Propunere lume noua

w1w2w3w4

Membru Nou
Propun ca una din lumile urmatoare sa fie fara gold. Stiu ca a mai fost propus in trecut si inteleg scopul pe care il au cei de la Inno. In schimb, jocul si-a pierdut foarte multi jucatori din acest motiv. Cel putin pentru mine, gandul ca o sa dau de persoane care baga minim 25000 de gold pe luna mi-a taiat "hype-ul" de a ma reapuca de joc pe care mi l-a dat noul erou, unitatile si mecanicile. Cred ca o astfel de lume ar fi o situatie de castig de ambele parti: noi avem ocazia de a juca intr-un server unde nu poti iesi cu un full de bireme din protectie, iar Grepolis isi recupereaza din playerbase, din care sunt sigur ca se vor reapuca altii si pe lumi cu gold. Ce parere aveti?
 

DeletedUser16980

Guest
e un joc facut pentru profit, niciodata nu se va renunta la gold ca poate se reapuca 100 de oameni de joc din nou care daca vor juca nu vor baga gold. din punct de vedere al cifrelor mai bine sunt 10 jucatori care baga gold lunar decat 100 care nu baga, adevarat comunitatea nu creste, dar dezvoltatorii jocului traiesc din banii pompati in joc nu din numarul player-ilor care joaca fara gold
 

RAGNARAR.

Stie Tot
Eu propun sa vina sonsu sa se bata cu mine pe lumea noua .
smiley-emoticons-saufen.gif
 

D3LiGhT

Membru
E nasoala treaba fara tine in friends...se destrama...david ma blocheaza ma deblocheaza e foarte nehotarat
 
Sus