Puncte de batalie !

DeletedUser

Guest
Salut, am zis ca o sa postez aceste poze pentru a dovedi ca nu am primit nici un punct din acestea.

95935667.jpg

87394948.jpg

49881178.jpg

45175401.jpg

82662629.png

20849970.jpg

68835267.jpg

45552554.jpg

96333817.jpg


Punctele adunate din aceste atacurii

367+2330+592+400+1423+1080+2500+2370+2010 = 13072

Care eu nu le regasesc la mine!
99081419.jpg
 

DeletedUser

Guest
Site-ul grepostats nu aparţine de jocul nostru, este extern şi informaţia de pe el nu este întotdeauna precisă. În plus, se actualizează mai greu acolo.
Trebuie să verifici dacă în joc ţi-au fost alocate punctele de bătălie.
 

DeletedUser

Guest
eu de ce crezi ca mai postam aceste rapoarte ? pentru ca nu am primit aceste puncte !
 

DeletedUser

Guest
am depus si nu s-a raspuns mare lucru .. asa ca scrie destul de CLAR Ati primit x puncte de batalie

atunci alea sa fie ! eu nu le vad !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser598

Guest
@Dinutza06,daca te uiti mai atent,el are multe atacuri in gol,in care a perdut totul si a omorat putin,deci calculul sau nici de cum nu e ok.
Ceia ce scrie acolo la script ca precum ai primit atata si atata sunt minciuni. Nu te lua dupa el...

Punctele le primesti,mai devreme sau mai tarziu. Din cate stiu eu (dar dinutza06 treb sa stie mai bine),pe fiecare lume exista o anumit ora (sau anumite ore/minute care merg descrescator,ajungand la zero,se actualizeaza).
Deci,punctele le primesti....asa ca ai rabdare .
 

DeletedUser598

Guest
am depus si nu s-a raspuns mare lucru .. asa ca scrie destul de CLAR Ati primit x puncte de batalie

atunci alea sa fie ! eu nu le vad !
Esi culmea spunand asa ceva. :D:D:D Ma faci sa rad de dimineata,mersi.
Scriptul tau mamaligos te face sa fii foarte nervos si sa visezi cu ochii deschisi.

Uite-te pe raportul cu nava,cate puncte cik ai primit,poi alea mai devreme lea primit inamicul tau,nu tu. Tu ai perdut punctele alea..nu leai castigat. :))
Scriptul fiind prost facut,afiseaza acelasi mesaj de fiecare data,doar se schimba cifrele...:D:D:D:D:D

EDIT: Sorry de double post...nu mam putut retine. :)
 

DeletedUser

Guest
daca rapoartele vin la el, ale lui sunt punctele, atat a omorat in aparare, s-a mai intamplat ca punctele sa intre mai tarziu, eu zic sa nu disperi si sa faci un tichet ca un admin sa verifice tot fluxul.
 

DeletedUser598

Guest
daca rapoartele vin la el, ale lui sunt punctele, atat a omorat in aparare, s-a mai intamplat ca punctele sa intre mai tarziu, eu zic sa nu disperi si sa faci un tichet ca un admin sa verifice tot fluxul.
Imposibil. Cum la atacul cu nava,a primit punctele alea? :)
Au intrat in oras ca atac doar 9 nave de transport rapide (care duc mult mai putin oameni) si alea 25 de usoare. Oare astea ajungeau la 2332 de puncte(sau cat e acolo? ) ???
 

DeletedUser

Guest
Imposibil. Cum la atacul cu nava,a primit punctele alea? :)
Au intrat in oras ca atac doar 9 nave de transport rapide (care duc mult mai putin oameni) si alea 25 de usoare. Oare astea ajungeau la 2332 de puncte(sau cat e acolo? ) ???

Cele moarte se contorizează, alea 9 au rămas întregi. Deci da, punctajul este calculat corect.
 

DeletedUser

Guest
Din cate am calculat eu, scriptul a afisat corect. Odolinski, ca defensor trebuia sa primeasca acele pct. de batalie specificate.

Acum, sunt doua explicatii, in opinia mea :

1. Un delay al serverului.

sau,

2. Un cumul de situatii, in care :
- a intrat in vigoare prevederea care spune ca si cel care trimite suport primeste pct. de batalie ca aparator, functie de nr. de trupe ucise atacatorului ;
- nu ai avut picior de trupe proprii acolo ci doai te-ai aparat cu trupe primite suport.
Acest cumul de situatii de la pct. 2 , cu toate ca scriptul iti arata, va face ca sa nu primesti tu absolut nimic din punctele de batalie rezultate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Defapt NNerZZuuLL are cum sa faca punctele alea pentru ca
1 nava usoara = 10 populatie
250 nave usoare = 2500 populatie
Si totusi dark chiar daca primeste puncte de batalie si cel care trimite sprijin nu e normal sa primeasca si cel care are sprijin? Adica stiu ca urma sa se implementeze la o noua versiune ca aparatorul sa primeasca si el puncte de batalie, dar nu ne spune daca aparatorul care a primit sprijin nu mai ia nici un punct:|


Eu am alt bug pe Ny am depus ticket dar nu prea s-a rezolvat. La mine am fost atacat am facut punctele de batalie (1000) si am doar 1 punct de cultura dar alte parade nu pot face..:|
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Andrey,

In momentul in care te aperi doar cu trupe din suport extern - de la alti jucatori, nu cred ca, implementata fiind acea chestie discutata mai sus, vei primi tu ceva.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser598

Guest
Fie..toti zic ca e corect. Posibil asa si e... Daca as lua ceia ce e pe alpha,chestiile astea nu prea ar merge..nar na.. :)
 

DeletedUser

Guest
S-a implementat deja.. Cum anume se imparte insa nu stiu.

mie nu mi se pare ca s-a implementat... un coleg avea 50% di n trupele de aparare din satul lui de la mn...si cand a fost atacat nu a aparut nimic ca as fi primit ceva puncte de batalie si nu au aparut nici in zid ca mi ar fi murit o trupa cand colegul a fost atacat,...deci ca deobicei aparatorul primeste toate punctele :D
 

DeletedUser6468

Guest
salut

am 7800 puncte de bătălie si la orase 1/2 ...dc? pe lumea Tetha
 

DeletedUser

Guest
punctele aste is umpik ...
nu sunt adaugate!|!!!!!!
:pro::pro::pro::pro::pro::pro::pro::pro::pro::pro:
 
Sus