Ramas bun, pareri si ultime idei ale lumii Gamma!

DeletedUser

Guest
Stimati jucatori ai lumii Gamma,

De aproape trei ani, unii dintre voi ati intrat zilnic sa va intalniti prietenii, amicii si chiar dusmanii creati in acest mediu virtual pe a treia lume (si uneori cea mai palpitanta lume) deschisa in comunitatea romaneasca a jocului Grepolis.

Din pacate, de astazi, povestea acestei lumi se va considera ca fiind scrisa si finalizata.
Noua nu ne ramane decat sa ne luam ramas bun de la dumneavoastra, sa va multumim ca ati fost jucatorii nostri si sa va invintam, pe cei dornici de reafirmare, pe una dintre celelalte lumi de joc deschise spre inscriere.
Voi, insa, sunt sigur ca aveti multe lucruri frumoase de spus despre cei cu care ati impartit acesti ultimi trei ani. Astfel, daca aveti pareri interesante, daca doar vreti sa faceti pentru ultima oara politica si propaganda sau daca doar vreti sa va luati ramas bun in mod public de la ceilalti jucatori si colegi, va ascultam cu drag.

Multumim ca ati fost alaturi de noi,
Echipa Grepolis Romania
 

DeletedUser

Guest
A fost cea mai buna lume...cateva respecte pentru:lulus;domnu.zamfira;yceangel;danyford;cioara;achillles;szerzolaszlo zis unguru;rapsodie;cristina(crystyanysys);pantzi;dddaniel;taker16;the wrestler si multi alti...
A fost cea mai buna lume si palpitanta concurand cu alpha...amandoua fiind egale insa au fost vremuri frumoase...
Stima si respect pentru toti jucatori gamei....
 

DeletedUser

Guest
A fost cea mai buna lume...cateva respecte pentru:lulus;domnu.zamfira;yceangel;danyford;cioara;achillles;szerzolaszlo zis unguru;rapsodie;cristina(crystyanysys);pantzi;dddaniel;taker16;the wrestler si multi alti...
A fost cea mai buna lume si palpitanta concurand cu alpha...amandoua fiind egale insa au fost vremuri frumoase...
Stima si respect pentru toti jucatori gamei....

Frumos clau,foarte frumos ai scris dar din pacate din toti cei enumerati mai sus doar o parte au continuat pana la finalul acestei lumi.
danyford unul dintre cei mai buni aparatori ai lumii gama
szerzolaszlo unul dintre cei mai buni atacatori
cioara(conducea The lord of eternity) un aliat de nadejdie si un om de cuvant
achillles si yceangel foarte activi baietii

Bunul meu prieten lulus, a initiato pe Cristina(crystyanysys) in grepolis si uite ce jucatoare a devenit.
Rapsodie de primavara(Dan) este cel care a preluat stafeta si a tinut JUST DO IT., in picioare dupa ce nefericitul ala domnu.zamfira s-a retras pe lumea beta ca sa-si regleze conturile cu Argonautii,o ambitie personala.
Ceilalti mentionati de tine cu totii jucatori de seama.
Doresc sa-i felicit pe toti cei care au jucat pe gamma atat in JDI cat si in cadrul celorlalte aliante.
Dane(Rapsodie de primavara) ti-ai tinut cuvantul dat si ai scris istorie cu JDI,sper sa avem ocazia poate peste cativa ani sa formam o echipa competitiva bazata pe prietenie.
Nu de altceva dar pe lumea gamma a luat nastere JUST DO IT. el continuand pe lumea beta si intr-un final pe lumea Achilles.

Felicitari jucatorilor participanti pe lumea Gamma.
 

DeletedUser

Guest
A fost cea mai buna lume...cateva respecte pentru:lulus;domnu.zamfira;yceangel;danyford;cioar a;achillles;szerzolaszlo zis unguru;rapsodie;cristina(crystyanysys);pantzi;ddda niel;taker16;the wrestler si multi alti...
A fost cea mai buna lume si palpitanta concurand cu alpha...amandoua fiind egale insa au fost vremuri frumoase...
Stima si respect pentru toti jucatori gamei....

da-mi voie sa continui eu insiruirea de nume care au facut din Gamma , una din cele mai frumoase batali ale grepolisului ,

analist, babaros,devil , rammses,guga, daddyMarius, sbrr , zapata , undercover. ,Blondyna , zacanus, sa nu-l uitam pe Beorn care a plecat in mari indepartate, ,pescaruDarkest of Days, light.storm , darck angel , legume nemancate , vdmarcel, Yuma26 , unicool , spartastef , edru ( intemeietor Burebista) batorr ,playboy16, laurentia , jack's , dany15 , bloodnyk , frederic cel mic , cyber, seleneX , nemesis72 si multi multi altii
Cu marea majoritate a lor am fost coleg , ba de alianta , ba de coalitie insa si adversari redutabili cativa de aici.
Am enumerat jucatorii a caror nume l-am scris la un moment-dat pe o notita din multele pagini de agenda umplute cu timpi de atac/sprijin ...strategi de atac, planuri de batalie , deconspirari de spioni, creare de povesti credibile pentru inamici .
Lumea Gamma si-a inceput declinul cand , din unele certuri cu cealalta parte a jocului, adminii , s-a dat inceput nou in masa , TBP si aliatii si-au injumatatit randurile si de aici ...s-a intors clepsidra.
Ne-am refugiat pe serverul englez , lumea omicron unde am jucat o perioada sub numele de The Black Sea alianta din 3 ramuri formata , insa revenind acolo la statistici , n-am mai vazut decat 2 care inca joaca...restul sper sa fie ok.

TBP ( The Black Pearl ) + KoH ( Knight's of Honour ) + Burebista vs JDI + ET

Nostalige....nostalgie!

Stima tuturor , a fost o lupta pe cinste, chiar daca eu am terminat-o mai demult.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5957

Guest
Aham. Pana la urma de ce s-a inchis ? Nu domina o singura alianta lumea
 

DeletedUser

Guest
Intr-adevar,un server foarte frumos.As dori sa-i felicit pe toti cei care au jucat pana la final si sa-i salut pe cei alaturi de care am jucat.

Felicitari!
 

DeletedUser9105

Guest
Chiar daca n-am jucat pe aceasta lume vreau sa ii felicit pe cei care au jucat pe gamma.

Felicitari!
 

DeletedUser

Guest
Aşa-i, o lume foarte frumoasă din care am avut şi eu onoarea să fac parte şi în care am învăţat să joc Grepolis. Felicitări tuturor celor care aţi rezistat până acum!
Totuşi, a fost declarată vreo alianţă învingătoare sau cum s-a închis lumea?
 

DeletedUser8418

Guest
resect pt domnu.zamfira,playboy16 si in special lui zapata
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Aşa-i, o lume foarte frumoasă din care am avut şi eu onoarea să fac parte şi în care am învăţat să joc Grepolis. Felicitări tuturor celor care aţi rezistat până acum!
Totuşi, a fost declarată vreo alianţă învingătoare sau cum s-a închis lumea?

Nu a castigat nimeni s-a inchis din lipsa de jucatori....mai era 1 minune sa termine legio gemina(uniunea tbp,reborn,et army si koh,mari romani) era la acelerare si mai era 1 zi dar au inchiso si asa nu a castigat nimeni...

- - - Updated - - -

resect pt domnu.zamfira,playboy16 si in special lui zapata

Da nici nu ii cunosti doar ai citit pe forum de ei...
In fine...Adio gamma mi-a parut bn sa joc alaturi de toti jucatori de pe gama...
Respect Pentru toti jucatori gamei...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8418

Guest
nu vb pt altii,pe zapata il cunosc de pe epsilon,am jucat cu el 2 ani,pe playboy16 il cunosc de pe Ny si Pi si zamfira ii un prieten deal meu de pe skype
 

DeletedUser

Guest
nu vb pt altii,pe zapata il cunosc de pe epsilon,am jucat cu el 2 ani,pe playboy16 il cunosc de pe Ny si Pi si zamfira ii un prieten deal meu de pe skype

Daca il cunosti ce id de skype are:))?damil prin mesaj....daca nu e id corect prin mesaj se va dovedi ca esti un mincinos...
Am o intrebare daca gamma s-a inchis;hiperborea se va inchide si ea?la timpu ei...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8418

Guest
nu dau nici un nume de skype,daca il ai ii bun pt tn,eu il am
 

DeletedUser

Guest
Tot respectul meu pentru veteranii care au jucat alaturi de mine si impotriva mea acolo... a fost o lume superba... danyford,unicool,motospider,analist,crystyansys,rapsodie,etc... respect baieti...sunteti legende...pt mine gamma a fost lumea care m-a consacrat ca jucator si lider...vremuri bune :)
 

DeletedUser

Guest
Sa enumar legendele acestei lumi ar dura prea mult, ce doresc sa zic e ca mia facut placere sa lupt alaturi de toti colegii ce i-am avut .si o intodeauna am avut ce invata de la ce-i ce m-au atacat , respect tuturor si incheierea acestei lumi mi se pare ceva normal .. trebuia incheiata demult ..odata cu implicarea adminilor in bataliile dintre jucatori

un salut
 

DeletedUser

Guest
Auziti dar intrebarea pe care o am eu a mai clocit.o cineva?:)

Primesc oare ceva in schimb oameni care au activat pana la sfarsit pe aceasta lume?
au bagat bani si timp, ma gandesc ca ar trebuii rasplatiti si consolati:)
 

DeletedUser2039

Guest
zeii din olimp au deschis un topic in care anunta ca inchid lumea terra...trebuia inchisa de mult, noi arcasii sabierii si fermierii de pe lumea terra regretam inchiderea acestei lumi si cerem zeilor o "distinctie speciala"
 

DeletedUser

Guest
A fost cea mai buna lume...cateva respecte pentru:lulus;domnu.zamfira;yceangel;danyford;cioara;achillles;szerzolaszlo zis unguru;rapsodie;cristina(crystyanysys);pantzi;dddaniel;taker16;the wrestler si multi alti...
A fost cea mai buna lume si palpitanta concurand cu alpha...amandoua fiind egale insa au fost vremuri frumoase...
Stima si respect pentru toti jucatori gamei....

Nu exista cea mai buna lumea,exista lumi pe care ai jucat sau nu(in general,nu neaparat tu).

Pot sa spun doar ca era o lume de inceput(la fel ca si alpha in cazul meu),era ca un univers necunoscut,in care nu experienta sau cunoasterea jocului erau importante(sigur,poate exista colegi care au mai jucat pe alte servere ,strainie, si ei stiau mai multe),ci pofta de invatare ,pe care aproape fiecare dintre jucatorii "inraiti" o are(pentru ca,una peste alta,majoritatea celor care practica acest "sport" sunt cat de cat inteligent,asta e parerea mea dupa cativa ani de jocuri de genul)...

Tin sa-i felicit pe cei care au jucat pe acest server si le sugerez sa inceapa alt server pentru ca isi vor mai face prieteni si alte cele.

Toate cele bune!

- - - Updated - - -

Auziti dar intrebarea pe care o am eu a mai clocit.o cineva?:)

Primesc oare ceva in schimb oameni care au activat pana la sfarsit pe aceasta lume?
au bagat bani si timp, ma gandesc ca ar trebuii rasplatiti si consolati:)

Sa facem si o gluma,da primesc,experienta.

Nu vor primii nimic,nu exista nici distinctie,nici nimic...
 
Sus