punctele pt cultura (nu e eroare)

  • Autor subiect DeletedUser5026
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5026

Guest
desi dau atacuri si pierd si armata nu-mi cresc punctele pt cultura deloc
 

DeletedUser

Guest
puncte de cultura

dar pt fiecare parada militara iti da 1 punct de cultura??Eu personal am facut vreo 4 sau 5 parade n 2 orase diverse dar mia crescut cu 1 punct de cultura.
o alta intrebare e acolo unde iti arata punctele de cultura in josul pagini ii o bara maro care cu fiecare parada care o fac se umple cu albastru,momentan imi arata 6 din 9,ce inseamna si puncte de cultura deasupra imi arata 2 orase din 3
 

DeletedUser

Guest
dar pt fiecare parada militara iti da 1 punct de cultura??Eu personal am facut vreo 4 sau 5 parade n 2 orase diverse dar mia crescut cu 1 punct de cultura.
o alta intrebare e acolo unde iti arata punctele de cultura in josul pagini ii o bara maro care cu fiecare parada care o fac se umple cu albastru,momentan imi arata 6 din 9,ce inseamna si puncte de cultura deasupra imi arata 2 orase din 3

Probabil ai resetat vreo cercetare și ai impresia că ți-a dat doar 1 punct.
Cât despre 6 din 9 și 2 din 3, 6/9 reprezintă cultura ta totală și cultura necesară pentru a putea cuceri un alt oraș, iar 2 din 3 se traduce prin numărul de orașe cucerite din maximul posibil pe care îl poți cuceri.
 

DeletedUser

Guest
cultura

adica 6 din noua inseamna k am 6 orase si pot sa mai imi fac 3
 

DeletedUser

Guest
Nu, inseamna ca ai 6 puncte de cultura din 9 necesare pentru a cuceri inca un oras.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus