Puterea divina "Spor natural" (Hera)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Toate comenzile de recrutare a trupelor făcute în cazarmă pe durata puterii divine sunt de 2 ori mai rapide.
Trupele aflate deja în producție nu sunt afectate.
Puterea divină dureaza 12 ore.


Asa scrie in Wiki.
Referitor la sintagma "facute pe durata puterii divine" as vrea sa ma asigur ca am inteles corect: sa zicem ca activez in momentul asta puterea asta si imediat comand un numar de unitati a caror constructie va dura in total 13 ore. Sau 14, 15 samd. In orice caz, peste cele 12 ore cat e activa puterea. Ce se intampla cu acele unitati care sunt construite dupa a 12-a ora? Mai sunt construite de doua ori mai repede?

Logic asa ar fi, dar as vrea sa fiu sigur. Ca nu mai am incredere in nemti, neam.:D

Dancheseon lu' cine-mi raspunde gutt.:)
 

DeletedUser

Guest
In momentul in care expira timpul de valabilitate a bonusului, cazarma revine la ritmul normal de dinainte de bonus - adica la timpul standard de creare de unitati.
 

DeletedUser

Guest
@ CAndy , s-ar putea sa gresesc, dar eu stiu exact invers : toate comenzile date in urmatoarele 12 ore se fac de 2 ori mai repede.
Asa mi-au zis alti colegi de alianta.
 

DeletedUser47

Guest
Cred că Gabi73C vrea să afle că dacă eu dau o cpmandă de recrutare de 5 ore iar bonusul expiră peste 2 ore dacă acele trupe se vor recruta în timpul de bonus sau vor revenii la timpul normal. Iar răspunsul este da, trupele se vor recruta în timpul în care au fost setate de la început.
 

DeletedUser

Guest
Cred că Gabi73C vrea să afle că dacă eu dau o cpmandă de recrutare de 5 ore iar bonusul expiră peste 2 ore dacă acele trupe se vor recruta în timpul de bonus sau vor revenii la timpul normal. Iar răspunsul este da, trupele se vor recruta în timpul în care au fost setate de la început.

Exact ceea ce ai spus tu am spus si eu :D , doar ca tu ai dat si un exemplu.
 

DeletedUser47

Guest
Ai spus în următoarele 12 ore din asta se poate înţelege că doar în cele 12 ore vor fi de două ori mai rapide iar după vor revenii la normal chiar dacă încă mai sunt trupe de recrutat.
 

DeletedUser

Guest
Ai spus în următoarele 12 ore din asta se poate înţelege că doar în cele 12 ore vor fi de două ori mai rapide iar după vor revenii la normal chiar dacă încă mai sunt trupe de recrutat.

Shadow a spus:
toate comenzile date in urmatoarele 12 ore se fac de 2 ori mai repede.

Deci daca dai la recrutare 1000 soldati in urmatoarele 12 ore si timpul lor de recrutare este de 1 ora , atunci aceste trupe se vor face in 500 ore ( la jumatate din timp pentru toate trupele ) deoarece comanda a fost data in cele 12 ore.

Scuze daca prima data nu m-am exprimat bine.
 

DeletedUser

Guest
Da, asta vreau sa stiu, cum spune Kinder.
Deci? Ce am platit inainte de expirarea celor 12 ore ramane la viteza dubla chiar daca s-au terminat orele de putere si ele(unitatile) inca n-au iesit din cazarma?
 

DeletedUser

Guest
Toate trupele ce primesc comenzile de construire in timp ce e activa puterea divina au timp injumatatit de construire.

Wiki-ul e corect :)
 

DeletedUser

Guest
Ce am platit inainte de expirarea celor 12 ore ramane la viteza dubla chiar daca s-au terminat orele de putere si ele(unitatile) inca n-au iesit din cazarma?

Dupa cum am spus eu, Kinderul si Norbit ( acelasi lucru in moduri diferite ) raspunsul la intrebarea ta este " Da ! ".
 

DeletedUser

Guest
Mda, noroc cu Vichi asta, ca daca nu citesti acolo... Ia mergeti pe Hera si dati click pe optiunea "spor natural" sa vedeti cata mai bas...nastrusnicia de traducere cititi. Adica ce traducere, ca e un bug cat pterodactilul. Zice S-a născut încă un falnic luptător. Hera vrea binele oraşului. Si mai jos: fake.

Adica ce ar fi trebuit sa inteleg din asta, daca nu o consultam pe tanti Vichi, hm?:confused:

Ok, cheis cloz, no furder cheston, ioranar!

Se poate clasa.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus