Propunere

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Salutare grepolis ! M-am gaddit sa va propun si eu cateva chestii ce mi se par mie interesante ...

1. Un nou zeu
2. Una sau doua puteri divine noi
3. Una , doua cladiri noi ...

Daca doriti si alte informatii despre propuneri , va rog sa imi spuneti !
 

DeletedUser

Guest
Desigur ca dorim.Te rog sa postezi informatii despre propunerile tale.
 

DeletedUser

Guest
Salutare grepolis ! M-am gaddit sa va propun si eu cateva chestii ce mi se par mie interesante ...

1. Un nou zeu
2. Una sau doua puteri divine noi
3. Una , doua cladiri noi ...

Daca doriti si alte informatii despre propuneri , va rog sa imi spuneti !


1. Un nou zeu ==> Ceva sa fie mai tare ca actualul ...
2. Una sau doua puteri divine noi ==> Sa primesti resurse cand ai nevoie ... sau sa iti creeze automat un numar de trupe ...
3. Una , doua cladiri noi ... ==>O cladire unde sa iti antrenezi " calaaretii " sa zic asa si sa fie mai puternici

Hmm ... ceva trupe noi :-? Daca imi mai vin idei va zic :) astept pareri
 

DeletedUser

Guest
Daca la asta te-ai gandit atunci propunerile tale sunt nerealizabile pentru ca noi restul oamenilor nu stim ce ai tu in minte.
 

DeletedUser

Guest
zeul nou eu zic sa fie CRONOS :D cu puterile divine :
300 fav --> Cronos opreste timpul , dar trupele trimise de tine inainteaza . TRUPELE TALE AJUNG LA DESTINATIR CU 10 % MAI REPEDE
350 fav --> Cronos face ca o arsita sa se abata asupra orasului pe care il ataci , astfel incat armata si lucratorii merg la malul apei si se scalda . 20 de unitati din armata orasului moare inecata
40 fav --> Cronos isi intinde mana lui puternica din ceruri si despica muntii in doua . PRIMESTI 600 piatra .
200 fav --> Supararea lui Cronos se abate asupra unui jucator , incat il ingheata in timp . Jucatorul nu va mai putea face nici o miscare timp de 5 min ( ca si cand orasul tau este ocupat de cineva -- modul vechi de cucerire )


Unitati mitice : 360 fav + 500 lemn + 2000 piatra + 3000 argint + 10 pop libera --> Omul de gheata : Arma ascutita 230 , viteza 15 , 250 capacitate de carare de resurse , Aparare arme neascutite : 150 , Aparare arme ascutite : 90 , Aparare arme de la distanta : 450 . Se face in 3 ore jumatate la nivelul 1 al cazarmei :D

500 fav + 10.000 arginti + 70 pop libera --> Tiparul (unitate navala) : Viteza 25 , Aparare : 1000 , Atac 1200 , Se face in 5 ore la nivelul 1 al portului


Va place spuneti PRO nu spuneti CONTRA :D
 

DeletedUser

Guest
Cladire noua : Arsenalul unde sa se faca cercetari platite cu puncte de batalie nefolosite pentru parade . De asemenea sa avem o casuta in cladirea Arsenal unde sa rezervam p de batalie pt cercetare :
Exemplu de o cercetare : Ascutirea sabiilor : 200 p de batalie : Sabieri lupta cu 10 % mai puternic
Potcovirea cailor : 400 p de batalie : Caii se deplaseaza mai repede . Calaretii si carele se deplaseaza cu 10 % mai repede

Ceva de genul care sa aiba legatura cu Armata terestra cat si armata navala . Deasemenea se pot face cercetari si pt zid , cum ar fi : Tepii : in jurul zidului , pe stanci s-a pus un sir de tepi . Zidul este cu 10 % mai eficient ( in cazul cutremurilor tepii raman chiar daca zidul este darmat sau avariat )

Ce ziceti ? Mi-am pus oleaca bibilica la contributie :D . Daca observati greseli spuneti ca nu ma supar :)
 

DeletedUser

Guest
da ff interesant.
noul zeu poate va aparea la urmatoarea versiune,deci cred eu ca la anu'.mult pan' atunci
depinde de cei de la innogames
referitor la noile unitati,hmm..vor exista noi unitati in lumea eroilor
si referito la cladiri,s-amai propus de ff multe ori,dar unde sa le constuiesti?nu mai este loc
DOAR daca scurtam un pic,un piculet din mare si taiem copacii aia
;))
 

DeletedUser

Guest
marfa ideea:zeul=Apollo
puteri divine=Lumina eroilor:cost 450 favoruri :iti da 100 unitati la
la intamplare
=Stralucirea:cost 250 favoruri:unitatile terestre ale
inamicului sunt orbite si le scade cu 50%puterea
cladiri=inca 2 cladiri speciale la fiecare set!!
1.Magazia-depozitul poate stoca cu 10000 resurse mai mult
2.Uzina-mareste cu 50%productia la toate resursele!!:)
 

DeletedUser

Guest
marfa ideea:zeul=Apollo
puteri divine=Lumina eroilor:cost 450 favoruri :iti da 100 unitati la
la intamplare
=Stralucirea:cost 250 favoruri:unitatile terestre ale
inamicului sunt orbite si le scade cu 50%puterea
cladiri=inca 2 cladiri speciale la fiecare set!!
1.Magazia-depozitul poate stoca cu 10000 resurse mai mult
2.Uzina-mareste cu 50%productia la toate resursele!!:)

Pai e mult prea usor sa dai 250 favoruri si sa ii rupi jumate din puterea armatei agresorului ...Partea cu lumina eroilor este BUna.....PRO
 

DeletedUser

Guest
Gaia

Hai Gaia!Si ea este titana dar nu este o forta destructiva.


Puteri divine:

Seceta,250 favoruri=Gaia face ca copaci sa se usuce si sa fie moi,

efect:Scade productia de lemn in satul ales cu 50%

Padurea lui Gaia,50 favoruri=Gaia face ca copacii sa creasca mai repede,

efect:Creste productia de lemn in satul ales cu 50%


Camuflajul,400 favoruri=Gaia iti acopera cladirile cu o iarba deasa,

efecte:Orasul selectat nu mai e vazut pe harta timp de 3 ore si unitatile care ataca orasul selectat se vor intoarce inapoi,


Furia lui Gaia,300 favoruri=Gaia isi arata furia dezlantuita,crescand copaci uriasi,ascutiti si creste copacii instant,omorand ceva din unitatile atacatoare,

efect:Gaia omoara 10%-40% din unitatile atacatoare.


creaturi mitice:


Copaci vii si Vierme urias,daca accepta admini asta se gandesc la daune si viteza si aparare
 

DeletedUser

Guest
Camuflajul,400 favoruri=Gaia iti acopera cladirile cu o iarba deasa,

efecte:Orasul selectat nu mai e vazut pe harta timp de 3 ore si unitatile care ataca orasul selectat se vor intoarce inapoi,



Contra , atunci nu vei mai fi atacat niciodata
 

DeletedUser

Guest
dar nu

Camuflajul,400 favoruri=Gaia iti acopera cladirile cu o iarba deasa,

efecte:Orasul selectat nu mai e vazut pe harta timp de 3 ore si unitatile care ataca orasul selectat se vor intoarce inapoi,



Contra , atunci nu vei mai fi atacat niciodata


Dar dureaza pana sa folosesti din nou puterea divina ca costa 400 favoruri,dureaza ceva,si apoi poti fi atacat
 

DeletedUser

Guest
Contra, din mai multe motive. Unul ar fi că unii oameni poate s-au chinuit să dea atacurile alea, poate au stat și noaptea și tu ce faci? Un click și scapi?? Ne ne ne.
 

DeletedUser

Guest
Dar dureaza pana sa folosesti din nou puterea divina ca costa 400 favoruri,dureaza ceva,si apoi poti fi atacat

400 dar daca ai 50 atacuri pe un oras un click si gata ai scapat , sau iti da revolta si bam-bam vine nava un click , bye-bye .
 

DeletedUser

Guest
bine

bine bine,


aceeasi putere divina doar ca alt efect


Camuflajul,400 favoruri:Gaia iti acopera cladirile cu o iarba deasa.

efect,orasul nu mai este vazut pe harta timp de 4 ore iar unitatile atacatoare vor sta pe loc,suficient timp cat sati contruiesti apararea
 

DeletedUser

Guest
Nici nu m-am obosit să citesc subiectul, doar primele 3 postări.
O întrebare pentru iniţiatorul subiectului: Ai deschis acest subiect de plictiseală sau chiar crezi că ai 0,01% şanse să ţi se aprobe propunerile? Oricare ar fi răspunsul rezultatul e acelaşi, însă sunt şi eu curios.


LE: Am citit şi ultimul post, înainte de acesta.

Camuflajul,400 favoruri:Gaia iti acopera cladirile cu o iarba deasa.

efect,orasul nu mai este vazut pe harta timp de 4 ore iar unitatile atacatoare vor sta pe loc,suficient timp cat sati contruiesti apararea
Da, că doar +-4 ore tot acolo e sincronizarea. =)))
 

DeletedUser

Guest
marfa ideea:zeul=Apollo
puteri divine=Lumina eroilor:cost 450 favoruri :iti da 100 unitati la
la intamplare
=Stralucirea:cost 250 favoruri:unitatile terestre ale
inamicului sunt orbite si le scade cu 50%puterea
cladiri=inca 2 cladiri speciale la fiecare set!!
1.Magazia-depozitul poate stoca cu 10000 resurse mai mult
2.Uzina-mareste cu 50%productia la toate resursele!!:)


nui buna,lumina eroilor nu e buna,asta cu puterea cladiri e nasoala,ca atunci ai terminat si ai un oras mare,si in plus,trebuie 4 puteri divine cel putin,cel mult 6 sau 7 pentru lumile eroilor
 

DeletedUser

Guest
Wow ce propuneri. :O
Şocat total. :)))
Păi să vedem: 50 favoruri = 4 populaţie; 60 favoruri = 5 populaţie; 450 favoruri = 100 populaţie. Da, parte a fi ok.
250 favoruri pentru 50% în minus puterea de luptă? Păi, dorul ce rol mai are atunci?

Ei ei, ce copii fără buletin.
 

DeletedUser

Guest
marfa ideea:zeul=Apollo
puteri divine=Lumina eroilor:cost 450 favoruri :iti da 100 unitati la
la intamplare
=Stralucirea:cost 250 favoruri:unitatile terestre ale
inamicului sunt orbite si le scade cu 50%puterea
cladiri=inca 2 cladiri speciale la fiecare set!!
1.Magazia-depozitul poate stoca cu 10000 resurse mai mult
2.Uzina-mareste cu 50%productia la toate resursele!!:)

sunt contra la ambele puteri divine:
1.partea cu lumina eroilor iti da prea multe trupe. atena iti da 5 trupe cu 60 favoruri iar aici ar trebui sa-ti dea 100 unitati pentru 450 favoruri !!?? corect ar fi sa-ti dea 30-40 de trupe pe 450 fav.
2.cum s-a mai spus( ar fi prea usor sa-i slabesti 50% din capacitatea atacului cu 250 fav.) contraexemplu: hera slabeste puterile atacatorilor(!!!) cu 10% pe 140 fav.
cladirile sunt OK
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus