Propuneri pentru o noua lume

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Propun sa se lanseze o lume de proba care sa contina urmatoarele:

-Aliante intre zei(Mai multi zei pe oras)
-Case valutare unde schimbi resurse pe aur
-sa castigi puncte de cultura in proportie cu marimea academiei
-Monumente sau artefacte ascunse pe diverse insule,alianta care le stapaneste sa primeasca un mega bonus

edited.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
-Case valutare unde schimbi resurse pe aur

Aşa ceva nu va exista niciodată, în niciun joc browser based.
Idea unui astfel de joc e să aducă bani. Păi cum pot câştiga ei bani? Prin vânzarea aurului. Ei bine, mai sunt şi alte modalităţi de a avea aur, cum ar fi invitarea unui jucător, iar când acesta acumulează 1.000 de puncte, tu îţi poţi încasa 200 de monede de aur. Şi asta are sens. Pe tine (cel care vrea aur gratis) te face să găseşti noi jucători care la rândul lor vor face la fel, iar aşa se vor găsi mai mulţi jucători care să cumpere monedele.


Nu zic că sunt contra pentru asta, dar chiar nu contează părerea publicului în privinţa asta, că toţi am vrea să avem aur gratis.

Restul propunerilor sunt prea puţin detailate, dar oricum majoritatea, la fel, nu se vor implementa.
Rostul acestei arii e pentru propuneri mici şi utile, nimic care să schimbe radical jocul. Mai mulţi zei ar schimba radical jocul. Semizei?! Aceştia ar schimba şi mai radical jocul. Comerţul la fel, ar schimba radical jocul. Labirint? Palat?
Nici aici, nu zic că sunt contra, dar la fel ca şi mai sus aceste propuneri nu vor fi luate în seamă.
 

DeletedUser

Guest
Păi o lume mică de probă nu va exista. Eventual o versiune 3 a jocului, dar probabil nu va fi prea curând nici aia. :)
Acum îţi caut postul.
 

DeletedUser6401

Guest
Doamne ce propuneri vin ultima perioada...

Aliante intre zei?? Si daca aleg pe un oras Poseidon + Zeus, ce se intampla?? Se darama templul? De ce nu vrei tu sa lasi jocul asa cum este???
 

DeletedUser6401

Guest
Nu te-am luat la misto. Doar am intrebat ce se intampla in urma conflictelor dintre zei. Ma gandeam ca te-ai gandit si la acele bonusuri, respectiv pierderi.

Propunerea ta ar schimba foarte mult jocul. Mi se par suficienti zeii, iar unitati mitice sunt destule.
 

DeletedUser

Guest
as face si eu o propunere:ar fi frumos daca urmatoarea lume ,ar fi cu revolta si daca ar fi mai multi zei cum ar fi ares-zeul razboiului ,care dupa parerea mea n-ar trebui sa lipseasca intr-un asemena joc ,si hermes -zeul hotiei ,care ar putea ajuta la jefuirea oraselor,ex:sa mareasca capacitatea de transport a unitatilor terestre,hefaistos-zeul focului si metalurgiei ,ar putea spori puterea de atac si/sau de aparare a unitatilor terestre,si ar putea distruge din unitatile atacatoare
de asemenea ar putea sa dea piatra,aceasta find singura resursa care nu poate fi obtinuta prin vraji(exceptie casatoria de la hera dar este o cantitate foarte mica)
 

DeletedUser6509

Guest
O alte versie a jocului

Parerea este daca ar aparea o noua lume mai bine pusa la punct ar fi minunat , de exemplu la intrarea intr-o lume noua jucatorul pe linga Alegerea directiei poate sa isi aliaga si natiunea.
Sa fie citeva natiuni noi ca Roma , grecia , persia si Barbarii la algerea unei natiuni jucatorul sa dispuna de noi cladiri de un oras ce se vede diferit de pe harta adica ceva specific romanic sau grecesc , unitati specifice natiunii la fel si zei si altele , eu cred ca asta ar fi minunat si mult mai interesant , daca ati vrea sa ma iascultati niste apreri puteti sa ma contactati.
 

DeletedUser

Guest
pai... ti ai ales natiunea greaca. stii... grepolis... grec+polis... oras grec...
defapt numai daca zici polis, te gandesti la greci... nu?
 

DeletedUser

Guest
Alta propunere

Reurse:
-Cred ca ar trebui sa existe o a patra resursa: Fanul. Cu ea ar trebui sa se hraneasca caii pentru calareti si care de lupta.
Cladiri:
-Ar trebui sa se faca cladirea Grajd. Acolo s-ar instrui caii pentru unitati.
Unitati:
-Sa se faca Nava-doctor si doctorii ca sa insoteasca armata in atac si ca fiecare sa poata aduce inapoi cate o unitate, insa intr-un grad mai mic:
Exemplu: Hoplitul se aduce inapoi ca Prastias, Prastiasul se aduce inapoi ca cetatean.
Premium:
-Sa se poata face Super-spionajul cu ajutorul unui nou agent Premium, Marele spion. Acesta ar costa 450 favoruri la fiecare zeu din fiecare oras cu templu si 9000 de unitati lemn, piatra, argint si fan. Acest spionaj iti poate monitoriza activitatea unui jucator dintr-un singur oras timp de 2 luni. El iti va arata toate schimbarile jucatorului, chiar daca nu mai ai Marele spion.
 

DeletedUser

Guest
Super idei. De unde le-ai cules? De pe vreun alt joc?
Vrei să monitorizezi 2 luni un singur oraş? :O
Alte clădiri, alte unităţi, alte resurse?

Nu-mi vine să cred.
Propun introducerea şi unei bărci cu motor, care să aibe capacitate de transport de 20 de persoane. Putere de atac 150, viteză 50 şi să necesite 1 singur loc în fermă pentru a construi o astfel de barcă.
Păreri, pro contra?
 

DeletedUser

Guest
le-a scos de pe triburile si travian ,iar legat de ideea ta nu cred ca vor fi de acord cu barca pt ca in grecia antica nu se gasea asa ceva!:)
 

DeletedUser

Guest
Stati sa inteleg si eu. Deci cel care a initiat ideea asta inovatoare isi doreste practic sa asiste la un meci K1 intre zei? De cate ori sa va spun sa imi trimiteti mie in mesaj ideile voastre marete inainte sa le faceti publice? Considerati-ma un CTC-ist FIRST CLASS :D
 

DeletedUser6509

Guest
:D

Failure e bun asta cu barca cu motor , da hai deja sa impunem si USA ARMY cu tot cu subarine si yahturi :D atunci ideea mea de alte antiuni va fi floricele pe linga asta :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus