Propunere la o deschidere a lumii .

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Salut la toti .
Vad ca admini doresc implementarea versiunii 2.x la 1.x ..
eu am o alta solutie , care poate fi aplicata ( dar grele sperante ) [ cred eu ] .

Aceasta propunere consta in :
Cand se deschide o noua lume , sau o lume deja existenta
sa se deschida o lume cu versiunea 1.x care sa aibe doar zeul nou , sarcinile , farmarile si minunile lumii ( adica mai pe romana , totul in afara de grafica ) si o lume cu versiunea 2.x , dar .. sa te poti loga odata pe vers 1.x sau 2.x si cu acea versiune sa ramai , si poti sa comunici / razboiesti / targuiesti si cu cei de pe versiunea 2.x daca tu esti pe 1.x si asa nu se vor mai produce nemultumiri .
Fiecare isi alege grafica care o doreste ..
dar pentru a fi in corcondanta cu lumea 2.x , trebuie totul inafara de grafica ..


De ex :
eu , sunt pe lumea X vers 1.x si StiL(Exemplu absurd) este pe lumea Y vers 2.x(dar sa fie aceeasi lume)
eu de ex , pot sa il vad in top , sa il atac , si toate alea..


Intelegeti ce vreau sa spun ?!
Astept PRO / CONTRA si dezbateri pe aceasta tema .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
PRO

Mie imi convine dar cum ai spuso si tu putine sanse sa se intample nu doar ca nu vor admini dar e si greu sa faca o lume dubla, adica doua grafici....
 

DeletedUser3972

Guest
contra.
nu ai vrea sa se uneasca si lumile,tu de pe beta sa te lupti cu cineva de pe ny?
 

DeletedUser

Guest
ai inteles tu gresit!se referea la faptul ca la deschiderea unei lumi ,jucatorul sa poata alege ce versiune sa fie
 

DeletedUser3972

Guest
versiunea 2.0 are multe beneficii in plus.de exemplu,cei care vor alege v.2 se vor dezvolta mult mai repede datorita sistemului de farmare.vor putea face negot la pret bun cu negutatorul fenician si etc.tot contra sunt:)

plus ca,cred ca este greu de implementat o asemenea optiune.
 

DeletedUser

Guest
n-ai inteles .. versiunea 1.x de pe lumea X si versiunea 2.x de pe lumea X , este "aceeasi" , doar ca la versiunea 1.x are acea grafica , si la 2.x are grafica aia .. doar ca totul este la fel ..

doar ca grafica este schimbata ..

Edit :
Citeste cu atentie .
Minov a spus:
Aceasta propunere consta in :
Cand se deschide o noua lume , sau o lume deja existenta
sa se deschida o lume cu versiunea 1.x care sa aibe doar zeul nou , sarcinile , farmarile si minunile lumii ( adica mai pe romana , totul in afara de grafica ) si o lume cu versiunea 2.x , dar .. sa te poti loga odata pe vers 1.x sau 2.x si cu acea versiune sa ramai , si poti sa comunici / razboiesti / targuiesti si cu cei de pe versiunea 2.x daca tu esti pe 1.x si asa nu se vor mai produce nemultumiri .
Fiecare isi alege grafica care o doreste ..
dar pentru a fi in corcondanta cu lumea 2.x , trebuie totul inafara de grafica ..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Salut la toti .
Vad ca admini doresc implementarea versiunii 2.x la 1.x ..
eu am o alta solutie , care poate fi aplicata ( dar grele sperante ) [ cred eu ] .

Aceasta propunere consta in :
Cand se deschide o noua lume , sau o lume deja existenta
sa se deschida o lume cu versiunea 1.x care sa aibe doar zeul nou , sarcinile , farmarile si minunile lumii ( adica mai pe romana , totul in afara de grafica ) si o lume cu versiunea 2.x , dar .. sa te poti loga odata pe vers 1.x sau 2.x si cu acea versiune sa ramai , si poti sa comunici / razboiesti / targuiesti si cu cei de pe versiunea 2.x daca tu esti pe 1.x si asa nu se vor mai produce nemultumiri .
Fiecare isi alege grafica care o doreste ..
dar pentru a fi in corcondanta cu lumea 2.x , trebuie totul inafara de grafica ..

De ex :
eu , sunt pe lumea X vers 1.x si StiL(Exemplu absurd) este pe lumea Y vers 2.x(dar sa fie aceeasi lume)
eu de ex , pot sa il vad in top , sa il atac , si toate alea..


Intelegeti ce vreau sa spun ?!
Astept PRO / CONTRA si dezbateri pe aceasta tema .

Îmi pare rău, Minov.Dar așa ceva cred eu că este imposibil. Oricum, mulțumesc că mi-ai cerut opinia.
 

DeletedUser

Guest
Vrei o lume pe care sa fie de fapt 2 versiuni ?
Cam asa ceva vine ..
Doar ca la o lume noua , cum ar veni XI ( cea care urmeaza , sau cum se numeste ) sa poti sa alegi versiunea 1 sau 2 , si daca intrii pe versiunea 1 , sa nu te mai poti intoarce la versiunea 2.
Doar ca in acele 2 versiuni , la versiunea 1 are grafica ei originala , si la versiunea 2 are grafica ei originala , totul este la fel doar grafica schimbata.
Tutorial , farmari , etc.

Ideea mi-a venit ieri ( cand am facut si propunerea ) , cand am vazut si acel topic cu Versiunea 2 pe lumile vechi .

Îmi pare rău, Minov.Dar așa ceva cred eu că este imposibil. Oricum, mulțumesc că mi-ai cerut opinia.
Ok , eu doar am propus .. ca este realizibila sau nu este , numai producatorii jocului stiu . ( chiar si eu am precizat ca s-ar putea sa fie cam imposibil , dar .. Incercarea moarte n-are .. )
 

DeletedUser

Guest
imposibil din punct de vedere tehnic... consider yo.
si sunt contra.
nici tu nu prea intelegi diferentele dintre cele 2 versiuni.
mie, unul, nu mi place la versiunea 2 in primul rand sistemul de farmare!
apoi vine grafica (in special deschiderea multor ferestre) si este discutabila si realizarea minunilor... nu am jucat atat de mult pt a ajunge la ele... dar dupa cum am inteles si vad lucrurile... nu are rost sa joci daca nu esti in primele 5 aliante. insa da... vreau o modalitate prin care sa se grabeasca inchiderea unei lumi. insa la castigarea lumii sa poata sa aiba o sansa si o alianta mica... creata tarziu si alcatuita din putini jucatori.

editare
... ar putea fi o conditie de a "ridica" aceste minuni pe o conditie legata de nr de puncte de batalie.
nu stiu daca pot explica...
se poate monitoriza cate puncte de cultura se produc intr o zi pe lume. sa se monitorizere cat % sunt facute pe aliante.
iar conditia de baza pt a ridica si continua constructia unei minuni sa fie de a avea cel putin... stiu si yo... 15% din punctele de cultura de pe lume. procentajul se poate discuta... nu am urmarit... (si mie imi e cam imposibil sa fac asta) punctele de batalie facute pe lume si pe aliante.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sunt si eu pro:D
Nu cred ca multi ar vrea sa joace pe lume cu v1,dar sunt cativa

App
E cam complicat ce ai scris tu acolo...abea am inteles...trebuie sa fii mai clar:)
 

DeletedUser

Guest
daca te referi la mine... da... am recitit si... :)
dar nu cred ca are rost sa ma chinuii mai mult...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus