prieteni

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
salut,
ati putea face o lista de prieteni pentru jucatori? adica adugi un prieten la lista si automat faci pace cu el.cand vrei sa-l cucersti ( de exemplu) il scoti din lista. daca se va face aceasta lista , ii las pe sefi sa determine numarul de prieteni,etc. .
 

DeletedUser

Guest
Si cam cu ne-ar ajuta dacă am avea prieteni ? Nu putem avea prieteni si fără lista aia ?
 

DeletedUser

Guest
O listă de prieteni ar fi ok. Dar nu pentru motivele expuse mai sus, ci din cu totul alte rațiuni:
Să ai posibilitatea de a vedea cine este on sau nu din acea lista ( verde,,on'', roșu ,,off'' ), pentru situații de urgență- atunci când arde buza după un suport sau o spargere rapidă . De multe ori, mulți sunt pe joc dar și nu pe skype sau mess, din varii motive. Ai știi cui să dai un pvm, rapid.
Din acest punct de vedere, da, ar fi utilă implementarea unei asemenea opțiuni, existentă dealtfel pe alte jocuri oferite de INNO.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Dark... Aceasta idee e facuta in alte jocuri... Problema la ea e ca jucatorii noi, care inca nu inteleg partea cu "online" si de ce i-ar afecta sunt clar dezavantajati si vor accepta prietenii fara a sta pe ganduri...

In schimb e folosita foarte rar de 2 prieteni.

Parerea e personala, bine-nteles... Si e doar din experienta mea cu aceasta functie.
 

DeletedUser

Guest
Sigur, am specificat că este preluată. De utilă, este utilă..garantat. ,, Dincolo'' dădeam add la toată tribul și vedeam cine este on la un moment dat și cui mă puteam adresa, specific, fără a recurge la circulare. Pentru că repet, chiar și eu sunt de multe ori pe joc dar nu și pe chat-ul alianței ( fie el skype sau mess). Iar chat-ul furnizat de joc este f.f.f. rar folosit.
Acum, dacă stăm strâmb și judecăm drept, orice jucător nou este dezavantajat de tot ce mișcă pe aici. Ăsta nu este un contra-argument solid.
 

DeletedUser

Guest
Nu e... Ti-am spus .. E parerea mea la cum am vazut eu functia folosita in principal... La cum o folositi voi e foarte utila, e drept...
 

DeletedUser5208

Guest
Toate ideile si propunerile expuse au puncte tari si puncte slabe ..utilitatea lor fiind diferita de modul in care o percep jucatorii .


Norbit , in cazul in care populatia de pe Grepolis ar sprijini intr-o masura mai mare ideea , aceasta ar putea fi implementata?

Sau , e iarasi doar o idee buna care din pacate nu poate fi realizata din terte motive .



Cat despre propunerea in sine ..sunt total de acord!
 

DeletedUser

Guest
Poate fi propusa mai departe si, eventual, implementata sau nu... Nimic nu se realizeaza peste noapte si ideile raman dezvoltatorilor... Unele chiar foarte bune si utile au durat luni pentru implementare (spre exemplu, acordarea dreptului de intemeietor automat doar liderilor in cazul in care actualul e sters pentru inactivitate).
 

DeletedUser5208

Guest
Am inteles Norbit si multumesc pentru raspuns .

Ce anume ar trebui facut ca aceasta idee sa ajunga propusa mai departe ?:)

Pentru mine ar fi foarte importanta doar pentru faptul ca pot sa vad foarte usor cine este activ , cat de activ si cine este online ca sa stiu cu cine pot sa vorbesc imediat despre o situatie . Evident , nu sunt singurul care crede lucrul acesta .

Care sunt pasii pe care noi ca si jucatori ai serverului trebuie sa-i abordam pentru a atrage atentia asupra acestei idei ?:)
 

DeletedUser5208

Guest
Cu tot respectul de rigoare ,o consideri o idee SF ? :)

Sau crezi ca procentul de "in general" poate fi aplicat si aici?
 

DeletedUser

Guest
Asta nu .. Nu e o idee SF.. Sper ca nu s-a inteles asta.. Vorbeam de propuneri, in general... Daca nu sunt SF si atrag atentia comunitatii, sunt trimise mai departe....

Repet, asta nu inseamna implementare.. Nu inseamna nici ca discutiile asupra ei trebuie sa se opreasca aici...
 

DeletedUser5208

Guest
Multumesc pentru raspuns .

Exista o oarecare varianta din punctul tau de vedere in care ideea de "Prieteni" ar putea fi implementata ..ce functii ar putea ea sa aiba?
 

DeletedUser

Guest
Ahh.. nu.. asta ar fi o discutie prematura... Adica, astea ar fi pareri exprimate ca dorinte, exact cum faceti si voi.. Nu exista nimic sigur..
 

DeletedUser5208

Guest
Asta si ceream, pareri ca si jucator ..ca si dorinte pe care le-ar putea avea functia din punctul tau de vedere .
 

DeletedUser

Guest
Eii.. din punctul meu de vedere s-a zis tot ce s-a avut de zis... Functia ar trebui sa arate cand a-i fi online si atat... Vezi argumentul lui Dark ca motiv pentru acest lucru.. In rest, nu stiu, eventual sa nu poti ataca pe cei din lista de prieteni pentru a elimina eventualele abuzuri indreptate spre incepatori...
 

DeletedUser5208

Guest
Am inteles ...da , suna foarte frumos.

Acum sa vedem ce trece de "Birou"
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus