probleme pe my

DeletedUser

Guest
de cateva ore merge incredibil de prost !
se poate rezolva va rog?
 

DeletedUser4733

Guest
Dupa cum se vede in imagine au trebuit 28 sec pt a se incarca optiunea selectat ......ceea ce cred ca s-a facut dupa ultimul up-date este o mare bataie de joc.

problema.jpg
 

DeletedUser8018

Guest
Eu nu inteleg o chestie. In zilele in care se face updatarea la o noua versiune de ce nu se interzice accesul tuturor. Unii vad ca pot trimite atacuri cu nava iar altii nici macar nu au cum sa se apere. Asta e bataie de joc.
 

DeletedUser8018

Guest
E bataie de joc la adresa noastra. Unii ne sacrificam timpul ca sa fim online sa trimitem atacuri la secunda sau sa ne aparam, si pentru ce? Lipsa de profesionalism.
In mod normal ar trebui sa se procedeze cu anunt cu cel putin 2 zile inainte in care se specifica: poimaine intre orele x-y lucrari de mentenanta, ca sa stim sa evitam perioada respectiva. Nu ca dati mesaj cu o seara inainte " Maine , lucrari de mentenanta" Bun, maine cand ? Eu ce fac , pierd orele degeaba?
 

DeletedUser

Guest
a mers cateva ore bine acum pe seara iarasi dezastru... si faceti ceva cu mesajele alea in germana !

Es konnten keine Feste gestartet werden. :(
 

DeletedUser

Guest
o noua zi , aceeasi problema

aici nu se uita nici un admin?
 

DeletedUser5208

Guest
De multe ori , ceea ce vedeti voi ca si probleme cauzate de server sunt fie din cauza providerului vostru de internet , fie de alta natura .

Chiar zilele trecute forumul extern a cazut de 2 ori intr-o zi . Stiu stiu , voi vorbiti de treburi serioase , nicidecum de forumeala tâmpå fara sa fie anuntate .

Downtime'urile de care voi acuzati echipa Grepo...va spun ca de cele mai multe ori nu sunt cauzate de ei :) staff-ul nostru prea fericit , n'are nici un interes in a tine anumite lumi down ,nici macar inno nu are interesul asta .

De cele mai multe ori situatia vine direct de la host-ul serverelor de joc . Tind sa cred ca nici update-urile lumilor noastre , nu sunt in totalitate facute doar de staff-ul nostru . E ca si cu propunerile ..noi aruncam cu ideii , tot ce pot face ei e sa le dea la nemti . Aia decid cum stau lucrurile .


Administratorii va pot raspunde doar pentru a constata downtime'ul si a-si cere scuze pentru o greseala care nu le apartine . Sunt o gramada de chestii care influenteaza viteza de raspuns a unui server .

In primul rand isp-ul , in al doilea rand eventualele update-uri ale windows-ului + download'uri deschise , vremea de afara, vecinu' din retea care rupe banda'n doua .Antivirusu' care isi face update ...


Cat despre traduceri , toata lumea se plange..inclusiv ei ...au explicat-o odata , o mai zic si eu ....degeaba fac ei traducerile cand in momentul in care introduc noi update'uri , nemtii trimit anumite "bucati" de joc care revin la setarile initiale dupa update. ( limba germana ). Au scris ca se doreste rezolvarea acesteia in urmatorul update la versiune .

Imi pare rau daca nu sunteti satisfacuti de raspunsurile mele , imi pare rau nici ca nu sunt moderator/admin sa va fericesc mai tare sau sa aruncati cu pietre in mine..dar cam asta e adevaru' si nu trebuie sa fii admin ca sa-ti dai seama.
 
Sus