probleme logare lumea NY

DeletedUser

Guest
In cursul zilei de azi am intampinat probleme la logarea pe lumea NY.Nu ma logheaza... in timp ce pe XI si pe lumea eroilor nu am nici o problema de genul asta.

Nici pana acum nu am reusit sa intru pe lumea NY.Poate in timp ce va scriu se va remedia ceva dar v-as ruga sa verificati va rog si sa-mi comunicati ce anume se intampla.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Acum am reusit sa intru pe aceasta lume.Dar va rog sa verificati ce se intampla pentru ca toata ziua azi asha mi-a facut, poate imi face si mai tarziu....
 

DeletedUser

Guest
Va rog sa-mi dati si mie un raspuns pentru vad ca azi o iau de la capat...Iar imi face probleme jocul la logare........
 

DeletedUser

Guest
Ne pare rau dar nu exista nici o problema cu aceea lume. Incearca sa-ti golesti cookies-urile si cache-ul... Incearca de asemenea mai multe browsere si eventual daca ai vreun antivirus cu modul de verificare HTTP, incearca sa-l dezactivezi temporar pentru a vedea daca s-a rezolvat problema.

De asemenea, e posibil ca, daca o conexiune de internet proasta, sa ai astfel de probleme.
 

DeletedUser

Guest
am verificat toate aceste lucruri, plus ca intru fara probleme pe lumea XI si pe lumea eroilor si va asigur ca internetul imi merge foarte bine...

O sa incerc sa mai ma uit la cache...
 

DeletedUser

Guest
Am facut verificari si nu am nimik din ce enumeri mai sus.

Va rog faceti verificari pe nickul meu si vedeti problema pt ca ieri NY si-a revenit din senin , iar azi din senin nu ma mai pot loga.Eu pe Ny n-am avut probleme niciodata, ieri au inceput...Pe toate lumile pe care joc ma pot loga fara probleme(XI, Lumea eroilor) numai pe NY nu pot.............Deci va rog sa verificati, pt ca eu am premium activat pe lumea NY si-l pierd aiurea.......
 

DeletedUser

Guest
Serverul de la ro13.grepolis.com nu răspunde suficient de rapid. -mesajul acesta apare cand deschid cu mozilla

Oops! Google Chrome could not connect to ro13.grepolis.com - iar acesta cu chrome

Puteti verifica si veti vedeaca pe xi si eroilor intra fara probleme....

Poate voi aveti vreo problema cu propagarea DNS-urilor la anumite conexiuni...
 

DeletedUser

Guest
acum am reusit sa ma loghez, asa am patit si ieri dar e foarte posibil sa am iar probleme mai tarziu.
 

DeletedUser

Guest
Bineinteles ca asha cum banuiam iar nu pot intra pe lumea NY.Am facut tiket de azi si astept un raspuns dupa ce verificati...De la mine nu este nici o problema...Am mai multe calculatoare in casa si am incercat de la toate si mereu aceeasi problema.Pot intra pe xi si pe eroilor dar pe NY nu pot..........
 

DeletedUser5208

Guest
V3nus , stiu ca poate suna absurd..dar incearca de la un vecin..sau de la o alta sursa de internet...acelasi cont..daca iti merge bine din alta parte ..inseamna ca problema e de la tine din casa.

cea mai simpla varianta.
 

DeletedUser

Guest
V3nus , stiu ca poate suna absurd..dar incearca de la un vecin..sau de la o alta sursa de internet...acelasi cont..daca iti merge bine din alta parte ..inseamna ca problema e de la tine din casa.

cea mai simpla varianta.

Cum sa fie de la mine daca pe XI si pe lumea eroilor merge?Poate dns-urile de la grepolis nu se propaga asha cum trebuie.......Eu nu caut cea mai simpla varianta. Eu caut varianta corecta....Atata timp cat pana in data de 1 martie nu am avut nici o problema cu aceasta lume iar pe altele imi intra fara probleme e clar ca ceva s-a intamplat.....Schimbari de server sau nush....Atata timp cat nu se fac niste verificari nu se mai poate da cu presuspusul.

Am facut tiket si acum astept un raspuns concret, fara presuspuneri sau cea mai simpla varianta.
 

DeletedUser8901

Guest
Aceasi problema o intampin si eu, pe celelate lumi ma pot conecta iar pe NY ba.

Astept un raspunc concret.

Va multumesc


Oops! This page appears broken. DNS Error - Server cannot be found.

asta imi zice
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cei care nu se pot loga sa isi stearga un cont(daca au 2)

lol, eu joc pe 3 lumi, cunosc care joaca pe 4, 5 ...ce legatura are pe cate lumi joci?N-are nici o legatura.

Si legat de ultimul up-date sunt probleme mari la negot intre orasele proprii pe lumea ny.Nush daca a sesizat careva dar nu se mai pot trage cu mouse-ul orasele intre care vrei sa faci negot sau merge dar dupa n incercari...Au aparut destule bug-uri acolo...
 

DeletedUser

Guest
am o problema in logarea pe lumea MY .....
merge sa ma loghez pe achiles dar pe my nu merge....
am instalat alt browser am sters cookie ,am dat restart la modem am facut orice era posibil
si tot nu merge ....imi puteti spune careva de la ce sa fie???
adica pe o lume merge pe alta nu ...deci de la mine nu are cum sa fie :(
 

DeletedUser

Guest
Mie nu mi sa intamplat niciodata. Vedeti si cu anti-virusul. De multe ori este daunator PC-ului. Vrea bine, si apoi se apuca si sterge ca nebunu' si a rezolvat PC-ul :))
 

DeletedUser5208

Guest
Deci eu pun pariu ca e o problema de la ISP :)

Am intalnit recent aceeasi problema pe un alt browser-game ...unul dintre cele 2 servere ale jocului era imposibil de logat , pagina se incarca foarte greu si/sau renunta sa se mai incarce intr-un anumiti punct .


Si cei care aveau jocul cat si eu am facut tot posibilul sa vedem care era baiu' . Intr-un final serverele si-au revenit . Se pierdusera pachete undeva intre server si target .


Exemplu : daca cei de la INNO au facut un update pe serverul care tine lumea NY iar ISP-ul tau are un port , sau ceva care sa blocheze accesul catre zona respectiva , garantat vei avea de suferit .

Si/sau viceversa ...daca cei de la internet au blocat ceva si cei de la INNO nu accepta conectiuni din zona respectiva , garantat vei avea de suferit .



Acum voi stiti , daca serverele nu sunt , calculatorul vostru' nu este..ramane internetul si isp-ul ...vorbiti cu ei..or sa va spuna ca e din vina voastra sau ca e vina paginii tinta . E modalitatea lor de a pasa vina si responsabilitatea pe umerii altora .

Atata timp cat anumite lumi va merg , iar respectiva nu ( si nu este o problema generala ) inseamna ca e internetul si o setare catre directia respectiva.
 

DeletedUser

Guest
sa-ti dau un raspuns V3nus10
nu era vorba despre lumile de joc
eu joc pe toateB-) si nu am nicio problema
eu zic de conturi
cine are mai multe conturi nu poate sa joace pe o anumita lume pana nu i-a pedeapsa si asteapta 24 ore
mie m-i s-a intamplat dar era pe Alpha
 

DeletedUser

Guest
Exact asa mi se intampla si mie...

nu ma pot loga deloc pe lumea ny...am incercat toate brawserele ...imi arata exact ca la baiatul acesta si nu am mai intrat de 2 zile ,va rog frumos cine imi poate da o explicatie si un indemn :p
 

DeletedUser

Guest
Ca sa rezolvati problema trebuie sa schimbati IP la pc sau sa urmati urmatori pasi
-networc conection
-proprietati local area conection
-2xclic internet protocol
-bifati casuta "use de following IP adress"
-apoi o debifati si o bifati pe cea de deasupra ei "optain al Ip adess automatical
 
Sus