Problema cucerire oras.

  • Autor subiect Artemida.A.Ravic
  • Data de început

DeletedUser

Guest
salut. am o problema. mai am revolta intrun oras 7 ore si nu ma lasa sa trimit nava de colonizare nici cum. de ce???? si cultura am: Nivel de cultură: 3 Oraşe: 2/3
4/9. cand sa trimit nava de colonizare imi zice sa pun unitati terestre, daca pun unitati terestre zice ca nu are cu ce sa le transporte, daca pun si nava de transport iar zice ca trebuie sa trimit si unitati terestre. ma ajutati va rog frumos???
 

DeletedUser

Guest
pe langa nava, transportoare si unitati terestre ai mai pus si bireme sau nave usoare ? daca nu de asta nu te lasa.. pune bireme/usoare si poti sa dai drumul la nava
 

DeletedUser

Guest
cate trebuie???

- - - Updated - - -

pfff, mis toate in sprijin departe, peste 7 ore.
 

DeletedUser

Guest
poi depinde... poti trimite si cate 1.. dar pe lume cu revolte se trimit usoare cand dai cu nava.. 30+ dak esti mic la puncte poti trimite si mai putine. Bafta !
 

DeletedUser

Guest
am 2 orase, in total 7000 pct. am pus la port sa imi faca 3, sper sa nu pierd orasul..
 

DeletedUser

Guest
fi atent la timpi.. in cat timp ti se termina biremele/usoarele, + cat timp faci cu nava.. si daca te incadrezi in 7 ore
 

DeletedUser

Guest
3 bireme: 4 ore, nava ~1:25:50, e chiar langa insula mea\
O intrebare, zidul afecteaza atunci cand vrei sa faci revolta sau akm cand trimit astea ma poate afecta?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
poi te afecteaza.. cu cat este zidul mai mare si are trupe de aparare in el.. cu atat iti distrugi mai multe trupe.. dar daca orasul este gol nu afecteaza asa tare
 

DeletedUser

Guest
deci: are zid mai mare, lv 14, dar am curatit si nu mai are nimik unitati ca e inactiv baiatu. dar trimit oricum si unitati ca am si ce si cu ce.:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
oare cu o usoara nu e destul? ca sa nu pierd timp si poate si orasul...
 

DeletedUser

Guest
aham, am inteles. ms de ajutor.

- - - Updated - - -

cu o nava incendiatoare e bn?
 

DeletedUser

Guest
Danciu ti-a explicat ceva dar te-a plimbat pe la Paris un pic!
Adevarul e urmatorul:
Si eu candva am patit acelasi lucru ca si tine!Ceea ce este de fapt acolo ,e o eroare de traducere care sincer nu imi dau seama cum mai exista si acum dupa atati ani!
Tie trebuia sa iti spuna in mod normal,pe langa acele trupe pe care le-ai pus pentru atac sa pui si o nava de atac sau aparare!
Asta e ceea ce se intampla defapt!
spor!
 
Sus