Propunere Forum - Sectiune noua , ghiduri.

  • Autor subiect DeletedUser5208
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5208

Guest
Poate fi preluat de la cei de pe .net modelul de sectiune de ajutor cu Ghiduri jucatori , etc ...


Sunt sigur multi care probabil ar posta strategii de joc , folositoare si eu cel putin as traduce din engleza in limba materna ghidurile lor .



Sper sa treaca ideea prin randul vostru si sa aiba priza ca la judo !


Stiu , stiu deja ..sunt multe posturi pe forum , peste tot ..trebuie doar sa cauti...hai sa simplificam un pic lucrurile si sa le punem la vedere.
 

DeletedUser

Guest
Ai la dispozitie urmatorul wiki de ajutor al jocului: http://wiki.ro.grepolis.com

Multe pagini pot fi editate pentru completare, sau chiar se pot crea pagini noi... Daca sunt utile, le adaugam noi pe pagina principala sau in vreo pagina ce nu poate fi editata..
 

DeletedUser5208

Guest
Intr'adevar , Wiki este una dintre locurile in care poti citi despre Grepolis.

Ma gandeam doar ca in maniera in care combinam ghiduri cu sfaturi pe forum , castigi in ambele sensuri .

Ajutor pentru incepatori si o comunitate mai mare si mai activa pe forum .


Intr-o sectiune de ghiduri , poti primi pareri si impresii de la alti utilizatori , lucru ce duce la o inchegare si la o stimulare reciproca de a posta diverse strategii sau utilitati .

Sunt curios daca Wiki-ul are aceleasi accesari ca forum-ul si daca are abilitatea sa raspunda la intrebari .

Si cel mai important , probabil nu sunt multi jucatori care ar avea abilitatea sa scrie un material interesant stiu sa foloseasca wiki. Eu de exemplu , nu stiu.

Sper sa vezi partea pozitiva din ceea ce vreau eu sa incep si ce impact ar avea asupra jucatorilor noi , sa citeasca ghidurile ..sa poata pune intrebari in acelasi loc si sa li se si raspunda.
 

DeletedUser

Guest
Wiki-ul are mai multe accesari chiar... Intr-o vreme am tinut o statistica proprie pentru el.. Are intre 1000-2000 de utilizatori (neinscrisi in mare parte) per zi pe pagina principala.. In medie, din cate retin, cam peste 60% in ei vizitau mai mult de o pagina.
 

DeletedUser5815

Guest
si eu cred ca wiki ar trebui sa fie primul lucru pe care il citeste un jucator... de-aia scrie mare si frumos in meniul jocului "Ajutor"
abia cand nu gaseste acolo toate explicatiile, ar trebui sa caute rapunsuri in forum, daca nu le-a gasit intre timp la colegi

Sper sa vezi partea pozitiva din ceea ce vreau eu sa incep si ce impact ar avea asupra jucatorilor noi , sa citeasca ghidurile ..sa poata pune intrebari in acelasi loc si sa li se si raspunda.

cat despre partea asta, sunt curioasa pe tine cine te-a insarcinat sa "incepi ceva"? .... sau de cand orientalu' a devenit guru in grepolis? :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5208

Guest
Ok , in cazul asta cui pot sa-i trimit ghidurile ca sa fie mai apoi postate pe wiki.


Cat despre chestia cum ca as fi Orientalis ..i-am raspuns deja lu slash26ro , daca voi va aruncati ca oile sa credeti tot ce vreti , e alegerea voastra . Macar eu si cei care trebuie stiu cine sunt . Despre toate celelalte oi care se arunca orbeste , numa' dragoste numa' de bine.


Tonica va saluta.


P.S ..Oi fi eu un pic cam chinuit de fica si galbejit...dar nu's oriental.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus