Propunere: Planificator de Innobilari

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Propun sa se faca la alianta un Planificator de Innobilari unde jucatorii sa poata sa rezerve orasele pe care vreau sa le cucereasca.Planificatorul de Innobilari este implementat si la triburile.

Ar fi mult mai usor pentru aliante si jucatori cu un PLANIFICATOR DE INNOBILARI.

Sper sa va placa propunerea mea.
 

DeletedUser

Guest
Si cam in ce consta asta ???
Pai asa si cel mai slab jucator poate cuceri un jucator ..

CONTRA !!!


Macar niste detalii , dar ..
 

DeletedUser

Guest
Ratchet,poti da mai multe detalii pentru cei ce nu au jucat Triburile sau nu au 'prins' planificatorul de innobilari?Multumesc.

PRO!
 

DeletedUser

Guest
da, ar fi foarte util! si eu m-am gandit zilele trecute cum s-ar putea rezolva problema cu rezervarile. din pacate, eu pe triburile nu am prins planificatorul, dar imi imaginez ca e faina unealta. oricum, te rog sa postezi mai multe detalii.
 

DeletedUser4080

Guest
PRO
//Editat de Norbit: Atentie la limbaj! Toate persoanele sunt bine-venite in a-si da cu parerea.


Da e o idee foarte buna aceasta pentru ca din cate am observat multi jucatori nu citesc forumul si ataca(poate din greseala,poate cu vointa)un oras care e sub asediu al unui jucator aliat sau in aceeasi alianta cu el si ii sparge o nava care poate fi trimisa de la maxim 48 de ore si asa intervin certurile si se rup relatiile de joc care inainte pareau a evolua foarte bine,cred ca e o idee foarte buna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
PRO

Daca nu stiti despre ce e vorba macar nu va mai bagati naibii mai.


Da e o idee foarte buna aceasta pentru ca din cate am observat multi jucatori nu citesc forumul si ataca(poate din greseala,poate cu vointa)un oras care e sub asediu al unui jucator aliat sau in aceeasi alianta cu el si ii sparge o nava care poate fi trimisa de la maxim 48 de ore si asa intervin certurile si se rup relatiile de joc care inainte pareau a evolua foarte bine,cred ca e o idee foarte buna.

Vorbeste frumos , si , app , nu mai plec "naibii" de aici , ca ma plictisesti cu limbajul tau frate .. :|
Este vina noastra ca nu jucam "triburile" si jucam grepolis , si pe deasupra ca el nu stie sa scrie niste detalii ???

Ai zis ca pleci ..
 

DeletedUser4080

Guest
Da m-am cam carat de pe joc dar mai am ,,prieteni'' ce joaca si nu cred ca acest model de rezervare te-ar dezavantaja
 

DeletedUser

Guest
Nici nu stiu despre ce este vorba , deci daca nu a postat detalii , din partea mea are CONTRA , sa revina cu un EDIT sau un post nou si atunci vedem despre ce este vorba , pana atunci ..
 

DeletedUser

Guest
Planificatorul de Innobilari este implementat si la triburile.[/b]

1. Te rog sa dai mai multe detalii. Aceasta propunere nu poate fi trimisa mai departe daca sunt scrise numai doua-trei cuinte.
2. Din cate stiu eu, pe Grepolis nu exista nobili deci nu exista nici innobilari...
3. Nu inteleg de ce vreti neaparat ca acest joc sa semene cu Triburile.
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca ideea e ca Grepolis sa se asemene cu Triburile.Un asemenea 'mecanism' ar fi de ajutor tuturor browsergame-urilor de gen Grepolis,Triburile etc.
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca ideea e ca Grepolis sa se asemene cu Triburile.Un asemenea 'mecanism' ar fi de ajutor tuturor browsergame-urilor de gen Grepolis,Triburile etc.

Probabil ca ar fi folositor, nu zic ca nu.

Dar vad ca la acest topic sunt o multime de "pro" fara a stii cu ce sunteti de acord deoarece nu aveti detalii. Ati citit titlul si ati scris "Pro". Nu asa se face o propunere serioasa, motiv pentru care aceasta propunere nu va fi luata in considerare.
 

DeletedUser

Guest
Tocmai de aia l-am rugat sa revina cu o descriere la propunerea lui.Daca el nu vrea,vreau eu :D .

Ca sa imprumutam ideea de pe Triburile,adaptata pentru Grepolis:

"Planificator de cuceriri/colonizari:

Aliantele aliate vor putea coordona mai bine rezervările făcute la comun. Dacă un jucător rezervă un polis, ceilalţi membrii ai aliantei, precum şi aliantele aliate vor fi avertizaţi în momentul în care încearcă sa atace orasul respectiv.

Pentru jucătorii ce beneficiază de cont premium, orasele vor putea fi rezervate direct folosind harta (orasele ce sunt deja rezervate vor fi marcate pe hartă)."

Asadar,acest planificator are rolul de a organiza mai bine cuceririle aliantelor.Astfel,un jucator va putea rezerva un sat mult mai usor.Conflictele din interiorul aliantei,dar si cele cu aliatii vor disparea.Nice,right?
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus