Pozitia pe harta*

DeletedUser

Guest
Buna! Am o intrebare pt cine stie sa-mi raspunda: cand am deskis contul care-l am in prezent in lumea Beta, am fost intrebat despre pozitia pe harta, pe care o doresc. Atunci am selectat aleator, asa ca acum as dori sa aflu care este pozitia mea pe harta. Cum pot afla asta?:eek:
 

DeletedUser

Guest
Te uiți în ce direcție sunt mai dezvoltate insulele de lângă tine, sau mai libere. Direcția ta va fi direcția insulelor mai libere. Dar este valabil doar pentru început, dacă se dezvoltă situația pe lângă tine, nu mai știu...
 

DeletedUser

Guest
Buna! Am o intrebare pt cine stie sa-mi raspunda: cand am deskis contul care-l am in prezent in lumea Beta, am fost intrebat despre pozitia pe harta, pe care o doresc. Atunci am selectat aleator, asa ca acum as dori sa aflu care este pozitia mea pe harta. Cum pot afla asta?:eek:

un răspuns logic: poziţia ta este aleatorare :D
 

DeletedUser

Guest
centrul hartii are coordonatele x=490 y=490


coordonata x creste de la vest spre est
coordonata y creste de la nord spre sud

de exemplu insula de coord 300/650 se gaseste in s-v
 

DeletedUser

Guest
Bun, si daca io am coordonatele 357 625, unde crezi ca ma situez? Vreau sa imi stiu coordonatele!!
 

DeletedUser

Guest
Aha, cred ca m-am regasit. Sunt inspre S-V. Multumesc mult stupiddevil :) Raman dator.
 

DeletedUser

Guest
regiunea

cum pot afla in ce regiune sunt??!??
am apasat aleator cind m-am inregistrat
 

DeletedUser598

Guest
Dai click pe harta,si iti apar coordinatele jos,in partea stinga.
 

Nihilius

Membru activ
Va rog sa folositi functia Cautare pe forum. Multe din intrebarile voastre au fost deja puse, s-a si raspuns la ele:

centrul hartii are coordonatele x=490 y=490


coordonata x creste de la vest spre est
coordonata y creste de la nord spre sud

de exemplu insula de coord 300/650 se gaseste in s-v
 

DeletedUser

Guest
Bine am coordonatele 594 si 481
asta unde se afla aproximativ?
 

DeletedUser

Guest
Te afli in marea 54.

Deja ai deschis 2 topicuri la intrebari intr-o singura zi.Te rog citeste wiki-ul si apoi,daca nu intelegi,pune intrebari.
 
Sus