa copy doar.......
bafta in continuare
sign.php
 

DeletedUser

Guest
nu e nici un copy...eu nu joc pe sv de teste...si in plus nici nu s-a deschis lumea inca deci e copy doar daca sunt mia multe aliante,care nu au legatura una cu alta, cu acelasi nume si care sa fie pe aceeasi lume...
 

DeletedUser

Guest
numele asta REBELION e luat de pe serverul de teste ,eu acolo sint in aceasta alianta,si e intemeiata de un roman si mai este unu(alta nationalitate)
F.A.W la fel ,sint aliati nostri,de new life acolo a inceput si da e facuta de tagesorin(din fosta H O N O R,ca am fost in aia),am lucrat cu el....eu nu am nimik ce nume vrei sa pui,dar asta nu e un nume nou,este deja ,deci ce faci este sa copy doar.......
bafta in continuare
sign.php

Eu zic sa nu comentezi prea mult. :)

Am dreptul la acest nume.


Apropo,Rebelion,nu are pact cu F.A.W =]
 

DeletedUser

Guest
Hai ca imi place... doar sa nu imi faceti de rusine numele ca ati pus-o :))
Mult succes! Lasati cearta :p
 

DeletedUser9007

Guest
Sincer, faceti-ma si pe mine sa inteleg: daca cineva foloseste un nume de alianta intr-o lume asta ii da drepturi de autor si nimeni nu mai poate folosi acel nume nicaieri? Of of of...

PS: Mult succes aliantei in joc, sa va vedem curand la lupta si sa il faceti mandru pe Rebel :p
 

DeletedUser8995

Guest
DCT bafat cu alianta sigur o sa ne intalnim pe joc
acum ramane de vazut dak o sa fim dusmani sau aliati depinde de pozitionare si de ce va decide conducerea
en vedem acolo :D
 
Sus