Povesti de groaza

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Ei bine,stie cineva?I s-a intamplat cuiva ceva asemanator?Relatati aici!
 

DeletedUser

Guest
Asteptam bulisor,asteptam.Ai grija sa nu te prinda avalansa,ca mai apoi povestesc eu poveste de groaza cu tine ca personaj principal.
 

DeletedUser3207

Guest
Povestea asta am auzit-o de la un prieten.Nu stiu cat este de adevarata.
Se facea ca intr-o zi Mihai,un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa,intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul.Mihai raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna ,sunt Mary,sunt in fata mallului,hai sa ne jukam!'.Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera.Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna,sunt Mary,sunt in fata supermarketului,hai sa ne jukam.Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna ,tot eu sunt,sunt in fata casei tale,hai sa ne jukam'.Mihai se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba,acum e randul tau!!!!!!!!!'
Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.
 

DeletedUser

Guest
erau odata 2 baieti care erau prieteni.Intr-o zi acestia au fost provocati sa merga intr-o casa parasita.Bogdan nu a vrut sa mearga.Se spunea ca in casa aceea au murit mai multe persoane misterios.Mihai fiind mai curajos nu a bagat in seama ce spunea Bogdan asa ca neavand in cotro a mers cu Mihai in casa.Atunci usa sa deschis si cand au intrat sa inchis brusc.Pe perete era mult sange.Deodata vad o umbra o urmaresc pana intro camera unde erau toti oameni disparuti si erau morti bineiateles asa ca au incercat sa iasa din camera si nu au reusit sa iasa si deodata apare un barbat cu o coasa si se indreapta spre ei.Dar apare o batrana care era bunica lui bogdan si deschide usa fantoma bunicii lui Bogdat ii trage afara din camera dar ea nu a reusit sa iasa au ajuns la usa de la intrare si era
incuiata.Barbatul vine spre ei dar apare bunicul lui Mihai care bineinteles ca era mort si ii scoate afara.Atunci bunicul lui Mihai a spus ca mai bine nu.

E de pe net da sa ma aflu si eu in discutie:p
 

DeletedUser

Guest
A fost odata, nu stiu exact cand si cum , pentru ca mi-a povestit un coleg de alianta. Oricum , era sa zicem Gicu, sti voi, Gicu ala micu , mare gamer, tare raude tot. si i s-a stricat calculatorul, nimeni nu stia ce avea....simtea ca inebuneste (Gicu avea programate niste atacuri in grup, doua polisuri grasute il asteptau cuminti pe insula vecina)...

vreti si continuarea?
 

DeletedUser

Guest
A fost odata, nu stiu exact cand si cum , pentru ca mi-a povestit un coleg de alianta. Oricum , era sa zicem Gicu, sti voi, Gicu ala micu , mare gamer, tare raude tot. si i s-a stricat calculatorul, nimeni nu stia ce avea....simtea ca inebuneste (Gicu avea programate niste atacuri in grup, doua polisuri grasute il asteptau cuminti pe insula vecina)...

vreti si continuarea?

Sa moara mama de batranete multa , nu sunt eu gicu ala al tau . Dar cine ii colegul tau de alianta? Cumva LAMINE numai el il stie pe gicu indeajuns de bine ...hahaha
 

DeletedUser

Guest
Toate ca toate, dar de Lamine sa nu te iei si aici ca esti off-topic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Toate ca toate, dar de Lamine sa nu te iei si aici ca esti off-topic

E nu!!! Tu ai idee cat ma ingrozit asta pe mine ?Stii cum stateau vanatorii antici prin boscheti ca sa vaneze cu sulita? Ceva asemanator am patit si eu cu LAMINE. Baga spaima in dorsalul meu si eu fugeam razand . Eu am trait adevarate cosmaruri cu LAMINE dar si el a trait horror cu mine ... hahaha
Cred ca s-ar bucura enorm sa ma vada :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus