propunere mobilitate trupe

  • Autor subiect DeletedUser17004
  • Data de început

DeletedUser17004

Guest
1. trupele trimise ca si sprijin intre orase sa poata fi transferate direct pe alt oras, fara a mai trece prin orasul de origine

2. cel care primeste trupele sa poata dispune de ele pentru atacuri sau sprijin, atata timp cat trimitatorul nu si le retrage
 

nicol 10

Stie Tot
eu daca imi dau trupele in sprijin, am pretentia ca ele sa-mi fie returnate, sprijinul este precum o forma de ajutor, un imprumut :) cel care doreste sa atace..nu are decat sa stea pe joc, sa farmeze si sa-si faca trupe :D
 

DeletedUser17004

Guest
pai daca e sprijin, lasa colegul sa face ce doreste cu sprijinul, atata timp cat il returneaza. Plus ca poti face si puncte.
 

nicol 10

Stie Tot
pai daca e sprijin, lasa colegul sa face ce doreste cu sprijinul, atata timp cat il returneaza. Plus ca poti face si puncte.
inteleg ce spui, prostie nu este, cel putin nu asa mare cum se sugereaza dar exista o problema: cine joaca aici? eu cu sprijinul sau proprietarul orasului? eu le am oricum pe ale mele si printre picaturi/24-48 ore te sprijin si pe tine, dar cam atat . Jocul ofera deja un avantaj in acest sens, poti primi trupe de la
Zeus si/sau Atena si le poti utiliza dupa bunul tau plac si necesitate
 

DeletedUser17004

Guest
exemplu: imi trimit catapulte sprijin de pe un oras pe altul (tot al meu) si le pot folosi apoi in atac
 

HappyWhite

Membru Nou
exemplu: imi trimit catapulte sprijin de pe un oras pe altul (tot al meu) si le pot folosi apoi in atac
E o idee relativ stupida si aproape imposibil de implementat, imagineaza-ti ca ai 11 orase, toate cu fulluri de prastiasi. Trimiti sprijin din primele 10 orase 10 fulluri pe al 11-lea si poti avea un SInGUR atac cu 11 full-uri? nu ar merge, absolut niciodata.
 

nicol 10

Stie Tot
si eu cand am acceptat partial ideia acestei formule de sprijin, m-am referit strict la defensiva, altfel ...vorba lui Happy, s-ar declansa potopul
 

DeletedUser16423

Guest
Ideea asta nu va putea fi aplicata niciodata, si totusi este ce-a mai ceruta.
Ca defensiva:
- cineva imi timite 10k bireme, si doarme linistit, apoi eu le am pe toate sa le impart la revolte ca sunt foarte activ, si la nave si etc.
si terestru lafel defenderi trimit la jucatoriihiper activi, si eiisi trimit singuri apoi unde e nevoie >))
sau, fac 100 de conturi, ma chinui putin fac trupe pe toate, bireme poate, imi trimit tot pe un oras, si dupa imi distribui cum am nev, si na, cum ar fi ? >)

sau ca atacator, ce faci ? iti trimiti doar ce ai tu ?
nu ,iei de la toata alianta,
si sa va vad cu ce va aparati cand vine un atac, cu .
10k usoare, 10k transportoare.
100k prastii vro 30k calareti vro 2k catapulte >)))
no, si sa mai mearga sa pui si vro 50 de vraji de la athena, vro 100 de atacuri imbunatatite cu 20% >)))
daca tot am inceput sa activezi si vro 10 x2 sa faci calumea pct >)))

ar schimba total grepolisul ce ziceti voi.
si eu m-am gandit odata la asta, dar am analizat putin inainte sa spun ceva >)))
 
Sus