Razboaiele lumii Tau

  • Autor subiect AncaBoghian
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Soldatii lupta cu sabia iar diplomatii cu condeiul si se spune ca uneori acesta este o arma mai eficienta decat sabia. Am deschis aceasta tema pentru a ne intrece in agerimea condeielor (ma rog, a tastaturii de fapt, dar suna mai poetic "condei" :x).

Aceasta tema se vrea a fi un loc unde sper sa dezbatem lupte, cuceriri, fuziuni si alte miscari de pe harta, dar singurele rugaminti pe care le am la voi sunt sa evitati din rasputeri SPAM-ul si sa folositi un limbaj decent, chiar daca, in anumite momente, situatia se poate precipita.​
 

DeletedUser10763

Guest
BZC-FRIENDS si toata harta :))) ce s-au pus astea din Friends au facut pact cu toata harta (asa se reproseaza mai nou cand BZC incaseaza cate o nava ) numai sa ii distruga pe ei asa se plang toti cei din BZC :D

Eu nu inteleg un lucru jucam regulamentar? De ce zic unii(BZC) ca sunt cei din friends lasi si ca au pacte fara numar :)) ?
 

DeletedUser8276

Guest
De ce te agiti saarkyy? Daca ei nu sunt in stare de nimic nu esti tu de vina. Adica sunt in stare de :

Subiect: sunteti varza si uzi
Expeditor: angelofavalon
Data: astăzi la ora 15:53

bai fratilor credeti ca dispera cineva ca voi
daca miati bagat nava ma supar
puteti la margine sa ma scoateti insa va zic ca sunteti foarte lasi si fricosi din moment ce faceti pacte cu toata lumea tau pentru a ne distruge
bai farate da nu pot sa nu ma minunez de lasitatea voastra
concluzia este ca stiti voi, ca asta faceti

Raspuns: In primul rand nu bai ca nu am facut bai impreuna si maximul pe care pot sa il intreb pe omul asta este : esti fumat?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6464

Guest
mda, nu se plange nimeni
colegul a vrut sa scoata in evidenta ca a trebuit sa faceti pacte cu 3/4 din aliante de pe lumea Tau (cel putin himera, spqr, deathrow +academiile lor) pentru a ne putea opri
unde a gresit?
PS: stati linistiti ca noi nu suntem plangaciosi asa ca voi si daca v-ati fi uitat mai bine la profilul aliantei cred ca ati fi reusit sa intlegeti (daca nu se cere prea mult) ca ne este indiferent daca ajungem la margine sau nu
hai va salut
 

DeletedUser

Guest
mda, nu se plange nimeni
colegul a vrut sa scoata in evidenta ca a trebuit sa faceti pacte cu 3/4 din aliante de pe lumea Tau (cel putin himera, spqr, deathrow +academiile lor) pentru a ne putea opri
unde a gresit?
PS: stati linistiti ca noi nu suntem plangaciosi asa ca voi si daca v-ati fi uitat mai bine la profilul aliantei cred ca ati fi reusit sa intlegeti (daca nu se cere prea mult) ca ne este indiferent daca ajungem la margine sau nu
hai va salut

si asta nu e suficient mai incerca sa recrutreze si dintre noi
am jucat pe servere de afara da atata rautate romaneasca nu am vazut
pai mai fratilor daca trecem toti la voi cu cine ne mai batem da grepolisu faliment

http://vvcap.net/db/8qGNOlDIm1l0nA1W4HlM.htp

- - - Updated - - -

a
si inca ceva suntem banati si pe atacabil ;)
cand o simpla atentionare era suficienta ca doar suntem oameni maturi si intelegem daca mai si gresim
adminii din Ro isi cam fac de cap ;-)
sa nu credeti ca mi e frica sa va zic in fata domnilor admini ca voi nu aveti ce cauta sa jucati acest joc
 

DeletedUser9009

Guest
si asta nu e suficient mai incerca sa recrutreze si dintre noi
am jucat pe servere de afara da atata rautate romaneasca nu am vazut
pai mai fratilor daca trecem toti la voi cu cine ne mai batem da grepolisu faliment

http://vvcap.net/db/8qGNOlDIm1l0nA1W4HlM.htp

- - - Updated - - -

a
si inca ceva suntem banati si pe atacabil ;)
cand o simpla atentionare era suficienta ca doar suntem oameni maturi si intelegem daca mai si gresim
adminii din Ro isi cam fac de cap ;-)
sa nu credeti ca mi e frica sa va zic in fata domnilor admini ca voi nu aveti ce cauta sa jucati acest joc


Era suficient ? Daca 'ala' care a pus numele la oras asa era matur ...
 

DeletedUser8276

Guest
mda, nu se plange nimeni
colegul a vrut sa scoata in evidenta ca a trebuit sa faceti pacte cu 3/4 din aliante de pe lumea Tau (cel putin himera, spqr, deathrow +academiile lor) pentru a ne putea opri
unde a gresit?
PS: stati linistiti ca noi nu suntem plangaciosi asa ca voi si daca v-ati fi uitat mai bine la profilul aliantei cred ca ati fi reusit sa intlegeti (daca nu se cere prea mult) ca ne este indiferent daca ajungem la margine sau nu
hai va salut

Adica sa va oprim ce vrea sa insemne asta? Va oprim sa ce? Chiar nu inteleg. Ce treaba are cu cine avem pact ? Asta e scuza ca va luati nave una dupa alta ca avem noi pact cu nu stiu cine? Voi de ce nu faceti pacte? Se mai intampla dastea am patit si eu daca nu va convine delete frate cum am facut si eu va agitati in zadar . Faceti toate conturile fantome si gata. Macar nu mai plangeti serios va spun. e jalnic...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Adica sa va oprim ce vrea sa insemne asta? Va oprim sa ce? Chiar nu inteleg. Ce treaba are cu cine avem pact ? Asta e scuza ca va luati nave una dupa alta ca avem noi pact cu nu stiu cine? Voi de ce nu faceti pacte? Se mai intampla dastea am patit si eu daca nu va convine delete frate cum am facut si eu va agitati in zadar . Faceti toate conturile fantome si gata. Macar nu mai plangeti serios va spun. e jalnic...

nu vreau sa intru in polemici prietene da uita te unde bagati nave. da uitat te cu atentie :)
in zona voastra adica noi avem orase in zona voastra nu voi intr a noastra
uitate cu atentie da
orasele alea stiam de mult ca le pierdem dar am facut cultura la greu cu ele
cel putin saarki a fost fairplay si a recunoscut ca va stabilizati zona
asa ca mai usor cu increderea asta in voi
mai vorbim peste o luna
 

DeletedUser6464

Guest
Adica sa va oprim ce vrea sa insemne asta? Va oprim sa ce? Chiar nu inteleg. Ce treaba are cu cine avem pact ? Asta e scuza ca va luati nave una dupa alta ca avem noi pact cu nu stiu cine? Voi de ce nu faceti pacte? Se mai intampla dastea am patit si eu daca nu va convine delete frate cum am facut si eu va agitati in zadar . Faceti toate conturile fantome si gata. Macar nu mai plangeti serios va spun. e jalnic...
prietenas daca stai rau cu IQ, eu zic sa te apuci de muzica
si app pentru cultura ta generala, pana acum friends cam...mucles
daca nu tradau unii din gasca, era alta situatie
in fine, succes tuturor si...coloana vertebrala le doresc multor jucatori
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8276

Guest
nu vreau sa intru in polemici prietene da uita te unde bagati nave. da uitat te cu atentie :)
in zona voastra adica noi avem orase in zona voastra nu voi intr a noastra
uitate cu atentie da
orasele alea stiam de mult ca le pierdem dar am facut cultura la greu cu ele
cel putin saarki a fost fairplay si a recunoscut ca va stabilizati zona
asa ca mai usor cu increderea asta in voi
mai vorbim peste o luna


Aveti orase in zona in care ati inceput jocul da ca venim noi peste voi e altceva nu aveti voi orase in zona noastra ca nu e zona nimanui cand v-ati inregistrat pe tau nu scria alegeti zona friends la directia in care vrei sa o apuci. si ce daca ai facut cultura cu ele? si noi am facut cultura cu voi si asta e jocul partea asta nu am inteles-o. Eu nu am zis nimic daca vrei vorbim oricand dar incetati cu prostiile astea si cu vrajelile ca nu merge... daca vreti sa va plangeti plangeti-va intre voi... se baga nave unde sunt orase de luat.

- - - Updated - - -

prietenas daca stai rau cu IQ, eu zic sa te apuci de muzica
si app pentru cultura ta generala, pana acum friends cam...mucles
daca nu tradau unii din gasca, era alta situatie
in fine, succes tuturor si...coloana vertebrala le doresc multor jucatori

personalitatea lumii ce esti cine a tradat din gasca? piticu ca el a facut alianta si a vazut ca sunteti cazuti din cer si si-a bagat ... de multa vreme sau cine? cand nu se mai poate cu unii da frate te duci la altii care joaca mi se pare corect nu? erau situatii si situatii iti faci jocul cum vrei nu? si mai usor cu pretenas si cu dastea ca poate chiar ne imprietenim. Succes celor care v-au tradat sau care credeti voi ca au tradat... da cand erati impreuna nici nu faceati nimic tocmai asta e problema...


PS: DACA VRETI SA ARATATI CEVA ARATATI PE JOC NU PE FORUM SI CU ASTA AM INCHEIAT. BAFTA
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3255

Guest
Tin sa anunt si eu mare razboi mare : Corsaul Negru + New World Order si emn01 :)
Place your bets pls :)
 

DeletedUser

Guest
se pare,ca bzc,cand au vazut ca m-am dus langa ei cu silfax..incep sa o arunce in cei de la gasca nebuna si ca friends are 7000 de pacte....ei avem numai 2,ca sa stii,nu 20...iar daca va tin curelele,stati la joaca cu astia care nu le avem cu jocul,nu va stergeti conturile
 

DeletedUser12104

Guest
hopaaa.. o parte importanta din maretii BZC au dat stergere cont...se pare ca nu au fost invinsi de Friends ci de pactele acestora...ca sa zic altfel ii deranjau urmatoarele pacte:
-Deathrow+Babilonia -oricum erau departe si nu ne puteau ajuta pe acel front
-HIMERA
-SPQR cu care credeau ei ca avem pact...credeau
 

DeletedUser9009

Guest
Imi pare sincer rau pentru cei din BZC care ne considera tradatori (pe noi , cei plecati din gasca in friends) . Noi nu primeam sprijin de la voi (exceptant 2-3 playeri) si pactul ala atarna asa .. degeaba. V-am respectat si o sa va respect in continuare , noi cei din gasca nustiu daca v-am atacat sau sa va fi facut ceva. Ma simt prost ca ma considerati tradator ...
 

DeletedUser6464

Guest
Imi pare sincer rau pentru cei din BZC care ne considera tradatori (pe noi , cei plecati din gasca in friends) . Noi nu primeam sprijin de la voi (exceptant 2-3 playeri) si pactul ala atarna asa .. degeaba. V-am respectat si o sa va respect in continuare , noi cei din gasca nustiu daca v-am atacat sau sa va fi facut ceva. Ma simt prost ca ma considerati tradator ...
diferenta intre noi si altii este ca noi avem coloana vertebrala si nu suntem traseisti (imi cer scuze pentru acest cuvant, dar este realitatea pura)
PS: si maine or sa mai apara fantome, stati linistiti
oricum, respect unii adversari contra carora am jucat
noi, cei din BZC clar nu o sa mai jucam pe servere din RO si asta din cauza pedespelor preferentiale aplicate de admini
daca ma va contrazice cineva, il rog sa o faca in cunostinta de cauza, altfel....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
:-O
Moamaaaaaa ce curaj pe cei din BZC ! Sa dea toti inceput nou ?!!!! Iti trebuie tarie de caracter si curaj nu gluma sa te lupti cu butonul ala de inceput nou! :p
Ce imi pare rau ca nici nu am apucat sa ne duelam ....:-O ...
Dar vorba ceea : " Vii cu vii si mortii cu mortii!"
Noi mergem mai departe!
 

DeletedUser9009

Guest
diferenta intre noi si altii este ca noi avem coloana vertebrala si nu suntem traseisti (imi cer scuze pentru acest cuvant, dar este realitatea pura)
PS: si maine or sa mai apara fantome, stati linistiti
oricum, respect unii adversari contra carora am jucat
noi, cei din BZC clar nu o sa mai jucam pe servere din RO si asta din cauza pedespelor preferentiale aplicate de admini
daca ma va contrazice cineva, il rog sa o faca in cunostinta de cauza, altfel....

Daca vrei caut pozele (daca le mai gasesc) cu numele pe care le avea Dev , la orase , care bateau apropo la uni jucatori , ii jignea ..
PS: Nu stiam ca sunt traseist..
 

DeletedUser6464

Guest
morti nu suntem
cine stie, poate ne vom intalni vreodata

- - - Updated - - -

Daca vrei caut pozele (daca le mai gasesc) cu numele pe care le avea Dev , la orase , care bateau apropo la uni jucatori , ii jignea ..
PS: Nu stiam ca sunt traseist..
1. am zis daca esti in cunostinta de cauza
2. ca sa stii si tu: friends ne-au cerut pact, insa am refuzat acest lucru ca sa nu tradam pactul cu voi. PUNCT
 

DeletedUser9009

Guest
morti nu suntem
cine stie, poate ne vom intalni vreodata

- - - Updated - - -


1. am zis daca esti in cunostinta de cauza
2. ca sa stii si tu: friends ne-au cerut pact, insa am refuzat acest lucru ca sa nu tradam pactul cu voi. PUNCT

1: Sunt in cunostinda de cauza . / ala era un nesimtit !
2: Nu e vina mea ca am ajuns aici . Nu ma faci pe mine traseist , fa-i pe aia care au hotarat pactu , nu pe mine . Orcum noi , cei din gasca , care am ajuns aici nu v-am facut nimic.
 
Sus