Probleme Lumea Zeta

  • Autor subiect DeletedUser6873
  • Data de început

DeletedUser6873

Guest
Deci vreau sa stiu si eu ce fel de problema este acesta? Cand dau de "rotita" sa-mi vizualizez orasele sau sa ajung la un anumit orasu , ori sa citesc un subiect de pe "Forumul aliantei" , imaginea ori intra in "zoom in" ori "zoom out"! Mai precis :



Iar asa mi se vede in momentul de fata , deci vreau sa-i stiu cauza exacta!




Pies : Problema am rezolvat-o insa eu vreau sa stiu din ce cauza se face asa!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca apasati pe butonul cu rotita e si normal ca browserul dumneavoastra sa activeze functia zoom in sau zoom out dupa caz atunci cand invartiti rotita, fiind scurtaturi prestabilite ale browserului. Puteti folosi bara de defilare sau sa schimbati scurtaturile implicite ale browserului pentru a nu mai avea aceasta problema.
 

DeletedUser6873

Guest
"fiind scurtaturi prestabilite ale browserului" , spune-mi de ce , nu am avut niciodata aceasta problema cand am folosit butonul cu rotita , si am avut-o doar acum?
 

DeletedUser

Guest
Daca se apasa butonul cu rotita ..se activeaza functia Navigare ..care nu merge aici ,si nu zoom ....nu iar aia cu scurtaturi ale browserului...poate ne explici si noua... ca e ceatza!!!;)
navig si eu cu Mozila ..si nu face asa ceva ..
mario curata cache-ul,sau schimba browserul ...e un ceva..;)
 

DeletedUser

Guest
Depinde, daca este dezactivata functia de navigare si apasand pe rotita functioneaza mouse-ul corespunzator tastei CTRL de pe tastatura, este foarte posibil ca miscand de rotita in sus si jos sa se activeze functia zoom in, zoom out. Oricum scurtaturile depind de browser, in cazul de fata fiind vorba de Mozilla Firefox.
 

DeletedUser6873

Guest
Problema am rezolvat-o dar vroiam sa stiu cu exactitate ceea ce o "declanseaza"!
 

DeletedUser

Guest
Calculatorul avea impresia ca tii apasata tasta CRLT. Daca tu nu faceai acest lucru e posibil sa-ti fi activat functia de asistenta a Windows-ului ce se numeste "Sticky Keys". (Tine cateva secunde apasat pe Shift si vei vedea despre ce vorbesc).

Bine-nteles, sunt si alte variante mai putin probabil. Nu avem de unde sti sigur ce s-a intamplat la tine pe calculator :) (apropo, acest lucru s-ar fi intamplat pe orice site te-ai fi aflat, neavand nici o legatura cu jocul si neputand fi infuentata/impiedicata de acesta)
 

DeletedUser6873

Guest
Incearca cand esti intr-un joc anume si atunci o sa-ti apara ceva!
 

DeletedUser

Guest
Ma cam ustura degetul de pe Shift ..si nimic :)
care e din astea .http://support.microsoft.com/kb/126449/ro.ca mie nu imi iese si nu vad schimbat ceva :)

Apăsarea de cinci ori a tastei SHIFT: Comutare între activarea şi dezactivarea TasteAdezive

Pentru a activa Sticky Keys ;)... Apoi o data pe CTRL sa ramana blocat...

Combinatia de CTRL + Mouse Wheel e specifica browser-ului, deci nu cred ca apare in acea lista.

Bubulica, iar nu ai ce face? :p
 

DeletedUser

Guest
singurul lucru care il face ..e sa tin apasat si daca dau din scrol ..naviga prin pagini,in speta ies din grepo ,intru fara logare ..etc...
 

DeletedUser

Guest
Pentru a activa Sticky Keys ;)... Apoi o data pe CTRL sa ramana blocat...

Combinatia de CTRL + Mouse Wheel e specifica browser-ului, deci nu cred ca apare in acea lista.

Bubulica, iar nu ai ce face? :p
Pai asa mai sefu ..de 5 ori si peste CTRL,:))) ca omor HP si degeaba!!!:)
 

DeletedUser

Guest
Pai asa mai sefu ..de 5 ori si peste CTRL,:))) ca omor HP si degeaba!!!:)

Eii... cine naiba crezi ca stie optiunile de accesibilitate pe de rost... :)) Da' ti-am zis cum se numeste functia, nu? :))

In fine, te-ai convins ca nu e de la joc?
 

DeletedUser

Guest
am gasit un nou emoticon ..cred ca am sa ti-l aloc ..cu riscul de a-mi lua vacanta:)
uite-l te reprezinta:D
00020159.gif
=Norbit
 

DeletedUser

Guest
Ei, ei... Adica nu ti-am dat pana acum vacanta de cate ori m-ai vanat, dar totusi impresia ta generala e ca eu o sa te banez cu prima ocazie dupa postarea unei pictograme!? Cu riscul de a devia de la subiect (clar) imi spui te rog ce ti-a lasat tie impresia asta?
 

DeletedUser

Guest
Esti "politistul "forumului,uneori ,alteori "Smurdul" colegilor tai,culoarea te reprezinta si la nick,intodeauna esti Hold it,"iti spun eu ...si asa este ."..etc..etc...te reprezinta ..e drept in viziunea mea.....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
multumit?.....satisfacut,...?implinit,..?inbujorat.?..etc...etc.:D
 

DeletedUser

Guest
@bubulica: Mai... Daca asta e parerea ta, nu cred ca ti-o pot schimba printr-un post.... Eu personal nu ma vad si nici nu ma consider un politist al forumului. Iar tinand cont de numarul de postari ce includ cuvinte sau expresii de genul "cred", "am impresia", "e posibil" nu cred cici ca am un aer permanent de "iti spun eu... si asa este". E posibil uneori. E drept ca uneori poate asta se si asteapta de la mine.

Totusi inca as fi curios ce anume te-a indemnat sa scrii fraza "cu riscul de a-mi lua vacanta".. Ma intalnesc des cu acest fragment si tocmai de la oameni ca tine, carora li s-a tot permis sa-si posteze parerile (indiferent care sunt ele) in toate locurile... De ce anume simteai tu ca ma voi supara atat de tare in momentul in care pui un emoticon cu un politist.
 
Sus