Populatie

  • Autor subiect DeletedUser6731
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6731

Guest
Buna seara,de ce numarul populatie este limitat la 3000?Te poti ridica doar prin cladirea Bai termale.Si mai departe,trebuie numai decat sa construiesti alt oras.Eu,unul nu sunt deacord cu acest lucru.Sunt jocuri online de strategie care au limita la 10000-15000.Pacat,ca in acest joc nu aveti aceasta limita.Ar fi mai captivant,iar jucatorii nu ar trebuie sa inceapa a construi alt oras.Incercati sa ridicati aceasta limita,dupa ce se termina era sau perioada in acest joc.
 

DeletedUser

Guest
Da ...
Du-te joacă alte jocuri dacă nu-ţi place Grepolis, dar nu încerca să-l schimbi.
 

DeletedUser6401

Guest
Nu mi se pare o idee prea buna. Armatele ar fi mult prea mari pentru un singur oras. Gandeste-te ce cantitate de resurse ai putea jefui cu un singur atac de pe un oras full de calareti.
 

DeletedUser6731

Guest
Buna,daca stii sa-ti faci orasul aproape indestructibil,nu te vor mai ataca inamicii.Din aceasta cauza,pledez pentru a schimba numarul de locuitori.Cum poti apara 10 orase in plina constructie,cand stii ca poti avea doar unul sau doua maxim si sa le aduci la un nivel ridicat de aparare?
 

DeletedUser

Guest
Populatie mai multa nu inseamna doar mai multa populatie pentru polisul pe care-l aperi. Populatie mai multa ar avea si inamicul care te-ar ataca cu o forta mai mare.

Chestia merge in tandem si proportional. Insa in final ar fi inspre dejavantajul clar al aparatorului... Te ataca mai multe polisuri cu mai multa populatie.
Sa-ti dau un exemplu:

Sa zicem ca iti creste cu 3000 populatia limita => iti poti crea defensiva cu 3000 soldati in plus. Dar te ataca 3 inamici, fiecare isi va adauga 3000 soldati/nave la forta ofensiva. Deci tu te aperi cu 3000 soldati in plus, dar o sa fii atacat cu 9000 soldati in plus.
 

DeletedUser

Guest
orientalis are dreptate ,nu ar schimba cu nimic rezultatul jocului
prea multa populatie ar insemna si ca ai sta mai mult sa iti refaci toate trupele pe un oras etc
nu e o idee stralucita ,pur si simplu nu juca grepolis daca nu iti plac anumite lucruri
 

DeletedUser

Guest
Populatie maxima

Am si eu o nelamurire...
Numarul maxim e 3000,fara cercetare si fara bai termale.
Dar daca cercetez plugul si apoi fac baile termale o sa am un total de 3200 + 10%din3200? Sau 3000 + 200 + 10%din3000 ?
 

DeletedUser

Guest
vine 3000 + 10% din 3000(bai termale) + 200(plug) = 3500,in orice ordine ai face baile termale si plugul,dupa cate stiu eu....
Nu imi amintesc daca am cercetat vreodata plugul inaintea bailot termale, dar cred ca tot la 3500 ajungi, nu la 3520 ...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus