posibila eroare la sporire putere

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am ridicat puterea la un sat de tarani pina la 82%, dupa care am mai dat un atac de sporire a puterii ca sa pot lua mai multe resurse, insa am primit raport cum ca acel sat a opus rezistenta si mi-a murit toate unitatile din acel atac.
Mor trupele si la sporire putere sau nu?
Si de ce a scazut puterea asa de mult, 58 %, cand eu atacand cu toata armata, scadeam cu cel mult 20%, iar acuma cu tocmai 58%, probabil ca este o eroare.

Am in academie cercetata si "diplomatie", iar pina la acest caz am mai atacat sate de tarani si la dispozitia de 42%, ridicand puterea dupa care il farmam, fara a intampina rezistenta, iar acuma asta am primit.
[URL=http://www.radikal.ru] [/URL]
 

DeletedUser

Guest
Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie:


04_03_2010_07-39-45.png



Un admin pe-aici n-avem?
 

DeletedUser

Guest
Puterea satului de tarani scade mult daca va omoara toate trupele trimise in atac. Nu este nici o eroare.
 

DeletedUser

Guest
Puterea satului de tarani scade mult daca va omoara toate trupele trimise in atac. Nu este nici o eroare.

Mi s-ar parea corect sa sa intample invers: sa scada dispozitia foarte mult, nu puterea.
Scaderea puterii de catre un singur jucator afecteaza toti jucatorii care farmeaza satul respectiv. ;)
 

DeletedUser

Guest
Probabil s-au gandit ca se consuma multa energie in lupta prin urmare puterea de lupta a locuitorilor satelor de tarani scade. ;)
 

DeletedUser

Guest
asteptati si voi pana la 60% cu diplomatia cercetata. uitti-va la moaca taranilor din icon. daca rad puteti face ce doriti voi. daca sunt ingandurati si au o secera in mana, aleatoriu, sub 60% dispozitie, pot riposta oricand, indiferent ca pradati sau ridicati puterea. daca nu au ripostat la 40% nu inseamna ca nu pot riposta la 59%. depinde si cata tuica au in nas :)
ganditi-va si voi ca sunt tarani. nu au carte multa. ce vad ei?...vad sosind in satul lor niste soldati. de unde sa stie ca vin la munca? tot astia au mai venit si le-au furat gainile, violat femeile etc etc. si dupa ce iau o tuica in nas, sa prinda curaj, fara sa intrebe si ei "scopul si durata vizitei?" se pun cu sapele pe rangersi. totul e logic :D
 

DeletedUser

Guest
Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie:


04_03_2010_07-39-45.png



Un admin pe-aici n-avem?

Cum de incerci sa "cresti puterea" la un sat cu 49% dispozitie?
Nu ma mir ca te-ai fript tare.
Eu nu atac sub 70%, atac la 70% doar cand imi trebuie repede resurse, atac de obicei la 80% sa apuc sa fac "negot" cu fiecare oras.
:eek:
 

DeletedUser

Guest
Cum de incerci sa "cresti puterea" la un sat cu 49% dispozitie?
Nu ma mir ca te-ai fript tare.
Eu nu atac sub 70%, atac la 70% doar cand imi trebuie repede resurse, atac de obicei la 80% sa apuc sa fac "negot" cu fiecare oras.
:eek:

Am atacat pt cresterea puterii si sate cu 42-43% dispozitie si nu mi s-a intamplat nimic.Oricum,acum atac pt cresterea puterii cand dispozitia este peste 60%.
 

DeletedUser

Guest
Pisica şi Alin:
aceeaşi problemă.

După ce am ridicat puterea, când am depăşit 100% am pierdut toate trupele iar puterea s-a resetat la ZERO.
În etapa asta, 70 de arcaşi - cât am trimis - nu sunt de ici-de colo şi nici eu n-am chef să pierd vremea şi banii pe un joc care se promite de cacao.

Stimaţi admini... vă rog să vă faceţi treaba, ca să nu ne apucăm să intrăm cu scripturi. Putem face asta şi chiar nu aveţi ce spune. Vreţi varză din jocurile voastre?
Noi am fost ok, am intrat să jucăm şi să ne destindem prin asta. Fiţi şi voi şi luaţi atitudine pentru un joc bine pus la punct.

Din câte ştiu, un joc e verificat şi răsverificat, înainte de a fi lansat pe piaţă, de diverşi indivizi care se pretind gamblers. De fapt, e o prestare de servicii. Dar aceste servicii devin bătaie de joc şi hoţie atunci când apar bug-uri. E ca un mixer care sare-n castron când dai cu el în frişcă.

Nu vreau să ajungem la instanţe superioare, rog frumos verificare şi soluţionare.
Nu e prima dată când apelez.
A treia oară iese cu scandal legal sau cu nenea Hack.

PS. N0ave: ia mai încearcă, fratele meu, să vezi cam care-i treaba. După 6 ani de joc pe .com, cred că putem discuta ceva. Sau nu.
Restul postatorilor, vă rog să vă abţineţi. Dacă nu aţi înţeles subiectul, lăsaţi predicatul în pace. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu e niciun bug...ce e asa greu de inteles?...

eu nu inteleg de ce e nevoie sa ridici puterea satului cand dispozitia e 50%?...nu are nicio logica sa faci asta...dar poate jucati voi alt joc...
 

DeletedUser

Guest
nu e niciun bug...ce e asa greu de inteles?...

eu nu inteleg de ce e nevoie sa ridici puterea satului cand dispozitia e 50%?...nu are nicio logica sa faci asta...dar poate jucati voi alt joc...

Ai balcon?
Nu-l ţine degeaba... zi-ne şi nouă cât timp faci, în cădere liberă, până pe tufele pline de zăpadă de sub el.;)

Later edit: Aşteptăm răspunsul adminilor la subiect. Rog frumos să nu infectaţi topicul cu posturi în afara subiectului. Acest lucru duce doar la difuzia ideii postate iniţial.

Vă mulţumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pisica şi Alin:
aceeaşi problemă.

După ce am ridicat puterea, când am depăşit 100% am pierdut toate trupele iar puterea s-a resetat la ZERO.
În etapa asta, 70 de arcaşi - cât am trimis - nu sunt de ici-de colo şi nici eu n-am chef să pierd vremea şi banii pe un joc care se promite de cacao.

Stimaţi admini... vă rog să vă faceţi treaba, ca să nu ne apucăm să intrăm cu scripturi. Putem face asta şi chiar nu aveţi ce spune. Vreţi varză din jocurile voastre?
Noi am fost ok, am intrat să jucăm şi să ne destindem prin asta. Fiţi şi voi şi luaţi atitudine pentru un joc bine pus la punct.

Din câte ştiu, un joc e verificat şi răsverificat, înainte de a fi lansat pe piaţă, de diverşi indivizi care se pretind gamblers. De fapt, e o prestare de servicii. Dar aceste servicii devin bătaie de joc şi hoţie atunci când apar bug-uri. E ca un mixer care sare-n castron când dai cu el în frişcă.

Nu vreau să ajungem la instanţe superioare, rog frumos verificare şi soluţionare.
Nu e prima dată când apelez.
A treia oară iese cu scandal legal sau cu nenea Hack.

PS. N0ave: ia mai încearcă, fratele meu, să vezi cam care-i treaba. După 6 ani de joc pe .com, cred că putem discuta ceva. Sau nu.
Restul postatorilor, vă rog să vă abţineţi. Dacă nu aţi înţeles subiectul, lăsaţi predicatul în pace. :)


Nenea cu hacareala... Vezi tata poate reusesti sa-ti hacarasti calculatorul si sa-l scapi de stapan... ;) Ia incearca tu, fratele meu sa vezi care-i treaba. Dispozitia mica a facut ca satenii sa se rascoale. Satenii dupa lupta s-au imbatat ca porcii si nu mai au putere.. Hai ca nu-i greu.. E si pe intelesul fiecaruia ;)
 

DeletedUser

Guest
Ai balcon?
Nu-l ţine degeaba... zi-ne şi nouă cât timp faci, în cădere liberă, până pe tufele pline de zăpadă de sub el.;)

Later edit: Aşteptăm răspunsul adminilor la subiect. Rog frumos să nu infectaţi topicul cu posturi în afara subiectului. Acest lucru duce doar la difuzia ideii postate iniţial.

Vă mulţumesc.

mai bine te apuci sa desenezi in paint...ca jocul asta nu-i pentru tine...

cand vad copii ca tine in joc(si pe forum)...imi dau seama cat de important ar fi un test de inteligenta la inscriere...

Pisica şi Alin:
aceeaşi problemă.

După ce am ridicat puterea, când am depăşit 100% am pierdut toate trupele iar puterea s-a resetat la ZERO.
În etapa asta, 70 de arcaşi - cât am trimis - nu sunt de ici-de colo şi nici eu n-am chef să pierd vremea şi banii pe un joc care se promite de cacao.

Stimaţi admini... vă rog să vă faceţi treaba, ca să nu ne apucăm să intrăm cu scripturi. Putem face asta şi chiar nu aveţi ce spune. Vreţi varză din jocurile voastre?
Noi am fost ok, am intrat să jucăm şi să ne destindem prin asta. Fiţi şi voi şi luaţi atitudine pentru un joc bine pus la punct.

Din câte ştiu, un joc e verificat şi răsverificat, înainte de a fi lansat pe piaţă, de diverşi indivizi care se pretind gamblers. De fapt, e o prestare de servicii. Dar aceste servicii devin bătaie de joc şi hoţie atunci când apar bug-uri. E ca un mixer care sare-n castron când dai cu el în frişcă.

Nu vreau să ajungem la instanţe superioare, rog frumos verificare şi soluţionare.
Nu e prima dată când apelez.
A treia oară iese cu scandal legal sau cu nenea Hack.

PS. N0ave: ia mai încearcă, fratele meu, să vezi cam care-i treaba. După 6 ani de joc pe .com, cred că putem discuta ceva. Sau nu.
Restul postatorilor, vă rog să vă abţineţi. Dacă nu aţi înţeles subiectul, lăsaţi predicatul în pace. :)


si postul asta atinge cotele maxime ale penibilului...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nenea cu hacareala... Vezi tata poate reusesti sa-ti hacarasti calculatorul si sa-l scapi de stapan... ;) Ia incearca tu, fratele meu sa vezi care-i treaba. Dispozitia mica a facut ca satenii sa se rascoale. Satenii dupa lupta s-au imbatat ca porcii si nu mai au putere.. Hai ca nu-i greu.. E si pe intelesul fiecaruia ;)

Calmează-ţi caii şi nu-i mai călări. Am rugat să nu postaţi dacă n-aţi înţeles ideea.
Pentru tine, că mi-e milă de neputinţa de înţelegere a unora: Am dat creştere de putere la dispoziţie 60 şi putere peste 100. Am pierdut trupele iar puterea s-a resetat la zero. Înţelegi, mata? Sau nu citeşti decât spaţiile goale?
 

DeletedUser

Guest
Calmează-ţi caii şi nu-i mai călări. Am rugat să nu postaţi dacă n-aţi înţeles ideea.
Pentru tine, că mi-e milă de neputinţa de înţelegere a unora: Am dat creştere de putere la dispoziţie 60 şi putere peste 100. Am pierdut trupele iar puterea s-a resetat la zero. Înţelegi, mata? Sau nu citeşti decât spaţiile goale?

Ok.. Hai sa nu o lungim aiurea:

1. Nu ai specificat nici unde dispozitia.
2. E a doua oara cand spui putere peste 100. Personal, chiar nu pot intelege asta. Fie-ti inca o data mila de mine si explica-mi.
3. Daca nu ai diplomatia cercetata, dispozitia de 60% e destul de mica.
4. Puterea scade dramatic in momentul in care satul ferma opune rezistenta.

Deci, tu ai atacat la dispozitie de 60 si satul ferma a opus rezistenta, drept urmare puterea ia scazut foarte mult (100%) iar o parte (sau toata, nu ai specificat) din armata ti-a murit.

Dupa cum ai observat in postul acesta am incercat sa-ti vorbesc foarte frumos si sa nu am facut misto de incapacitatea ta mintala de a intelege o problema oricat de mura-n gura ti s-ar da. Sper ca se intelege de la sine ca mi-ar face o deosebita placere sa vad cum iti lasi incapatanarea aia acasa si te pui frumos si regandesti problema, ca mai apoi cand te pui sa scrii urmatorul post (in afara de misto-urile complet inutile ce le vei face) vei avea si un gram de logica p-acolo. Doar fiindca un joc nu e cum iti convine tie, asta nu inseamna ca are o problema.
 

DeletedUser

Guest
Daca nu ma insel, pe undeva pe la "Ajutor" scrie ca puterea poate fi crescuta doar daca dispozitia satului e peste 60%, in caz contrar existand posibilitatea ca taranii sa opuna rezistenta.
In toate exemplele vazute in acest post nu a fost indeplinita conditia legata de dispozitie.
Cat despre scaderea drastica a puterii in cazul unei revolte, consider ca e normala. Caci acei tarani se rascoala:(, mor:mad: si nu ii mai intereseaza munca:D.

Si o mica atentionare. Cu cat creste puterea, cu atat creste si rezistenta satului. Deci daca s-a focut o crestere de putere cu dispozitia la limita, la urmatoarea incercare exista posibilitatea de revolta mai mare.
 

DeletedUser

Guest
Ok.. Hai sa nu o lungim aiurea:

1. Nu ai specificat nici unde dispozitia.
2. E a doua oara cand spui putere peste 100. Personal, chiar nu pot intelege asta. Fie-ti inca o data mila de mine si explica-mi.
3. Daca nu ai diplomatia cercetata, dispozitia de 60% e destul de mica.
4. Puterea scade dramatic in momentul in care satul ferma opune rezistenta.

Deci, tu ai atacat la dispozitie de 60 si satul ferma a opus rezistenta, drept urmare puterea ia scazut foarte mult (100%) iar o parte (sau toata, nu ai specificat) din armata ti-a murit.

Dupa cum ai observat in postul acesta am incercat sa-ti vorbesc foarte frumos si sa nu am facut misto de incapacitatea ta mintala de a intelege o problema oricat de mura-n gura ti s-ar da. Sper ca se intelege de la sine ca mi-ar face o deosebita placere sa vad cum iti lasi incapatanarea aia acasa si te pui frumos si regandesti problema, ca mai apoi cand te pui sa scrii urmatorul post (in afara de misto-urile complet inutile ce le vei face) vei avea si un gram de logica p-acolo. Doar fiindca un joc nu e cum iti convine tie, asta nu inseamna ca are o problema.

Aşa sunt eu, mai incapabil să înţeleg rapid nişte chestii. În special când se bagă în discuţie indivizi pe care nu i-a solicitat nimeni şi nu am la îndemână o călimară.
După o cană de moare de varză, mai înţeleg. Tot greu dar parcă se mai prinde ceva.

serios:
Dacă am ofuscat pe cineva, să mă scuze respectivul.
 

DeletedUser

Guest
Probabil pentru tine conteaza mai mult cine spune adevarul, decat faptul in sine. Iarta-mi gandul care m-a facut sa ma cred "egalul" tau si mi-a dat dreptul sa comentez.

Fiindca nu ai mai pomenit nimic despre "problema" ta, banuiesc ca ai ajuns sa-mi dai dreptate. Cred ca datorezi anumite scuze anumitor persoane (nu mie, ca deh, mandria sigur nu te va lasa)..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus