Posibila eroare la cresterea dispozitiei

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am dat un atac de sporire a puterii pe un sat de tarani, care avea dispozitie 43% si puterea 9. In rezultatul acestui atac mi-a murit un sabier. Am la academie cercetata si Diplomatie, iar pe tutoriale si forum nu am vazut pe nimeni sa spuna ca mor trupe si la sporirea puterii.Am mai sporit puterea la satele de tarani si nu mi sa mai intimplat pina acuma ca sa-mi moara trupe, la atac-da.
Aceasta a fost o eroare sau ne mor trupe si la sporirea puterii?
Multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu cred ca e eroare si , eu am pierdut trupe la ridicarea puterii, tot cind era in jurul valorii de 40-45 %
 

DeletedUser

Guest
Dispozitia se regenereaza de la sine, aproximativ 1%/ora.
Dispozitia nu o poti creste, doar puterea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47

Guest
Am dat un atac de sporire a puterii pe un sat de tarani, care avea dispozitie 43% si puterea 9. In rezultatul acestui atac mi-a murit un sabier. Am la academie cercetata si Diplomatie, iar pe tutoriale si forum nu am vazut pe nimeni sa spuna ca mor trupe si la sporirea puterii.Am mai sporit puterea la satele de tarani si nu mi sa mai intimplat pina acuma ca sa-mi moara trupe, la atac-da.
Aceasta a fost o eroare sau ne mor trupe si la sporirea puterii?
Multumesc.


WIKII a spus:
Nu atacaţi satele de ţârani care au o dispoziţie mai mică de 60% întrucât riscaţi ca aceştia să se apere şi să pierdeţi din trupe.

Când sporeşti puterea unui sat îl ataci. Deci dacă dispoziţia este scăzută poţi avea pierderi.
 

DeletedUser

Guest
Când sporeşti puterea unui sat îl ataci. Deci dacă dispoziţia este scăzută poţi avea pierderi.

Nu inteleg de ce la dai explicatii. Ai ceva de castigat cand sute, poate mii, de jucatori isi pierd trupele farmand?
 

DeletedUser47

Guest
Nu inteleg de ce la dai explicatii. Ai ceva de castigat cand sute, poate mii, de jucatori isi pierd trupele farmand?

Mă mulţumesc cu faptul că din ăia "100" sau "1000" unu a mai învăţat ceva. Cândva am fost şi eu începător (la alte jocuri) şi alţii m-au ajutat şi mi-au dat sfaturi pentru a înţelege jocul cât mai bine.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus