Propunere pentru filtru de rapoarte.

  • Autor subiect DeletedUser47
  • Data de început

DeletedUser47

Guest
După cum am scris şi în titlul topicului propun ca la filtru de rapoarte să existe mai multe opţiuni de flitrare în special filtru pentru atacarea sateleor de ţărani deoarece creşti puterea cu 5 6 atacuri pe fiecare sat de pe o insulă iar la 6 sate de ţărani umpli câteva pagini bune de rapoarte inutile după părerea mea. Iar opţiunea actuală "Atac asupra unui sat, fără pierderi" nu o poţi activa deoarece ataci şi satele altor jucători şi categoric vrei să vezi şi raportul chiar dacă nu ai pierderi.
 

DeletedUser

Guest
Exact asa este implementata: Daca activezi filtrul ala si ataci un jucator (nu un sat de tarani) raportul apare, chiar daca nu ai pierdut nici o trupa.

Cu alte cuvinte, filtrul se refera NUMAI la satele de tarani de pe insula.

Edit: da, explicatia este putin ambigua "Atac asupra unui sat, fără pierderi"... in Grepolis, la satele celorlalte jucatori se face referire prin polisuri, deci "sat" nu poate insemna altceva decat sat de tarani, nu polisul altui jucator.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
In 2 minute am proba... parca tin minte ca asa este (vorbesc de lumea Beta)

Editare post: confirmat... filtrul activat si atac asupra unui polis fara pierderi, da raport; cum am spus, lumea Beta... ah, si Premium Administrator activat (daca are vreo importanta)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47

Guest
Dacă aşa e pe Beta logic că la fel este şi pe restul lumilor. Aştept răspunsul tău să îmi spui dacă îţi vine raportul sau nu.
 

DeletedUser

Guest
am editat postul in timp ce postai tu: raspunsul este un pic mai sus :)
 

DeletedUser

Guest
da, am activat filtrul si am atacat un jucator inactiv de pe insula (nu avea steguletul gri - banuiesc ca asta inseamna polis parasit) si am primit raport cu cate resurse am luat (fara sa pierd vreo unitate)
 
Sus